Изгубени документи

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
CaD
Мнения: 89
Регистриран на: Нед Дек 26, 2004 7:28 am
Местоположение: Montreal

Изгубени документи

Мнение от CaD »

Здравейте,преди няколко дни загубих портмонето си с документите ми-перманент резидант карта, карта малади и на едно листче бях написала социалния ми номер.Има ли някой представа проблем ли е като съм загубила социалния ми номер, но е само написан на листче, а не е самата карта с номера ? Какви могат да бъдат подследствията от това? И изобщо може ли да възникне някакъв проблем като съм загубила документите си и може ли някой ако ги намери да ги използва по някакъв начин? Благодария предварително.
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Re: Изгубени документи

Мнение от dog »

CaD написа:Здравейте,преди няколко дни загубих портмонето си с документите ми-перманент резидант карта, карта малади и на едно листче бях написала социалния ми номер.Има ли някой представа проблем ли е като съм загубила социалния ми номер, но е само написан на листче, а не е самата карта с номера ? Какви могат да бъдат подследствията от това? И изобщо може ли да възникне някакъв проблем като съм загубила документите си и може ли някой ако ги намери да ги използва по някакъв начин? Благодария предварително.
По принцип може, но станалото станало. Обаждаш се в полицията и си вадиш нови. Имам двама познати на които им ги откраднаха, но до сега не са имали проблеми.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
dr.oh.boli

Мнение от dr.oh.boli »

Няма никакъв проблем...струва време и пари, което пък е досадно и гадно :D
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Изгубени документи

Мнение от krimon »

CaD написа:Здравейте,преди няколко дни загубих портмонето си с документите ми-перманент резидант карта, карта малади и на едно листче бях написала социалния ми номер.Има ли някой представа проблем ли е като съм загубила социалния ми номер, но е само написан на листче, а не е самата карта с номера ? Какви могат да бъдат подследствията от това? И изобщо може ли да възникне някакъв проблем като съм загубила документите си и може ли някой ако ги намери да ги използва по някакъв начин? Благодария предварително.
могат разбира се да ти използват документите - да дадат социалния ти номер или да използват резидентската ти карта. Най-добре уведоми полицията, за да не си имаш проблеми после. Аз бях като теб 2004 - първо ме обраха в Париж /все резидентски карти, соц.номера, кредитни и банкови карти и т.н./. Едва бях извадила новите документи /без резидентската карта, защото там се плаща солена глоба за загубена/открадната + последващо дълго чакане/ и взех, че си ги изгубих сам сама наново чисто новичките документи. Абе направо шматка! Още не мога да си представя къде ми е била главата :lol: Всъщност не беше никак смешно, а полицията лично ме удостои с вниманието си в къщи и ми връчи изгубените документи. Виж, за резидентската карта е проблем. Ако не си извадиш нова няма да можеш да кандидатстваш за гражданство, тъй че зареди се с пари и търпение. Но ако "рапортуваш" в полицията загубата и те ти издадат някакво листче, глобата е по-малка май. :cry: Ония здравната карта и шофьорската книжка също са обирджии! Всичко най и моите съчувствия :(
dr.oh.boli

Мнение от dr.oh.boli »

Кви проблеми и кво после бе Крими...в момента в който се обадиш, в ведомството на опцията загубени...старата става толкова валидна, колкото ако изобщо е нямало...99% процента от врътките са по други линии дето обикновените шматки не ги засяга..
agatha
Мнения: 51
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от agatha »

Не се притеснявай всичко се оправя с малко нерви и малко пари.Миналия септември на мъжа ми му откраднаха в Перу всички документи и канадски и български.С куп обаждания до разни посолства и министерства се варна(без паспорт без нищо) и си извади шофьорска книжка и здравна карта за 2 седмици.По-бавно става резидентската карта:трябва гарант,пари и май някакъв формуляр имаше около 3 месеца.За гарант се подписа лекарят ни.
Аватар
agaton
Мнения: 406
Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 12:52 am
Местоположение: Montreal

Мнение от agaton »

dr.oh.boli написа:Кви проблеми и кво после бе Крими...в момента в който се обадиш, в ведомството на опцията загубени...старата става толкова валидна, колкото ако изобщо е нямало...99% процента от врътките са по други линии дето обикновените шматки не ги засяга..
Мислех 4е картите се подменят а номерата остават, ама не така. Все тая, ако през това време документите попаднат в 4овек, който е малко в не6тата - могат да се предстявят за тебе ( вол д'идентите ) за6тото имат вси4ко необходимо : адрес ( от ПР картата ). дата на раждане ( от Мед. картата ), социялен номер, снимка. Намира се доверен 4овек, който изглежда като теб, и от там се по4ва : отваряне на сметки в банки, във видеотеки, наемане на коли и на каквото друго се сетите... воб6те ако има6 въображение има какво да ги прави6 тия карти. Тука да вметна 4е батето се е изсилил с тия 20к дето иска за паспорта си ( предлагаха ми скоро за $100 :wink: )
Накрая за успокоение - Тая врътка е по-популярна в 6татие и вси4ко е при условие, 4е документите попаднат при подходя6тия 4овек.

