Искам преглед на уролог

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
vasilemil
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 2:37 am
Местоположение: Nord BG

Искам преглед на уролог

Мнение от vasilemil »

Искам преглед на уролог, но още не ми е излязла карт малади-то. Имам едно досадно заболяване и не знам къде да отида, става дума за Монреал. Ако знаете специалист българин защото езиците относно медицината не са ми мног добри.

Предварително благодаря!!
Аватар
POLA
Мнения: 111
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 5:01 pm
Местоположение: Plovdiv/Calgary AB

Мнение от POLA »

Good Luck!
Несан в Quebec ама за уролог ще има да почакаш около 6 мес.
Ходи в Emergency ако е спешно.Там ще почакаш само 4-5 часа.
Поля
kralimarko

Мнение от kralimarko »

ама вие сериозно ли казвате че в Канада се чака по 5 месеца да иде човек на урологист или подобен специалист,,,,сериозно питам????
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

kralimarko написа:ама вие сериозно ли казвате че в Канада се чака по 5 месеца да иде човек на урологист или подобен специалист,,,,сериозно питам????
Съвсем сериозно !
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

filipne написа:
kralimarko написа:ама вие сериозно ли казвате че в Канада се чака по 5 месеца да иде човек на урологист или подобен специалист,,,,сериозно питам????
Съвсем сериозно !
Зависи в кой град си и към какъв специалист си получил направление. Зависи колко е добър и известен специалиста (повече се чака колкото по-известен), колко специалисти от този тип има в твоя район и т.н. Може да се чака от 2 седмици до над 9 месеца.
kralimarko

Мнение от kralimarko »

значи наистина е много социална Канада...леле идиотщините..чувал бях ...ама такива простотии не вярвах да са истина..и кво...като някои има нужда ???? чака докато проблемат стане хроничен и после няма оправиане или ходи на частно и си пла6та??
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

welcome to canada/ bienvenue a Canada
това е едно от недобрите не6та здравната система на Канада и УСА :metro:
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

kralimarko, има и други приятни изненади. Например чакане по 5-10-15 часа в спешното отделение.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

Личен опит от Longueuil за повече от 2 години и повече от 15 посещения на спешното отделение:
Чакане в спешно отделение - макс. 3 часа.
Преглед при специалист - след 2 дни до 2 седмици, зависи от спешността на случая. Ако някой специалист е зает, звъниш на следващия докато намериш свободен.
Веднъж се наложи спешно отделени + изследване + 2 специалисти, което общо отне 3 работни дни.

П.С. Спешното отделение го използвам защото нямам личен лекар.

Авторът на темата няма още карта, следователно може да иде където поиска, не е зле да се консултира с ценовата листа на съответната болница или кабинет, цените НЕ са еднакви навсякъде.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

kralimarko написа:значи наистина е много социална Канада...леле идиотщините..чувал бях ...ама такива простотии не вярвах да са истина..и кво...като някои има нужда ???? чака докато проблемат стане хроничен и после няма оправиане или ходи на частно и си пла6та??
виж на Онтарио waiting times, за уролог е горе-долу 2-3 месеца. За частно нема да стане, щото ...така :lol: Знам че ако се запече работатата много хора бегат в Бъфало, има болница дето срещу 600-7000$ ще минеш оше на другия ден.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

ronni написа:welcome to canada/ bienvenue a Canada
това е едно от недобрите не6та здравната система на Канада и УСА :metro:
Мдам, винаги съм казвал че ако игнорираш/изключиш трите големи издънки - здравеопазване, гаден климат и "сичкото сиган" - то Канада е едно супер място. :lol:
За съжаление първите 2 не зависят от теб, а третото с известно преглъщане ще го преодолееш :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
ave
Мнения: 67
Регистриран на: Пет Ное 19, 2004 10:09 am
Местоположение: Монреал

Мнение от ave »

от личен опит - в спешното на детската болница Сейнт Жустин - отидохме в 22.15 вечерта, преди нас имаше около 6-7 пациента, приеха ни в 04.15 сутринта !!!!
kralimarko

Мнение от kralimarko »

а как стоят нещата с приватна-частна застраховка..има ли такав варянт :oops: :oops: :oops:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

za къф хей ти е тая приватна :lol: застраховка? не може да се прередиш, това да не ти е Бг-метнеш 50 кинта и излседването е готово за 2 часа. Тук чакаш , чакаш, чакаш, псуваш, пак чакаш и т.н.
Частно здравеопазване няма, виж в Квебек има някакви напъни, ама докъде стигнаха не знам.
Това е положението, друзя :twisted:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

kralimarko написа:а как стоят нещата с приватна-частна застраховка..има ли такав варянт :oops: :oops: :oops:
Нема частно тука братчет, сичко се контролира от БигБрадър. Има частни клиники дето се правят разни процедури (дневни операции ала-бала), но сериозните неща и да имаш парите, пак няма къде :shock:
Публикувай отговор