Дата и час: Пон Окт 15, 2018 7:45 am

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 125 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 13, 2007 8:06 pm 
Blato, тези неща, за които са ви скъсали са много важни за всички изпитващи. Просто искат определените елементи да се изпълняват по точно определен начин. Например, ако паркирате и на края на елемента не дръпнете ръчната спирачка, също има голяма вероятност да ви скъсат. Просто трябва да изпълните елементите по начина, който искат, много са педантични за това и опитът зад волана няма да ги омилостиви.

Върнете се в началото

Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 13, 2007 9:51 pm 

aseto написа:
Blato, тези неща, за които са ви скъсали са много важни за всички изпитващи. Просто искат определените елементи да се изпълняват по точно определен начин. Например, ако паркирате и на края на елемента не дръпнете ръчната спирачка, също има голяма вероятност да ви скъсат. Просто трябва да изпълните елементите по начина, който искат, много са педантични за това и опитът зад волана няма да ги омилостиви.

Въпросът е, че те късат за неща, за които пък инструкторите в Европа настояват - тоест знам от личен опит, че на места в Европа е забранено да се паркира на зад и да гледаш на зад - трябва да паркираш по огледала.

Което е и логично защото с кат. Б или 5 /тукашно/ можеш да караш микробус, който няма задно стъкло и тогава паркираш задължително по огледала - няма друг начин. А мен за това ме скъсаха - че съм използвал прекалено много огледалата. И на въпроса ми какво правим ако карам ван - ми да ама сега карате кола ми каза тъпата п-а /патка/.

И други хора ми казаха в последствие, че на Хенри Бураса късат нарочно. Да се ходи в някои от по-малките, квартални, служби.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 13, 2007 11:03 pm 
Аз съм съгласен, че има неща, които не са логични, ама това няма да ви помогне да си вземете изпита. Кебекарите искат нещата по начина, по който са свикнали и всичко по-рационално, модерно, правилно и т.н. е неприемливо за тях. Правилата за движение тук имат няколко големи недостатъка според мен и липсата на генерално правило като правото на десния е голям проблем. Много често на магистралите виждам как на косъм се разминават от катастрофа две коли, които искат да преминат в средна лента от съответно най-лява и най-дясна лента. Тук не се знае кой е с предимство, а в Европа въпросът е решен.

Върнете се в началото

Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 14, 2007 4:09 pm 

Абе това ляво излизане от магистралата само в Квебек съм го виждал. По исктийм едва ли можа да бъде. Да се чудиш изхода постоянно от ляво ли ще е отдясно ли.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 14, 2007 6:32 pm 

Насе , като ти наближи изхода , имаш табела с номера на изхода и стрелкичка в ляво или в дясно.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 14, 2007 7:17 pm 

Странджата написа:
Насе , като ти наближи изхода , имаш табела с номера на изхода и стрелкичка в ляво или в дясно.

Абе Насето като кара с 150 трудно успява да хване изхода дори когато е вдясно само, камо да се осланя на некви си френски табели. Поне за мен е много по логично изходите да са само от едната страна. Как ли е в Отава, Торонту и Каглари плииз ? ВС, Ню Жърси, Минестоа, Вашингтон такива животни с леви изходи нема :roll:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 14, 2007 7:21 pm 
шумкарин
Аватар

Така е, очевидно в Кебек има доста странни "животни". Правилото на дясностоящия и тук си важи. Ако двама едновременно спрат на четирипътен стоп например. Друг е въпроса колко го знаят и го спазват. ;)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Дек 15, 2007 6:28 pm 
Аватар

В Калгари и Албърта изходите са винаги отдясно, предполагам, и за другите правила е също като в BC.
Възможно е извън града, макар и рядко, при пресичане на второстепенен "селски път" да има и изход наляво. Като на снимката.
http://xs322.xs.to/xs322/07506/IMG_1433n.JPG

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Дек 15, 2007 6:52 pm 
Аватар

Браво 7George !
Много ми хареса небето на таз снимка дето си я турил.
И аз се каня все да го снимам сутринта, ама нали е тъмно като карам по магистралата "към Phragmites" и с едната ръка държа чаша с къфе, а с другата кроасан, а как съм заклещил волана да не ти обяснявам, щото се нося със 119.99999 кк/ч. То добре , че съм с круиз контрол, но последния път като намалиха рязко отпред и аз вместо да захапя кифлата и да освободя поне една ръка , захапах чашата и се изсипаха 600 мл вряло къфе и не мога да пресъздам само на кирилица какво се случи.
А като се връщам пак е тъмно и кога да го видя туй канадско небе.

