Дата и час: Пон Сеп 24, 2018 7:02 pm

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 125 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Апр 01, 2008 11:27 am 
Аватар

На някой с ниски доходи и висок наем, тази помощ може и да му е от полза.
http://www.revenu.gouv.qc.ca/fr/publica ... in-165.asp

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Ное 22, 2008 8:55 pm 

aseto написа:
Аз съм съгласен, че има неща, които не са логични, ама това няма да ви помогне да си вземете изпита. Кебекарите искат нещата по начина, по който са свикнали и всичко по-рационално, модерно, правилно и т.н. е неприемливо за тях. Правилата за движение тук имат няколко големи недостатъка според мен и липсата на генерално правило като правото на десния е голям проблем. Много често на магистралите виждам как на косъм се разминават от катастрофа две коли, които искат да преминат в средна лента от съответно най-лява и най-дясна лента. Тук не се знае кой е с предимство, а в Европа въпросът е решен.

И аз виждам често тази ситуация с коли, които искат да отидат в средната лента и минават на косьм да се ударят, та и на мен ми се е случвало. Но тази ситуация не се провокира от липсата на спазване на правилото за предимиството на дяснотостоящият, а се провокира от фактьт, че импликираните коли сменят лентата в един и сьщи момент не забелязвайки, че колата намираща се в третата лента си сменя и тя позицията. Много често нямаш видимост и вьзможност да видиш намеренията на колата намищата се в другата крайна лента. Най важното е да не сменяш позицията ти рязко за да можеш да реагираш и да не изненадаш другата кола.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Ное 22, 2008 9:17 pm 

Kiwi написа:
Абе това ляво излизане от магистралата само в Квебек съм го виждал. По исктийм едва ли можа да бъде. Да се чудиш изхода постоянно от ляво ли ще е отдясно ли.

Изходи от лявата страна има много малко и са направени, за да се избегне построяването на мост над магистралата заради мальк пьт намиращ се само от лявата страна на магистралата. Няма нищо трудно да се оправиш в подобна ситуация. По 401 за Торонто има сьс сигурност поне един ляв изход, които води кьм един попас.
Голяма работа дали изходьт ще е от ляво или от дясно, вьпрос на навик.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 23, 2008 11:52 pm 
Omega3 написа:
Kiwi написа:
Абе това ляво излизане от магистралата само в Квебек съм го виждал. По исктийм едва ли можа да бъде. Да се чудиш изхода постоянно от ляво ли ще е отдясно ли.

Изходи от лявата страна има много малко и са направени, за да се избегне построяването на мост над магистралата заради мальк пьт намиращ се само от лявата страна на магистралата. Няма нищо трудно да се оправиш в подобна ситуация. По 401 за Торонто има сьс сигурност поне един ляв изход, които води кьм един попас.
Голяма работа дали изходьт ще е от ляво или от дясно, вьпрос на навик.

Не знам колко голяма работа е, само знам че на мене ми скапаха крака преди повече от 6 години точно на такъв изход и от тогава съм в болнични.
Да не ти казвам отделно колко пари са отишли за операции, рехабилитации, протези, ортези, експертизи и т.н.
Ма нали Кебек е богата, та както казваш "голяма работа", аз казвам същото :-)
:beer: :beer: :beer:

Върнете се в началото

Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 26, 2009 6:02 pm 

така и така сте започнали темата за колите,даите полезен съвет за покупка на кола

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 27, 2009 10:01 am 
Ефирна
Аватар

dobsan написа:
така и така сте започнали темата за колите,даите полезен съвет за покупка на кола

Нова, на лизинг и с рефинансиране на остатъка.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 07, 2009 9:19 am 

Има ли някой от нас сънародниците,българи,живеещи в Монреал,които да живеят в тези социални жилища,които се дават от общината на социално слаби такива?!Дали някой ще си признае?!Питам от любопитство,знам,че в Монреал поне има доста такива хора,които живеят в такива социални жилища.Не питам да се заяждам.Какви са условията?Питам,защото е хитро за човек социално слаб и защото наемите са по-изгодни и това се връзва с темата.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 07, 2009 2:34 pm 
Аватар

kapitan написа:
Има ли някой от нас сънародниците,българи,живеещи в Монреал,които да живеят в тези социални жилища,които се дават от общината на социално слаби такива?!Дали някой ще си признае?!Питам от любопитство,знам,че в Монреал поне има доста такива хора,които живеят в такива социални жилища.Не питам да се заяждам.Какви са условията?Питам,защото е хитро за човек социално слаб и защото наемите са по-изгодни и това се връзва с темата.

