РАЖДАНЕ НА БЕБЕ В МОНРЕАЛ

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
bobsarcho
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 9:20 am
Местоположение: Pernik

РАЖДАНЕ НА БЕБЕ В МОНРЕАЛ

Мнение от bobsarcho »

Аз искам да попитам тези които са минали по този път нека споделят и напишат несто за следния казус:
Жена ми е бременна савсем в началото, а чакаме още покани за визи. Дали е по добре да заминем за Монреал и там да роди или детето или да изчакаме в БГ и после пак на ново документи и за беби. До кой месец може да лети бременна и там няма ли да възникнат нчкакви проблеми покраи този факт. И въобще как се процедира в този случай.
Мога ли да замина малко реди тях да уредя жилище и т.н. и да ги посрещна и започнем отначало но и с бебе.
Благогаря на всички, които са вещи по темата. Иуспех на всички по процедурата стигнали до различни етапи
Аватар
Seny
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 6:27 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Seny »

Аз лично не съм минавала по-пътя, но имам познати и си мисля че е по-добре там да си роди.
Моята позната пътува в седмия месец.
Даваха им доста помощи като се роди детето, които покриваха всичките му нужди (памперси пюрета и т.н.).
На нея също й плащаха докато кърми някаква сума, но не помня колко.
А и все пак то се ражда канадче и статута му е директно готов.
Това е все пак информация от втора ръка, надявам се някой друг от извора да се включи.
А за по ранно тръгване също става, но тя трябва да тръгне до датата на валидност на медицинските, а и дали ще и е удобно да пътува сама.
Ако ще се чувства по-сигурна с теб тръгнете заедно (бременните ги обхващат едни настроения ..., казвам го от личен опит двукратен).
Желая ви успех, здраве и късмет. И леки процедури..., кавото и да решите.
В Канада от 24.05.2008
Аватар
canada roamers
Мнения: 105
Регистриран на: Сря Яну 03, 2007 7:00 am
Местоположение: Montreal, Lasalle
Обратна връзка:

Мнение от canada roamers »

Аз мисля, че е по-добре да тръгвате заедно и там да си роди.
Там, докато кърми, дават 200 CAD на месец.
ilbi
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Сеп 29, 2005 2:22 pm
Местоположение: Bg

Мнение от ilbi »

Моя приятелка замина бременна във втория месец и роди в Канада. Стига жена ти да се чувства добре и да няма проблеми с бременността предполагам, че е по-добре да заминете заедно и детето да се роди там. Що се отнася до финансите след раждане на дете в Канада - другите вече са писали. При всички положения моята приятелка получаваше достатъчно за да покрива нуждите на бебето.
bobsarcho
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 9:20 am
Местоположение: Pernik

Мнение от bobsarcho »

Благодаря ви мисля, че май е по-добре наистина там да се роди. Пък ще се справяме някак си щом сме поели по този път. Но ако някой има по точна информация нека сподели.
Аватар
canada roamers
Мнения: 105
Регистриран на: Сря Яну 03, 2007 7:00 am
Местоположение: Montreal, Lasalle
Обратна връзка:

Мнение от canada roamers »

Не се притеснявайте. Аз също мислех да се спра на този вариант, защото малко се позабавихме с 2-рото дете покрай процедурата.
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: РАЖДАНЕ НА БЕБЕ В МОНРЕАЛ

Мнение от bucca »

bobsarcho написа:Аз искам да попитам тези които са минали по този път нека споделят и напишат несто за следния казус:
Жена ми е бременна савсем в началото, а чакаме още покани за визи. Дали е по добре да заминем за Монреал и там да роди или детето или да изчакаме в БГ и после пак на ново документи и за беби. До кой месец може да лети бременна и там няма ли да възникнат нчкакви проблеми покраи този факт. И въобще как се процедира в този случай.
Мога ли да замина малко реди тях да уредя жилище и т.н. и да ги посрещна и започнем отначало но и с бебе.Благогаря на всички, които са вещи по темата. Иуспех на всички по процедурата стигнали до различни етапи
Ако ти си водещият кандидат - ДА, може да влезеш първи, а семейството да дойде след това. Ако жена ти е водеща задължително трябва да влезе и тя. Придружаващият няма право да влиза сам.
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
poly6620
Мнения: 105
Регистриран на: Вто Юни 05, 2007 1:06 pm

Мнение от poly6620 »

знае ли как стои въпроса:1.когато пристигне бременната жена в канада,тя след третият месец /когато изготвят личните документи на цялото семейство/ ли започват да й следят бременността или както в бг всеки месец ходи на консултации?има ли някакъв по различен статут?
2.при среща с имиграционните трябва ли да информира че чака бебе или..
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »


Докато майката кърми, и дават по 55 долара месечно.
Не 200.
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Gele33
Мнения: 62
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 11:13 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Gele33 »

Във всички случаи е по-добре да роди в Кебек , ако роди в Бг трябва да изваждате документи и за детето / Български , после и преводи и т.н./, после и то да чака за гражданство и дълга и широка . Знам , че имаше едни познати на който им се роди детето там и първата година нямаха право да го извеждат от страната , иначе веднага бяха дали на детето статут на Канадски гражданин .
;-)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Gele33 написа:Знам , че имаше едни познати на който им се роди детето там и първата година нямаха право да го извеждат от страната , иначе веднага бяха дали на детето статут на Канадски гражданин .
Това са пълни дивотии :shock:
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Мнение от DIMELBE »

IvHaydu написа:
Докато майката кърми, и дават по 55 долара месечно.
Не 200.
Здравейте, само искам да попитам въпросните 55 долара месечно се полагат на всички кърмещи майки или само на социално-слабите такива?
МЕРСИ! :thumbsup:
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

на социално-слабите такива :)
dentika4
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Дек 10, 2006 11:22 am

Мнение от dentika4 »

vig na li4ni
Публикувай отговор