Статистик Канада -нужна ли ние .......?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
janyz
Мнения: 719
Регистриран на: Пет Фев 27, 2004 11:32 am
Местоположение: Montreal

Статистик Канада -нужна ли ние .......?

Мнение от janyz »

Здравейте ,
преди няколко седмици по пощата получих един въпросник от СТАТИСТИК КАНАДА, който по презумция трябваше да подпълня и изпратя. Така и реших да не го подпълвам. Вече бях забравил за него , когато една вечер на дома ми се почука и се появи жена , която ми напомни ,че НЕ съм подпълнил въпросният статистически въпросник .На въпроса ми ,дали е задължително подпълването му , тя ми отговори утвърдително.
Та въпроса ми към широката аудитория е , някой има ли повече инфо по въпроса и по конкретно , може ли да има срещу мен някакви санкций , ако не го запълня. Мисля , че все пак живеем в свободна и демократична страна ( надявам се ) и това е въпрос на мой личен избор.
Благодаря ви.......
"По -добре да пренапишем живота си,отколкото да се мьчим да го слепим"
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Статистик Канада -нужна ли ние .......?

Мнение от roumensp »

The number of Canadians who outright refuse to fill out their forms is normally very low. But the few who do refuse face a fine of up to $500, or up to three months in jail.
http://globalnews.ca/news/2689125/procr ... ht-happen/"
Аm I required to participate in the census?
All residents of Canada are legally required to complete the census questionnaire, according to the Statistics Act.
Statistics Canada is bound by law to protect the confidentiality of the information respondents provide in the census. Only Statistics Canada employees who have taken the oath of secrecy have access to census questionnaires.
http://www.census.gc.ca/ccr16c/ccr16c_001-eng.html#a05"

Попълва се онлайн.
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Статистик Канада -нужна ли ние .......?

Мнение от kiro »

Глобата е $500 и/или 3 месеца затвор ;)

Ако е краткия формуляр, попълването е 5 мин. и те питат само за семейно положение и езици, говорими в къщи
Bulgayrian
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Статистик Канада -нужна ли ние .......?

Мнение от roumensp »

Никак не беше кратко, отне ми над 20 минути онлайн, въпросите бяха над 50.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Статистик Канада -нужна ли ние .......?

Мнение от the_coach »

roumensp написа:Никак не беше кратко, отне ми над 20 минути онлайн, въпросите бяха над 50.
Да, ние с бай Стийв от първия етаж успяхме да цапнем по два гролша докато ги попълвахме :)
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Статистик Канада -нужна ли ние .......?

Мнение от tonny »

Наистина не беше никак кратко, аз първия път стигнах до 53% и им теглих една и го затворих. На другия ден ме хвана съвестта и седнах и аз с 2 бири и го попълних за около 20-на мин. Доста досадно, но е си е мендатори.
След като мина дедлайна една жена ми звъня 3-4 поредни съботи да й отварям входната врата и да носи честитки по вратите за малкото останали не учатвали в ценсуса.
Аватар
janyz
Мнения: 719
Регистриран на: Пет Фев 27, 2004 11:32 am
Местоположение: Montreal

Re: Статистик Канада -нужна ли ние .......?

Мнение от janyz »

Благодаря на всички....... ДОБРЕ ДОШЛИ В < ДЕМОКРАТИЧНА КАНАДА < .......
"По -добре да пренапишем живота си,отколкото да се мьчим да го слепим"
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Статистик Канада -нужна ли ние .......?

Мнение от IRA »

Това е преброяването. Как ще преброят всички ако не е задължително?Някои хора продължават да бъркат демокрация и свободия.
В Монреал обикновено са кратки и се попълват много бързо. Преди години си спомням ако не го попълниш, първо пращат едни предупреждения, жената с честитките това е правила, ако пак не го попълниш идва някой който ти помага да го попълниш. Трябва да си много упорит за да те глобят.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Статистик Канада -нужна ли ние .......?

Мнение от Kpetrov »

Статистиката е нужна за планирането. Какво толкова, като отговориш на въпроси за 20-тина минути?

Друг е въпроса, че много от въпросите са малко бутафория и се повтарят и натрапват.
Какво толкова ги интересува на какъв език говоря в къщи, освен него ползвам ли и други езици вкъщи и какви други езици знам?
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Статистик Канада -нужна ли ние .......?

Мнение от speedy »

Например, ако в дадено градче се окаже, че има 100 души, които говорят само суахили, местният съд ще има идея, че може да им потрябва преводач.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Статистик Канада -нужна ли ние .......?

Мнение от roumensp »

janyz написа:Благодаря на всички....... ДОБРЕ ДОШЛИ В < ДЕМОКРАТИЧНА КАНАДА < .......
На мен ми е още по-неприятно да правя данъчна декларация, ама е задължително, това е положението.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Статистик Канада -нужна ли ние .......?

Мнение от ivandaman »

roumensp написа:Никак не беше кратко, отне ми над 20 минути онлайн, въпросите бяха над 50.
Странно..

Аз ги попълних преди два дни, защото и аз отлагах (като janyz) и ми почукаха на вратата.

Попълних го за 5 минути и въпросите не бяха много.. Имената, възраста и какви езици говорим (майчини и в къщи)..

И горе долу това беше..

Може би за нас мързеливите да са съкратили въпросника :)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Статистик Канада -нужна ли ние .......?

Мнение от ivandaman »

Kpetrov написа:Статистиката е нужна за планирането. Какво толкова, като отговориш на въпроси за 20-тина минути?

Друг е въпроса, че много от въпросите са малко бутафория и се повтарят и натрапват.
Какво толкова ги интересува на какъв език говоря в къщи, освен него ползвам ли и други езици вкъщи и какви други езици знам?
Елементарно Уотсън.

Правят ти racial/ethnic profile и добиват представа какви етноси живеят в държавата без да ти задават политическия некоректен (вече) въпрос дали си част от visible minority ..

Ако говориш в къщи на сръбски и се казваш Лепа Брена и си родена в Сърбия им е пределно ясно от какъв етнос си.
Последно промяна от ivandaman на Сря Юни 22, 2016 11:52 am, променено общо 1 път.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Статистик Канада -нужна ли ние .......?

Мнение от roumensp »

ivandaman написа:
roumensp написа:Никак не беше кратко, отне ми над 20 минути онлайн, въпросите бяха над 50.
Странно..

Аз ги попълних преди два дни, защото и аз отлагах (като janyz) и ми почукаха на вратата.

Попълних го за 5 минути и въпросите не бяха много.. Имената, възраста и какви езици говорим (майчини и в къщи)..

И горе долу това беше..

Може би за нас мързеливите да са съкратили въпросника :)
Доколкото разбрах 1/4 от домакинствата получават дългия въпросник, явно аз съм от "късметлиите".
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Статистик Канада -нужна ли ние .......?

Мнение от ivandaman »

Ах ОК..

It makes sense.. Явно това е обяснението..

П.С.

Питаха ли те дали си visible minority защото ми направи впечатление че този въпрос при мен го нямаше.. Нещо друго по-инвазивно питаха ли? Като "инкъм" и други подобни?
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Публикувай отговор