Това което знам е от едни приятели хървати, които от години живеят в такова социално жилище. Не е нужно да си на социал за да кандидатстваш, може и да си с ниски доходи. Има списъци за всеки район в които трябва да се запишеш и да чакаш да ти дойде реда. Те ти предлагат и ако не ти хареса като жилище, местоположение изгаряш и трябва пак да се редиш. Ако се настаниш никой не може да те изгони даже и да имаш много високи доходи. Апартаметът на моите познати е много голям 4 1/2 наемът преди 2 години беше 470$ с включено парно. Сградата беше много нова, с добра изолация и се намира тук
http://www.mapquest.com/maps?address=+1 ... de=H8R+1H9
Информацията е от преди 2 години, но те все още са си там, макар че и двамата работят по специалността си и са добре заплатени.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 07, 2009 2:50 pm 

За сам човек,става ли и имаш ли представа колко се чака?Чувал съм,че се чака доста време,около 2 г. и повече,зависи от случая,с предимство се ползвали самотни майки или многодетни семейства.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 08, 2009 11:15 am 
Аватар

kapitan написа:
За сам човек,става ли и имаш ли представа колко се чака?Чувал съм,че се чака доста време,около 2 г. и повече,зависи от случая,с предимство се ползвали самотни майки или многодетни семейства.

Би трябвало да важи и за самотни бащи, иначе ще го водят дискриминация :wink:
И аз знам че чакането е доста и през това време има голяма вероятност да си намериш добра работа и да забравиш за този вариант.
Най-добре е да откриеш организацията която записва и да ги питаш за подробности.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 08, 2009 11:24 am 

teomat.com написа:
kapitan написа:

Би трябвало да важи и за самотни бащи, иначе ще го водят дискриминация :wink:
И аз знам че чакането е доста и през това време има голяма вероятност да си намериш добра работа и да забравиш за този вариант.
Най-добре е да откриеш организацията която записва и да ги питаш за подробности.

Да,де,така е за самотните бащи.Чел съм,че определението е за,на френски famille monoparentale,тоест едночленно семейство с един родител без значение за пола.Ама аз се съмнявам тук в Канада при раздяла сам мъж да го оставят да се грижи за дете,деца,особено ,ако са малки.Иначе благодарности за отговора,ще си питам! :beer:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 08, 2009 3:25 pm 
Аватар

Kiwi написа:
Един километър преди разделянето започват знаци, колкото къщи. Изобщо не схващам какъв ти е проблема.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 15, 2009 11:54 pm 
Има 1 предупр. за БАН

fe_ya написа:
dobsan написа:

Нова, на лизинг и с рефинансиране на остатъка.

И пълна застраховка, за всичко :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 27, 2009 4:17 pm 
Аватар

Монреал има организация Comité chômage de Montréal, която е направила много интересна брошура с примери и съвети за хора които излизат на шомаж.
Petit Guide de survie
des chômeurs et chômeuses (долу в дясно на страницата)
http://www.comitechomage.qc.ca/

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Авг 02, 2010 8:10 pm 

Понеже не намерих да е писано за седмичните карти за транспорт ще споделя моя опит. Седмичната карта, купена от кварталния депаньор, струва 20,50 долара без самия носител (картата OPUS), която от август струва 6 долара. Преди беше 3,50 $. Картата важи от понеделник до неделя. Затова е разумно да се вземе в понеделник сутринта, за да се използва най-пълноценно. Картите и билетите за транспорта в Монреал не важат в Лавал. Там фирмата се казва STL, докато в Монреал е STM. Забелязах, че може да се отиде с метрото до Лавал, но като се опитах да влезна обратно в станцията с карта заредена в Монреал, картата беше отхвърлена, нищо че метрото си е монреалското.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 125 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]