Хитрини в Монреал...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

На някой с ниски доходи и висок наем, тази помощ може и да му е от полза.
http://www.revenu.gouv.qc.ca/fr/publica ... in-165.asp
Сиренето е безплатно само в капана.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Мнение от Omega3 »

aseto написа:Аз съм съгласен, че има неща, които не са логични, ама това няма да ви помогне да си вземете изпита. Кебекарите искат нещата по начина, по който са свикнали и всичко по-рационално, модерно, правилно и т.н. е неприемливо за тях. Правилата за движение тук имат няколко големи недостатъка според мен и липсата на генерално правило като правото на десния е голям проблем. Много често на магистралите виждам как на косъм се разминават от катастрофа две коли, които искат да преминат в средна лента от съответно най-лява и най-дясна лента. Тук не се знае кой е с предимство, а в Европа въпросът е решен.

И аз виждам често тази ситуация с коли, които искат да отидат в средната лента и минават на косьм да се ударят, та и на мен ми се е случвало. Но тази ситуация не се провокира от липсата на спазване на правилото за предимиството на дяснотостоящият, а се провокира от фактьт, че импликираните коли сменят лентата в един и сьщи момент не забелязвайки, че колата намираща се в третата лента си сменя и тя позицията. Много често нямаш видимост и вьзможност да видиш намеренията на колата намищата се в другата крайна лента. Най важното е да не сменяш позицията ти рязко за да можеш да реагираш и да не изненадаш другата кола.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Мнение от Omega3 »

Kiwi написа:Абе това ляво излизане от магистралата само в Квебек съм го виждал. По исктийм едва ли можа да бъде. Да се чудиш изхода постоянно от ляво ли ще е отдясно ли.

Изходи от лявата страна има много малко и са направени, за да се избегне построяването на мост над магистралата заради мальк пьт намиращ се само от лявата страна на магистралата. Няма нищо трудно да се оправиш в подобна ситуация. По 401 за Торонто има сьс сигурност поне един ляв изход, които води кьм един попас.
Голяма работа дали изходьт ще е от ляво или от дясно, вьпрос на навик.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Omega3 написа:
Kiwi написа:Абе това ляво излизане от магистралата само в Квебек съм го виждал. По исктийм едва ли можа да бъде. Да се чудиш изхода постоянно от ляво ли ще е отдясно ли.

Изходи от лявата страна има много малко и са направени, за да се избегне построяването на мост над магистралата заради мальк пьт намиращ се само от лявата страна на магистралата. Няма нищо трудно да се оправиш в подобна ситуация. По 401 за Торонто има сьс сигурност поне един ляв изход, които води кьм един попас.
Голяма работа дали изходьт ще е от ляво или от дясно, вьпрос на навик.
Не знам колко голяма работа е, само знам че на мене ми скапаха крака преди повече от 6 години точно на такъв изход и от тогава съм в болнични.
Да не ти казвам отделно колко пари са отишли за операции, рехабилитации, протези, ортези, експертизи и т.н.
Ма нали Кебек е богата, та както казваш "голяма работа", аз казвам същото :-)
:beer: :beer: :beer:
dobsan
Мнения: 198
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 2:59 am
Местоположение: Някъде........................

Мнение от dobsan »

така и така сте започнали темата за колите,даите полезен съвет за покупка на кола
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Мнение от fe_ya »

dobsan написа:така и така сте започнали темата за колите,даите полезен съвет за покупка на кола
Нова, на лизинг и с рефинансиране на остатъка.
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: Хитрини в Монреал...

Мнение от kapitan »

Има ли някой от нас сънародниците,българи,живеещи в Монреал,които да живеят в тези социални жилища,които се дават от общината на социално слаби такива?!Дали някой ще си признае?!Питам от любопитство,знам,че в Монреал поне има доста такива хора,които живеят в такива социални жилища.Не питам да се заяждам.Какви са условията?Питам,защото е хитро за човек социално слаб и защото наемите са по-изгодни и това се връзва с темата.
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Re: Хитрини в Монреал...

