Искам преглед на уролог

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
kralimarko

Мнение от kralimarko »

явно ако човек има нещо по сериозно и належащо ре6ението е Куба..хем са номер 1 лекарите им хем не вярвам да е скъпо ..за Бг не ми се коментира.последниат пат в частна клиника в Плевен-АВИС ми взеха кръв с технология от late 19th- early 20th century..а 2ма техници ми искаха $ под масата нищо че бях платил цялата сума -ап фронт
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

kralimarko написа:явно ако човек има нещо по сериозно и належащо ре6ението е Куба..хем са номер 1 лекарите им хем не вярвам да е скъпо ..
Ако говориш за личните доктори на Фидел Кастро сигурно е така, но дали ще можеш да се добереш до тях? :lol:
kralimarko

Мнение от kralimarko »

аз няма да споря но Кубинските доктори почват работа в канада без да се приравняват ..сети ли се за кво ти говоря.....поинтересувай се...честно ти казвам..без базик
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

kralimarko написа:аз няма да споря но Кубинските доктори почват работа в канада без да се приравняват ..сети ли се за кво ти говоря.....поинтересувай се...честно ти казвам..без базик
Е това вече звучи като научна фантастика. Как би могъл да почне работа един кубински доктор, който макар и много добър, има десетина английски думи в речника си? :lol:
kralimarko

Мнение от kralimarko »

усе6там че отива на глупав спор ..но порови се в интернет да види6 че кубинската докторска диплома се признава в канада....за езика не говорех а ако 6те се заяаждаме на дребно ....ТИ ПЕЧЕЛИ6.предавам се
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

kralimarko написа:усе6там че отива на глупав спор ..но порови се в интернет да види6 че кубинската докторска диплома се признава в канада....за езика не говорех а ако 6те се заяаждаме на дребно ....ТИ ПЕЧЕЛИ6.предавам се
Защо го приемаш като заяждане? Просто ми стана много интересно как би могло нещо подобно да е възможно. Не претендирам изобщо, че ми е ясно как стоят нещата с приравняването на докторските дипломи, но ако това наистина е факт, никога не бих отишъл на преглед при доктор кубинец. ;)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

kralimarko написа:усе6там че отива на глупав спор ..но порови се в интернет да види6 че кубинската докторска диплома се признава в канада....за езика не говорех а ако 6те се заяаждаме на дребно ....ТИ ПЕЧЕЛИ6.предавам се
Ти можеш ли да посочиш линк, на мен не ми се вярва :shock: Канадците може и да обичат да ходят в Куба на почивка, обаче - приятелството си е приятелство, сиренето е с пари (чети - кубанелите трябва да приравняват както и всички останали :D)
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Аз съм си намирала специалисти до дни. Взимам телефоните на клиники и болници, в които работят такива специалисти, и звъня докато не си намеря час който ме устройва. Претенции за определен специалист нямам, аз и не познавам такива. Звънни в Джуиш хоспитал, на мен обикновено първо там ми излиза късмета.
Иначе не се съмнявам че има лекари и болници, за които се чака месеци, ама защо да чакам повече, като мога да чакам по-малко.
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Например наложи ми се да отида на гинеколог - звъннах на 27 Юли 9 петък) и ми дадоха час за 30 Юли (понеделник). Там ми изписаха камара изследвания, направиха ми ги същия ден, преди ден-два докторът се обади, че резултатите са добри, и ако искам за един друг проблем да си говорим да заповядам през септември, че не било спешно.
Това е на Южния бряг обае, на село един вид. :evil:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

survivor написа:Аз съм си намирала специалисти до дни...
ами ти за това си сървайвър :) канейдън-бългериън сървайвър :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

kralimarko написа:усе6там че отива на глупав спор ..но порови се в интернет да види6 че кубинската докторска диплома се признава в канада....
от признаването до практикуването има мноооого дълъг път, както е дълъг коридора към свободата в пандиза :lol: Защото те ти казват, ок, грейт, добра диплома, признаваме я, ама за да те лицензираме ще трябва да минеш някое и друго приравнително изпитче, да вземеш Тойфелче, и... на кандидат доктора му падне гарда :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
flash*
Мнения: 52
Регистриран на: Пет Апр 01, 2005 12:43 pm

Мнение от flash* »

survivor написа:Аз съм си намирала специалисти до дни. Взимам телефоните на клиники и болници, в които работят такива специалисти, и звъня докато не си намеря час който ме устройва. Претенции за определен специалист нямам, аз и не познавам такива. Звънни в Джуиш хоспитал, на мен обикновено първо там ми излиза късмета.
Иначе не се съмнявам че има лекари и болници, за които се чака месеци, ама защо да чакам повече, като мога да чакам по-малко.
Kak survivor си взимаш час при специалист и то по тел, ако нямаш от личния лекар направление :?: Или не си го написала, защото се подразбира ?!?
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Кой ти каза че нямам направление? Специалист тук се търси само след направление от личния лекар. Питали са ме понякога по телефона като съм си взимала часа за специалист за името на лекаря, който ми е дал направлението. Не го виждат черно на бяло, ама никой няма интерес да си взима час без направление, защото иначе просто няма да го пуснат.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

sasho71 написа:
survivor написа:Аз съм си намирала специалисти до дни...
ами ти за това си сървайвър :) канейдън-бългериън сървайвър :lol:
:)

Сашо, можеш ли да ми обясниш дали системата е същата и в Онтарио? Че човек може да си търси специалист на различни места? И че ако на едно място може да му кажат да чака 6 месеца, на друго може да му кажат да чака 6 дни?
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

доколкото знам да
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
Публикувай отговор