Перманент резидент картата няма смисъл да се носи постоянно като си в Канада...Успех!
"Une réaction anormale à une situation anormale est une réaction normale."
V.Frankl (1962)
CaD
Мнения: 89
Регистриран на: Нед Дек 26, 2004 7:28 am
Местоположение: Montreal

Мнение от CaD »

Аз уведомих полицията и се обадих на различните служби за нови документи, казаха ми че ще ми изпратят формуляри които трябва да попълня и да им изпратя и да платя глоба от 50 долара за всеки документ. Картата ми Малади ще си е получа до 2 седмици след като получат формулярите ми, а Перманент резидент картата до 6 седмици.Надявам се наистина да не се наложи да чакам 3 месеца за перманент резидент картата, защото края на юли ще пътувам до България.Относно социалния ми номер като се обадих ми казаха че би трябвало да няма проблем, но ако искам да съм спокойна да се обадя на един телефон на застрахователи, с които работят и след като се обадих ми казаха, че те ми нямат файла. Така че май няма какво друго да направя освен да си чакам документите и да се надявам че няма да се злоупотреби с тях ако някой ги намери.
CaD
Мнения: 89
Регистриран на: Нед Дек 26, 2004 7:28 am
Местоположение: Montreal

Мнение от CaD »

В гайда за попълване на молбата за перманент резидент карта пише че трябва да имам също и декларация от гарант,който е канадски гражданин и заявява че ме познава лично от минимум 2 години, следващата точка е ако не мога да осигуря гарант че трябва да го заявя пред нотариус. Аз съм ползвала лекар само веднъж,няма как да го накарам да ми стане гарант.В Канада съм от година и 2 месеца, как да осигуря гарант, който ме познава от минимум 2 години като не съм била толкоз в Канада.След като съм тук от по малко от 2 години трябва ли да намеря гарант или мога да подавам и без такъв? Могат ли да ми откажат изадаването на нова перманент резидент карта ако нямам гарант? Освен това в гайда пише че срока за издаване на нова карта от 27 март е 38 дни, а не 3 месеца, което ме успокоява до известна степен.Надявам се наистина това да е срока.
dr.oh.boli

Мнение от dr.oh.boli »

Не нужно да го караш, лекаря а да го попиташ :D
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

Аз не разбирам защо си носите всичките документи с вас?
Особено ПР Карта и СИН карта не е нужно да се носят.

Аз преди време си загубих шофьорската книжка. Не съм се обаждала в полицията, отидох в САК и срещу 12 долара (мисля че беше) ми издадоха нова. Не са ме глобявали.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

Мнение от edelwais »

и аз преди време си загубих шоф. книжка,
нова се вади в в СААК за 12$, няма глоба, книжката идва по пощата за около седмица, междувремено ти дават една хартийка с която да караш.

по-ценното е, че някой ми беше намерил книжката и ми я беше изпратил по пощата, с обяснителна записка на френски и английски. ето, че има хора и тук!

:beer:
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
CaD
Мнения: 89
Регистриран на: Нед Дек 26, 2004 7:28 am
Местоположение: Montreal

Мнение от CaD »

Само още няколко въпроса.Не разбрах, гаранта който трябва да осигуря за Перманент резидент картата трябва да ме познава от минимум 2 години в Канада или общо да е 2 години, без значение от къде ме познава ( в смисъл може да ме познава от България преди да пристигна в Канада или трябва да ме познава от минимум 2 години, след като съм пристигнала в Канада?) Къде мога да направя нотариална заверка на молбата ми за нова перманент резидент карта, ако не мога да осигуря гарант? И какво да пиша като причина, че не мога да осигуря гарант- че съм тук от 1 година и не съм ползвала услугите на лекар,зъболекар,счетоводител и т.н. 2 години, за да може някой да ми стане гарант?
Предварително благодаря.
Desy
Мнения: 64
Регистриран на: Пон Фев 23, 2004 11:55 am
Местоположение: Montreal -Cote saint luc
Обратна връзка:

Мнение от Desy »

Здравей,моята приятелка си изгуби портмонето :дебитна карта,кредитна карта,картатат със социалния номер,картата за постоянно пребииваване и здравната карта :( .Първото което направи е да се обади в банката и да замрази картите си ,до 2 седмици получи новите си две карти.Относно картата за постоянно пребиваване ,отиде в полицията ,там и издадоха един сертификат ,че е изгубена и от съответната служба и изпратиха формуляри,за попълване ,за да и издадат нова такава.там има едно изискване за човек ,който да гарантира за теб ,че те познава и са изброени съответните професии,които трябва да упражнява ,така наречения гарант.за да не се главоболиш ,отиваш в кметството на съответния квартал,където живееш и един от служителите ти се подписва на този документ.Плащаш си 50 долара за новата карта и се снимаш и изпращаш всичко това.Всяка загуба е свързана с губене на време и пари.Късмет
"Дори и да загубиш битката ,важното е да спечелиш войната "
Публикувай отговор