Хитрини в Монреал...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
aseto

Мнение от aseto »

Blato, тези неща, за които са ви скъсали са много важни за всички изпитващи. Просто искат определените елементи да се изпълняват по точно определен начин. Например, ако паркирате и на края на елемента не дръпнете ръчната спирачка, също има голяма вероятност да ви скъсат. Просто трябва да изпълните елементите по начина, който искат, много са педантични за това и опитът зад волана няма да ги омилостиви.
Blato
Мнения: 100
Регистриран на: Нед Дек 21, 2003 8:45 am

Мнение от Blato »

aseto написа:Blato, тези неща, за които са ви скъсали са много важни за всички изпитващи. Просто искат определените елементи да се изпълняват по точно определен начин. Например, ако паркирате и на края на елемента не дръпнете ръчната спирачка, също има голяма вероятност да ви скъсат. Просто трябва да изпълните елементите по начина, който искат, много са педантични за това и опитът зад волана няма да ги омилостиви.
Въпросът е, че те късат за неща, за които пък инструкторите в Европа настояват - тоест знам от личен опит, че на места в Европа е забранено да се паркира на зад и да гледаш на зад - трябва да паркираш по огледала.

Което е и логично защото с кат. Б или 5 /тукашно/ можеш да караш микробус, който няма задно стъкло и тогава паркираш задължително по огледала - няма друг начин. А мен за това ме скъсаха - че съм използвал прекалено много огледалата. И на въпроса ми какво правим ако карам ван - ми да ама сега карате кола ми каза тъпата п-а /патка/.

И други хора ми казаха в последствие, че на Хенри Бураса късат нарочно. Да се ходи в някои от по-малките, квартални, служби.
aseto

Мнение от aseto »

Аз съм съгласен, че има неща, които не са логични, ама това няма да ви помогне да си вземете изпита. Кебекарите искат нещата по начина, по който са свикнали и всичко по-рационално, модерно, правилно и т.н. е неприемливо за тях. Правилата за движение тук имат няколко големи недостатъка според мен и липсата на генерално правило като правото на десния е голям проблем. Много често на магистралите виждам как на косъм се разминават от катастрофа две коли, които искат да преминат в средна лента от съответно най-лява и най-дясна лента. Тук не се знае кой е с предимство, а в Европа въпросът е решен.
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Мнение от Kiwi »

Абе това ляво излизане от магистралата само в Квебек съм го виждал. По исктийм едва ли можа да бъде. Да се чудиш изхода постоянно от ляво ли ще е отдясно ли.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Насе , като ти наближи изхода , имаш табела с номера на изхода и стрелкичка в ляво или в дясно.
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Мнение от Kiwi »

Странджата написа:Насе , като ти наближи изхода , имаш табела с номера на изхода и стрелкичка в ляво или в дясно.
Абе Насето като кара с 150 трудно успява да хване изхода дори когато е вдясно само, камо да се осланя на некви си френски табели. Поне за мен е много по логично изходите да са само от едната страна. Как ли е в Отава, Торонту и Каглари плииз ? ВС, Ню Жърси, Минестоа, Вашингтон такива животни с леви изходи нема :roll:
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Така е, очевидно в Кебек има доста странни "животни". Правилото на дясностоящия и тук си важи. Ако двама едновременно спрат на четирипътен стоп например. Друг е въпроса колко го знаят и го спазват. ;)
Аватар
7George
Мнения: 9639
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

В Калгари и Албърта изходите са винаги отдясно, предполагам, и за другите правила е също като в BC.
Възможно е извън града, макар и рядко, при пресичане на второстепенен "селски път" да има и изход наляво. Като на снимката.
http://xs322.xs.to/xs322/07506/IMG_1433n.JPG
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

Браво 7George !
Много ми хареса небето на таз снимка дето си я турил.
И аз се каня все да го снимам сутринта, ама нали е тъмно като карам по магистралата "към Phragmites" и с едната ръка държа чаша с къфе, а с другата кроасан, а как съм заклещил волана да не ти обяснявам, щото се нося със 119.99999 кк/ч. То добре , че съм с круиз контрол, но последния път като намалиха рязко отпред и аз вместо да захапя кифлата и да освободя поне една ръка , захапах чашата и се изсипаха 600 мл вряло къфе и не мога да пресъздам само на кирилица какво се случи.
А като се връщам пак е тъмно и кога да го видя туй канадско небе.