Мнение от teomat.com »

kapitan написа:Има ли някой от нас сънародниците,българи,живеещи в Монреал,които да живеят в тези социални жилища,които се дават от общината на социално слаби такива?!Дали някой ще си признае?!Питам от любопитство,знам,че в Монреал поне има доста такива хора,които живеят в такива социални жилища.Не питам да се заяждам.Какви са условията?Питам,защото е хитро за човек социално слаб и защото наемите са по-изгодни и това се връзва с темата.
Това което знам е от едни приятели хървати, които от години живеят в такова социално жилище. Не е нужно да си на социал за да кандидатстваш, може и да си с ниски доходи. Има списъци за всеки район в които трябва да се запишеш и да чакаш да ти дойде реда. Те ти предлагат и ако не ти хареса като жилище, местоположение изгаряш и трябва пак да се редиш. Ако се настаниш никой не може да те изгони даже и да имаш много високи доходи. Апартаметът на моите познати е много голям 4 1/2 наемът преди 2 години беше 470$ с включено парно. Сградата беше много нова, с добра изолация и се намира тук
http://www.mapquest.com/maps?address=+1 ... de=H8R+1H9
Информацията е от преди 2 години, но те все още са си там, макар че и двамата работят по специалността си и са добре заплатени.
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: Хитрини в Монреал...

Мнение от kapitan »

За сам човек,става ли и имаш ли представа колко се чака?Чувал съм,че се чака доста време,около 2 г. и повече,зависи от случая,с предимство се ползвали самотни майки или многодетни семейства.
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Re: Хитрини в Монреал...

Мнение от teomat.com »

kapitan написа:За сам човек,става ли и имаш ли представа колко се чака?Чувал съм,че се чака доста време,около 2 г. и повече,зависи от случая,с предимство се ползвали самотни майки или многодетни семейства.
Би трябвало да важи и за самотни бащи, иначе ще го водят дискриминация :wink:
И аз знам че чакането е доста и през това време има голяма вероятност да си намериш добра работа и да забравиш за този вариант.
Най-добре е да откриеш организацията която записва и да ги питаш за подробности.
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: Хитрини в Монреал...

Мнение от kapitan »

teomat.com написа:
kapitan написа:За сам човек,става ли и имаш ли представа колко се чака?Чувал съм,че се чака доста време,около 2 г. и повече,зависи от случая,с предимство се ползвали самотни майки или многодетни семейства.
Би трябвало да важи и за самотни бащи, иначе ще го водят дискриминация :wink:
И аз знам че чакането е доста и през това време има голяма вероятност да си намериш добра работа и да забравиш за този вариант.
Най-добре е да откриеш организацията която записва и да ги питаш за подробности.
Да,де,така е за самотните бащи.Чел съм,че определението е за,на френски famille monoparentale,тоест едночленно семейство с един родител без значение за пола.Ама аз се съмнявам тук в Канада при раздяла сам мъж да го оставят да се грижи за дете,деца,особено ,ако са малки.Иначе благодарности за отговора,ще си питам! :beer:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re:

Мнение от ablood »

Kiwi написа:Абе това ляво излизане от магистралата само в Квебек съм го виждал. По исктийм едва ли можа да бъде. Да се чудиш изхода постоянно от ляво ли ще е отдясно ли.
Един километър преди разделянето започват знаци, колкото къщи. Изобщо не схващам какъв ти е проблема.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re:

Мнение от cocose »

fe_ya написа:
dobsan написа:така и така сте започнали темата за колите,даите полезен съвет за покупка на кола
Нова, на лизинг и с рефинансиране на остатъка.
И пълна застраховка, за всичко :)
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Re: Хитрини в Монреал...

Мнение от teomat.com »

Монреал има организация Comité chômage de Montréal, която е направила много интересна брошура с примери и съвети за хора които излизат на шомаж.
Petit Guide de survie
des chômeurs et chômeuses (долу в дясно на страницата)
http://www.comitechomage.qc.ca/
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Хитрини в Монреал...

Мнение от seeker »

Понеже не намерих да е писано за седмичните карти за транспорт ще споделя моя опит. Седмичната карта, купена от кварталния депаньор, струва 20,50 долара без самия носител (картата OPUS), която от август струва 6 долара. Преди беше 3,50 $. Картата важи от понеделник до неделя. Затова е разумно да се вземе в понеделник сутринта, за да се използва най-пълноценно. Картите и билетите за транспорта в Монреал не важат в Лавал. Там фирмата се казва STL, докато в Монреал е STM. Забелязах, че може да се отиде с метрото до Лавал, но като се опитах да влезна обратно в станцията с карта заредена в Монреал, картата беше отхвърлена, нищо че метрото си е монреалското.
Публикувай отговор