Работиме много,
работим от сутрин до здрач.
Но пея е малко.
Но пея не стига, деца !

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Дек 15, 2007 7:19 pm 
Аватар

troll написа:
Браво 7George !
Много ми хареса небето на таз снимка дето си я турил.
И аз се каня все да го снимам сутринта, ама нали е тъмно като карам по магистралата "към Phragmites" и с едната ръка държа чаша с къфе, а с другата кроасан, а как съм заклещил волана да не ти обяснявам, щото се нося със 119.99999 кк/ч. То добре , че съм с круиз контрол, но последния път като намалиха рязко отпред и аз вместо да захапя кифлата и да освободя поне една ръка , захапах чашата и се изсипаха 600 мл вряло къфе и не мога да пресъздам само на кирилица какво се случи.
А като се връщам пак е тъмно и кога да го видя туй канадско небе.

Работиме много,
работим от сутрин до здрач.
Но пея е малко.
Но пея не стига, деца !

Аз където съм бил в Канада, небето все е ниско.
Ако трябва да снимаш и да сменяш скорости, не те виждам. :lol:
За това ето ви 3 хитрини:
1. Закусваш в къщи/не закусваш, според пея...
2. Гледаш небето и слънцето в обедната почивка.
3. Най-добрите снимки стават, когато те возят... :D
http://farm2.static.flickr.com/1240/103 ... 273f_b.jpg
http://farm2.static.flickr.com/1191/103 ... e531_b.jpg
http://farm2.static.flickr.com/1194/103 ... 92fe_b.jpg

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Дек 15, 2007 7:34 pm 
Аватар

Благодаря за снимките!
Много ми харесват!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 16, 2007 12:34 am 

7George имаш ли снимки от Банф и Джаспър? Ако си ходил натам би ли споделил впечатления? Благодаря :D
Може в темата за Banff, че тази я оплескахме:)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 15, 2008 9:16 pm 

Не знам дали на някой се е случвало подобно нещо, но когато си търсехме кола по нет-а, получихме на няколко пъти писма с оферти от жени, току-що разведени, при които са останали автомобилите на мъжете им(вече бивши), а те като жени не можели да ги ползват :lol: :roll: . При това изрично споменават, че сделката трябва да се извърши през Е-bay т.е. никакво виждане лице в лице :twisted: Ама не познали на кого да играят тези номера, все пак си идваме от BG-то и си знаем легендата за бабата - съпруга на стоматолога, която ходи с колата само на пазар веднъж в месеца, а пък изкривената ос и ръждата е от многото стоене :twisted: :rotfl:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Мар 16, 2008 12:27 pm 
Аватар

Blato написа:
Относно практическия изпит - не ходете в Хенри Бураса. Паднах се на някаква тъпа патка.

Имам над 40 хил км навъртяни през последните три години и ме скъсаха понеже не беше на кеф.

Казаха ми, че съм ползвал прекалено много огледалата за обратно виждане и за това, че като съм паркирал успоредно съм паркирал с огледалата, а не съм се извъртял да гледам на зад. Когато съм проверявал сляпото петно трябвало да си извъртам цялото тяло, а не само главата.

Писаха ми бад хабитс и да се явявам пак.

Абе глупости ама ме скъсаха - в последствие разбрах от квебекари, че всички знаят, че в Хенри Бураса се заяждат.

Повечето от изпитваните са деца без никаква практика и минават. Изпитващият хич не го интересува опитът ти. Той само си отбелязва дали караш според тукашните закони, т. е. дали спираш за по 3 сек. на стоповете, дали се оглеждаш като вентилатор, дали сигнализираш навреме.... абе дали им уважаваш изискванията. И да не можеш да караш - ще се научиш.
На първият си изпит карах спокойно и уверено (имам 480К опит). Скъсаха ме - не съм бил безопасен водач.
Втория път карах като уплашена тинеиджърка, получих щедра похвала и минах.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Мар 23, 2008 12:47 pm 

Мда твърде праволинейно гледат на правилата и не взимат предвид ситуацията на пътя. За това съвсем нормалните решения, които взима опитен водач, на тях им се струва опасно шофиране.

Както и да е - ясно е, че трябва ние да се нагодим на техните изисквания, защото те няма да се нагодят на нашите.

В тази връзка пускам нова тема, с някои основни неща, на които изпитващите държат и за които трябва да се внимава, ако сте решили да се явявате на изпита без предварителна подготовка... както аз направих.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 125 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]