Работиме много,
работим от сутрин до здрач.
Но пея е малко.
Но пея не стига, деца !
Аватар
7George
Мнения: 9639
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

troll написа:Браво 7George !
Много ми хареса небето на таз снимка дето си я турил.
И аз се каня все да го снимам сутринта, ама нали е тъмно като карам по магистралата "към Phragmites" и с едната ръка държа чаша с къфе, а с другата кроасан, а как съм заклещил волана да не ти обяснявам, щото се нося със 119.99999 кк/ч. То добре , че съм с круиз контрол, но последния път като намалиха рязко отпред и аз вместо да захапя кифлата и да освободя поне една ръка , захапах чашата и се изсипаха 600 мл вряло къфе и не мога да пресъздам само на кирилица какво се случи.
А като се връщам пак е тъмно и кога да го видя туй канадско небе.

Работиме много,
работим от сутрин до здрач.
Но пея е малко.
Но пея не стига, деца !
Аз където съм бил в Канада, небето все е ниско.
Ако трябва да снимаш и да сменяш скорости, не те виждам. :lol:
За това ето ви 3 хитрини:
1. Закусваш в къщи/не закусваш, според пея...
2. Гледаш небето и слънцето в обедната почивка.
3. Най-добрите снимки стават, когато те возят... :D
http://farm2.static.flickr.com/1240/103 ... 273f_b.jpg
http://farm2.static.flickr.com/1191/103 ... e531_b.jpg
http://farm2.static.flickr.com/1194/103 ... 92fe_b.jpg
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

Благодаря за снимките!
Много ми харесват!
smotan
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 8:18 am
Местоположение: Cucumber Market

Мнение от smotan »

7George имаш ли снимки от Банф и Джаспър? Ако си ходил натам би ли споделил впечатления? Благодаря :D
Може в темата за Banff, че тази я оплескахме:)
kanka
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Дек 14, 2005 10:01 am
Местоположение: Montreal

Мнение от kanka »

Не знам дали на някой се е случвало подобно нещо, но когато си търсехме кола по нет-а, получихме на няколко пъти писма с оферти от жени, току-що разведени, при които са останали автомобилите на мъжете им(вече бивши), а те като жени не можели да ги ползват :lol: :roll: . При това изрично споменават, че сделката трябва да се извърши през Е-bay т.е. никакво виждане лице в лице :twisted: Ама не познали на кого да играят тези номера, все пак си идваме от BG-то и си знаем легендата за бабата - съпруга на стоматолога, която ходи с колата само на пазар веднъж в месеца, а пък изкривената ос и ръждата е от многото стоене :twisted: :rotfl:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Blato написа:Относно практическия изпит - не ходете в Хенри Бураса. Паднах се на някаква тъпа патка.

Имам над 40 хил км навъртяни през последните три години и ме скъсаха понеже не беше на кеф.

Казаха ми, че съм ползвал прекалено много огледалата за обратно виждане и за това, че като съм паркирал успоредно съм паркирал с огледалата, а не съм се извъртял да гледам на зад. Когато съм проверявал сляпото петно трябвало да си извъртам цялото тяло, а не само главата.

Писаха ми бад хабитс и да се явявам пак.

Абе глупости ама ме скъсаха - в последствие разбрах от квебекари, че всички знаят, че в Хенри Бураса се заяждат.

Повечето от изпитваните са деца без никаква практика и минават. Изпитващият хич не го интересува опитът ти. Той само си отбелязва дали караш според тукашните закони, т. е. дали спираш за по 3 сек. на стоповете, дали се оглеждаш като вентилатор, дали сигнализираш навреме.... абе дали им уважаваш изискванията. И да не можеш да караш - ще се научиш.
На първият си изпит карах спокойно и уверено (имам 480К опит). Скъсаха ме - не съм бил безопасен водач.
Втория път карах като уплашена тинеиджърка, получих щедра похвала и минах.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Blato
Мнения: 100
Регистриран на: Нед Дек 21, 2003 8:45 am

Мнение от Blato »

Мда твърде праволинейно гледат на правилата и не взимат предвид ситуацията на пътя. За това съвсем нормалните решения, които взима опитен водач, на тях им се струва опасно шофиране.

Както и да е - ясно е, че трябва ние да се нагодим на техните изисквания, защото те няма да се нагодят на нашите.

В тази връзка пускам нова тема, с някои основни неща, на които изпитващите държат и за които трябва да се внимава, ако сте решили да се явявате на изпита без предварителна подготовка... както аз направих.
Публикувай отговор