Проблем с Videotron

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.

Да платя ли?

Анкетата свършва на Пет Юли 06, 2007 8:56 pm

Да
8
57%
Не
6
43%
 
Общо гласове: 14
Аватар
pepino
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 11:33 am
Местоположение: Edmonton, NW

Проблем с Videotron

Мнение от pepino »

Аз наскоро се преместих от Кебек, където имах договор с Видеотрон за една година изтичащ на 01.08.2007. Когато се местих ги питах един месец по-рано дали могат да ми осигурят интернет в Kалгари, те ми казаха че не могат и трябвало да платя глоба 130$. След може би 5 разговора в които им обеснявах, че аз не съм виновен, че те нямат покритие в Калгари, и че не приемам глобата, т.к. и в договора не е записано какво става когато се местя на място в което нямат покритие, днес сполучих някакво писмо от Creances Quebec, в които ми обесняват че те сега ми били кредитори. Та въпроса ми е какви могат да са последствията за мен ако не искам да им платя? И някой знае ли нещо за тези Creances Quebec (Agence de recouvrement)?
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

pri всички положения те са си "вързали" гащите с някоя от многобройните звездички из договора, така че няма лабаво, давай парите и не си прави експерименти. Сигурно е нещо като мълчаливото съгласие с кредитните карти-ако не се обадиш 30 дена за някаква грешка от стейтмънта значи си съгласен.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

Не - Да си представим че не си им получил предупредителното писмо и си заминал. Какво става тогава?
Да - Само ако си се разписал за писмото вече в пощата.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

eeeeeeeeeee

Мнение от alen vid »

На гърба на била , който си получавал всеки месец има ,ясно написани, всички клаузи които трябва да изпълниш !!!!!
- това всъщност представлява т.н. ДОГОВОР !!!! - ти договор с Видеотрон НЕ СИ СКЛЮЧВАЛ при/от самото начало !!!!

Внимателно си прочети какво пише на гърба на билла - ще прочетеш ,че ако се преместваш трябва да ги уведомиш в срок от 30 р.дни ..... пише също ,че ако района не е покрит от Видеотрон - то вашите взаимоотношения се прекратяват автоматично .
А също така ,че ще дължиш 50 долара за подвключване на новото място ако то е покрито от Видеотрон .
Никъде не пише ,че дължиш глоба за това ,че си взел решение да се местиш на место ,където Видеотрон няма обхват .

Пак ти повтарям - ако си бил умен /а ти си бил / би трябвало да ги уведомиш .че се местиш /спазил си срока от 30 дни / просто СЕ МЕСТИШ - А НЕ ,ЧЕ СЕ ОТКАЗВАШ ОТ ТЯХНИТЕ УСЛУГИ !!!!
ТЕ СА ТЕЗИ КОИТО ПРЕКРАТЯВАТ ДОГОВОРА А НЕ ТИ /да не говорим ,че и подпис не си слагал никъде - нали така ?! /

Това беше и така беше и при мене /говоря от личен опит / .
Видеотрон продължиха и в Калгари да ме тормозят с глупости - докато един ден не им се обадих и уведомих ,че ще ги дам на съд за системен психологически тормоз .

Ако си си загубил биловете - ела до нас да ти дам един :D :D :D ще ти отнеме 5 минути докато се придвижиш по коридора !!!!! :D :beer: :beer: :beer:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

има и друг вариант, ако евентуално е направил някой бъндъл и е подписал допълнително споразумение. Аз така към Роджърс имам допълнително споразумение за 3 години и ми излиза с 15% по евтино, НО естествено ако се откажа от услугите им ще трябва да се плаща и то не малко, към 250$ глоба :)
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

da

Мнение от alen vid »

sasho71 написа:има и друг вариант, ако евентуално е направил някой бъндъл и е подписал допълнително споразумение. Аз така към Роджърс имам допълнително споразумение за 3 години и ми излиза с 15% по евтино, НО естествено ако се откажа от услугите им ще трябва да се плаща и то не малко, към 250$ глоба :)
Да бе Саше ,
така е , прав си - не споря , ама той не се е отказал от услугите на Видеотрон бе , той даже си е искал да си остане при тях !!! - ма те и самите Видеотрон си казват , че при преместване се дължат за ново подвключване едни 50 кинти !!!! - а също така си казват ,че ако немогат да осигурят сервис - договора да се счита за приключен !!!!

Сега разбирам той да лъже ,че се мести на Луната , а всущност да си стои в кебешко , ама не е така - човека верно ги е информирал за адреса !!!!!
Значи и самите Видеотрон /евала им за което / са си казали в сайта - в район където не могат да подсигурят клиента - договора да се счита за анулиран !!!!! - кви неустойки кви 5 лева .няма виновен в случая , просто братока е попаднал на шибан тъпанар , дето се е опитал да го сплаши - без да мисли ,че така петни името на Видеотрон по един идиотски начин !
Публикувай отговор