Ofitzialni praznitzi

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Desy
Мнения: 64
Регистриран на: Пон Фев 23, 2004 11:55 am
Местоположение: Montreal -Cote saint luc
Обратна връзка:

Ofitzialni praznitzi

Мнение от Desy »

Zdraveite do vsi4ki :D ,Kazaha mi 4e sam trqbva da se obadi6 na rabotodatelq ti ,za da po4iva6 na tvoite natzionalni praznitzi i na religioznite.Taka li e v deistvitelnost ?Zatoto samo arabi i evrei mai si po4itat i uvajavat praznitzite.Nali nqma rasova diskriminaztiq na verska i tn osnova?Ako nqkoi znae ne6to po temata neka pi6e
"Дори и да загубиш битката ,важното е да спечелиш войната "
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

3-ти март не знам дали ще ти го признаят, ама за 2-ри февруари има шанс и е скоро :D
Desy
Мнения: 64
Регистриран на: Пон Фев 23, 2004 11:55 am
Местоположение: Montreal -Cote saint luc
Обратна връзка:

Мнение от Desy »

merci za saveta,no mi pisna ot razbira4i koito se izkazvat bez da sa moleni za tva i nikoga po temata
"Дори и да загубиш битката ,важното е да спечелиш войната "
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Що бе? Може да се пробваш и на 2-ри февруари. :lol: Нали зора е да се почива. Както викат руснаците - водка да има, пък повод винаги ще намерим. :rotfl: Можеш да кажеш, че си българка - будистка, или мохамеданка и да искаш да почиваш на всички национални и релизиозни празници. Също така можеш да кажеш, че баба ти е умряла, че лелинка ти бере душа, че имаш мигрена, че мъжа ти си е сецнал кръста и не може сам вкъщи... :lol: Сигурно няма да ти откажат, ама почти толкова сигурно е и че ще си първата, която ще изритат. И то не заради дескриминация, а заради очеизваждащото нежелание да работиш. :lol:
Let it go...
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Мнение от fe_ya »

Ами аз не съм видяла канадец дето да изгаря от желание да работи на неговите си национални празници - така че що пък човек да не иска да си уважи празника на страната - тя страната ни си е за чудо и приказ - държавата за сметка на това е пълен отврат.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

По разгледай тук дали пише нещо http://www.educaloi.qc.ca/en/loi/employees/
Аз само съм чувала,че можеш да поискаш почивен ден, но той не е платен.
Виж и тук http://www.cnt.gouv.qc.ca/en/lois/norme ... /index.asp
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Desy написа:merci za saveta,no mi pisna ot razbira4i koito se izkazvat bez da sa moleni za tva i nikoga po temata
Айде сега ше се обиждаме. Баш по темата се изказвам. Даже ти давам конкретен съвет.

Ми вземи си неплатен отпуск, мотивирай го с някой религиозен празник. Квито са докачливи на тема дискриминация едва ли ще ти откажат.
Заключено