Здравейте!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Verrronik
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 7:20 am
Местоположение: София

Здравейте!

Мнение от Verrronik »

Здравейте на всички съфорумци!
Аз съм нов потребител тук и кандидат емигрант за Канада. С мъжът ми имаме нужда от точна информация. Той е в Монреал. Получи отрицателен отговор на делото за определяне на статут. Какви са по- нататъшните варианти да се бори за плучаване разрешение за постоянно пребиваване в Канада? Къде и кого може да потърси за точна и насочваща информацияи съдействие? И ако е адвокат- то моля насочете ни към някой, който не е гладен и не иска само пари, без да свърши и най- малка работа!

с поздрави към всички; Вероника
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

Ако е имал дело и са му отказали статут на постоянно пребиваващ, май най-добре е да се кандидатства по стандартната процедура за Квебек, но това става извън Канада.

Този адвокат се беше рекламирал във вестник Форум
http://www.avocatguzun.com/index_ru.htm
http://www.avocatguzun.com/

Според мен обаче евтини адвокати няма.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

адвокати които не са гладни колкото искаш ,но да не искат пари /по вече пари ,много пари/ за да ти свършат работа няма да намериш.те заради това са адвокати.съчувствам ти обаче такава е хавата.
Verrronik
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 7:20 am
Местоположение: София

Мнение от Verrronik »

Благодаря на всички, които ми писахте!

Зная, че всеки работи за пари! обаче, когато няма резултат? какво правим тогава! имал- дал! другото е в сферата на пожеланията! все пак човек трупа опит! нали? за плащането спор няма! но де го резултата? или аз искам прекалено много!

с поздрави: вероника
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Jim »

Здравей Вероника,

най-добрия начин за придобиване на статут и канадско гражданство е да се кандидатства по стандартната процедура:
- попълване на формулярите - първи и втори комплект
- минаване на интервю
- медицински тест
- простигане в Канада с напълно редовни и изрядни документи.

Всичко останало е свързано с много повече загуба на време, плащане на пари по адвокати, размотаване по съдилища и живеене в несигурност.
Ако си сигурна че желаеш да станеш пърманент резидент на Канада - просто започни процедурата без да се бавиш. И междувременно научи езиците - английски и френски. Защото дори и да дойдеш в Канада - приспособяването тук и научаването на езиците отнема между една и две години. През това време се харчат много пари - горе долу всичкото, което си спестила до момента. Ако владееш двата езика - тогава може да се насочиш към търсене на работа, но да си го кажем честно - това е доста мъчен процес в началото.

Успех
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Дадените съвети са добри, но искам да направя едно малко уточнение.
Да не се забравя, че за стартиране на процедурата от Канада, трябва съпругът да има разрешение за престой със срок минимум една година напред. Ако след края на делото за определяне на статута и срока за неговото пребиваване в Канада е към своя край, то трябва да помисли за придобиване на разрешение за временен престой със срок минимум 1 г. и чак тогава може да стартира процедурата за имиграция.
Другият вариант е да се върне в България и да стартирате процедурата от тук. Престоят му в Монреал ще ви бъде от полза когато и откъдето да стартирате имиграционната процедура.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Публикувай отговор