на опашката за паспорт

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

на опашката за паспорт

Мнение от ssttoo »

начи днес си взех отпуска за да се редя на опашка за подаване на канадски паспорт, гатисиму! Отне ми от 11:30 до 3:30, това в даунтаунския офис. Чух че хора се редели там от 5 сутринта!
На сайта им пише че паспортите стават по-бавно в момента, ама не е чак толкова зле. Казаха ми, че за 3 седмици ще е готов. Срещу $10 върху таксата (тя е $87) можеш да си го вземеш паспорта на място, когато е готов, иначе го пращат по пощата и може да отнеме още една седмица допълнително.

Друг вариант, ако не искате да се редите на опашка и не искате да пращате по пощата (барабар със всички оригинални документи), е да отидете в определените за целта пощи, има ги кои са на www.passport.gc.ca там струва $15 повече. Аз отидох първо там, имаше само 3 човека пред мен и рекох че съм ударил кьоравото, ама се оказа че ако подам там, паспорта ще е готов след гръглите 2 месеца.
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Аз чух, че става по интернет?
Обичам да преча
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

имало пиниз да си попълниш по интернет и да отпечатиш и след това да отидеш в паспортното и да минеш пред опашката защото имаш вече номер на документа...
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

Абе и аз видях някаква рекламка по този повод докато висах там (кат прани гащи), ама на сайта хич не става ясно.
http://www.passport.gc.ca/can/index.aspx?lang=e тук има само линк към паспорт онлайн ама нищо конкретно не пише. Може би човек трябва да им се обади и да пита. Аз като пробвах да звъня обаче, телефона ми даваше само заето, ама истинко БГ заето, а не на изчакване да слушаш музички.
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

Ако няма да пътуваш към щатите и имаш валиден БГ паспорт защо трябва да го вадиш в най-голямата лудница тоя паспорт?
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Мнение от Kiwi »

anito написа:Аз чух, че става по интернет?
С изключение на Квебек...
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Kiwi написа:
anito написа:Аз чух, че става по интернет?
С изключение на Квебек...
И тук има някаква врътка, за да става, но не я знам, не съм допряла още. Но познавам човек, който го направи.
Обичам да преча
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

Днес един колега ми обади, че така е направил - попълнил по интернет, разпечатал и предредил опашката! Според него трябва да имаш вече (изтекъл) паспорт, за да направиш тоя номер, ама аз подозирам, че тук си измисля :)
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

ssttoo написа:Днес един колега ми обади, че така е направил - попълнил по интернет, разпечатал и предредил опашката! Според него трябва да имаш вече (изтекъл) паспорт, за да направиш тоя номер, ама аз подозирам, че тук си измисля :)
Ne e verno tova, i pyrvi pasport da e, pak popylvash po internet i otivash da preredish opashkata :D
Аватар
Pako
Мнения: 42
Регистриран на: Пет Авг 01, 2003 12:50 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Pako »

Аз имам един въпрос който малко се отклонява от темата, но предпочетох да не отварям нова тема.
Процедурата с теста и заклеването за Канадско гражданство са ми насрочени за този петък а ще пътувам за България след 2 седмици. Няма да имам време да си вадя Канадски паспорт и не знам дали да не мина само теста сега и да отложа процедурата по заклеване, защото доколкото чух само с Канадска лична карта БГ властите няма да ме пуснат за наобратно в самолета за Канада, защото това не е официален документ извън Канада.
Вярно ли е това и мога ли да се прибера в Канада с БГ паспорт и канадска лична карта след като веднъж съм излезнал?
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Значи миналата година сестра ми беше в твоята ситуация, само дето тя летеше 4 дни след интервюто за гражданство. На интервюто беше питала съдията какво да прави и той й беше кзал да пътува с картата за гражданство, и българският паспорт. Тя нямаше проблеми. За тая година как е не знам. Най-добре говори със служителите.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Pako
Мнения: 42
Регистриран на: Пет Авг 01, 2003 12:50 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Pako »

ИРА, благодаря за отговора. След като се порових назад във форума открих подобна тема отворена от батето:
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... itizenship
Разбирам че проблемът може да възникне най-вече на летището за връщане.
Има ли други съфорумци пътували по този начин за Канада?
jess
Мнения: 195
Регистриран на: Вто Май 02, 2006 12:15 pm
Местоположение: canada

Мнение от jess »

Картата за гражданство замества акта за раждане.НЕ Е документ за пътуване.Няма да те пуснат в самолета за Канада на връщане.Напиши писмо до имиграционните че ще си извън страната и отложи клетвата-това не е проблем.Мнението ми е "изпатено"на Виена.
Аватар
Pako
Мнения: 42
Регистриран на: Пет Авг 01, 2003 12:50 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Pako »

Току що говорих с Канадиан Бордер агенси по телефона. Те ми казаха че канадските власти признават Канадската ситизеншип карта като официален документ и без проблем бих могъл да се върна в Канада с тази карта и паспорт на друга страна. Що се отнася до авиолиниите - те би трябвало да признават същите правила каквито официалните власти на страната до която транспортират своите пътници, така че не виждам основателна причина да бъда върнат от летището.
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Мнение от fe_ya »

Доколкото знам когато теста е в петък има отделна процедура за заклеване и т.н. Демек картата за гражданство ще си я получиш по-късно тъй че вероятно ще си пътуваш с ПР картата.
А между другото срока за издаване на паспорти вече е 4 седмици :?
Публикувай отговор