Проект за построяване на социални жилища

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Проект за построяване на социални жилища

Мнение от krimon »

Проектът е насочен към българската общност (главно семейства и социално слаби, възрастни хора - самостоятелни) в Монреал или по-точно в околностите му - Лонгьой, Сент Юбер, Гранвил и Сент Базил.

Бях в бг църква преди две седмици и копия от проекта можеха да се видят и вземат. Реших, че може да ви е интересно като информация, а също и за инвестиции /нали се коментираха тук/.

Църковното настоятелство приканва хората, които са заинтересовани да се включат с пари в проекта да се запишат в списък, за да ги имат предвид. Повече информация - в църквата.

Самият проект е дело на фирма aedifix - disiner&manager и фигурират имената на 5 български архитекта членове на ОАQ и един бг инженер, също член на Ордера в Квебек.

Доколкото разбирам, проектът за строителство ще се финансира основно от правителствена програма - Accès-Logis (SHQ), но има място и за частни инвестиции.
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Re: Проект за построяване на социални жилища

Мнение от Mark »

krimon написа:...Църковното настоятелство приканва хората, които са заинтересовани да се включат с пари в проекта да се запишат в списък, за да ги имат предвид ...
Samo ne ste napisali koga e krainia srok za zapiswane i kakwo stawa, ako go izpusne6 ?

I s kawo biha bili zainteresowani horata da si dawat parite za tozi "proekt" ?

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Проект за построяване на социални жилища

Мнение от krimon »

Mark написа:Samo ne ste napisali koga e krainia srok za zapiswane i kakwo stawa, ako go izpusne6 ?
Какво може да стане като изпуснеш срока - изпускаш влака :wink: Ако има някакъв срок, то е колкото да се запишат хората, които имат интерес, за да бъдат взети под внимание. По-нататък ще се дават пари и ще се договарят условия.

Доколкото разбрах /тъй като нямам нищо общо, а само го чух и видях, не съм в църковните дела/, срокът е до края на февруари, но до тогава тази информация ще се появи по българските вестници и навсякъде, където се обявяват новини от бг общност. Ще има време всеки, който достигне до тази информация да я обмисли и разпространи сред познатите си българи.
Mark написа:I s kawo biha bili zainteresowani horata da si dawat parite za tozi "proekt" ?


пак доколкото разбирам :) , това си е инвестиция в недвижима собственост - всеки, който вложи пари ще има част в сградата, т.е. става акционер - може да му се изплащат % част от наемите или да има предимство при наемане на жилище и тъй нататък .... Нямам идея как ще се оформят финансовите подробности от този вид.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

айде ,ама мерси.дайте парите ,а после ще видим.цялата измама ми звучи като Града на мечтите на небезизвестната пирамида на Анжел.
ама и аз бях тогава в църквата,що не те видях. :wink:
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Re: Проект за построяване на социални жилища

Мнение от Mark »

krimon написа:
Mark написа:Samo ne ste napisali koga e krainia srok za zapiswane i kakwo stawa, ako go izpusne6 ?
Какво може да стане като изпуснеш срока - изпускаш влака :wink: Ако има някакъв срок, то е колкото да се запишат хората, които имат интерес, за да бъдат взети под внимание. По-нататък ще се дават пари и ще се договарят условия.

Доколкото разбрах /тъй като нямам нищо общо, а само го чух и видях, не съм в църковните дела/, срокът е до края на февруари, но до тогава тази информация ще се появи по българските вестници и навсякъде, където се обявяват новини от бг общност. Ще има време всеки, който достигне до тази информация да я обмисли и разпространи сред познатите си българи.
Mark написа:I s kawo biha bili zainteresowani horata da si dawat parite za tozi "proekt" ?


пак доколкото разбирам :) , това си е инвестиция в недвижима собственост - всеки, който вложи пари ще има част в сградата, т.е. става акционер - може да му се изплащат % част от наемите или да има предимство при наемане на жилище и тъй нататък .... Нямам идея как ще се оформят финансовите подробности от този вид.
Идеята звучи добре, но факта, че е на идеен етап и е организирана от Българи някак не ми вдъхва доверие (персонално). Аз предпочитам да се види сградата готова и действаща а после да се купуват акции от нея.

Така няма да има изненади.

Ако всичко се осъществи и е наистина в помощ на нуждаещите се (не за хора на социал + работа на черно) ще бъде наистина много добре.

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
Agi
Мнения: 369
Регистриран на: Сря Ное 05, 2003 3:38 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Agi »

отчето спомена, че това е някакъв проето който ще бъде изцяло спонсориран от правителствена програма, и това колко голяма сграда ще се построи зависи от желаещите да се запишат, трябвало да има по 2ма желаещи за апартамент, т.е за да се построи сграда с 50 апартамента, трябва да има 100 семейства записани
църквата после ще се издържа от наемите
People they come together
People they fall apart
No one can stop us now
'Cause we are all made of stars ...
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

пак ни взеха за пингвини.отчето що не си гледа църковните работи ами тръгнал и той по далавера.все пак е свят човек и не би трябвало да допуска търговците в храма.по случайност бях там и нямам ама никак добри впечетления от така наричащата се българска общност.няколко плешиви чичковци и изтърсени лелки си правеха някакво събрание с неизвестна никому цел освен на тях в очакване някой да ги забележе.
аз лично не се чувствам маймун на чийто гръб разни измислени тарикати искат да лапат кинти,виж ако ми предложат партньорство в обир на банка бих се замислил. :wink:
chinois

Мнение от chinois »

bateto написа:пак ни взеха за пингвини.отчето що не си гледа църковните работи ами тръгнал и той по далавера.все пак е свят човек и не би трябвало да допуска търговците в храма.по случайност бях там и нямам ама никак добри впечетления от така наричащата се българска общност.няколко плешиви чичковци и изтърсени лелки си правеха някакво събрание с неизвестна никому цел освен на тях в очакване някой да ги забележе.
аз лично не се чувствам маймун на чийто гръб разни измислени тарикати искат да лапат кинти,виж ако ми предложат партньорство в обир на банка бих се замислил. :wink:
Бате недей сега така с рогите!
Хайде да изчакаме да видим целия проект!
щото това , което знаем сега е един преразказ.
това е все едно аз да ида на концерт на лучано павароти и като се върна да ти го изпея на тебе - еми нема да ти хареса.Както казваше Симеон - вервай ми! Аз съм бил в такива построики за унгарски бежанци /емигранти около 1956/ до Лионел -Гру.Имат си мястото.
Тъй , че споко ! Ако някой е решил да направи нещо не му пречи.
Пък един ден като не можеш да виждаш с бинокъл емблемата на камьона от кабината ще се сетиш и ще съжеляваш, че не си турил едно рамо. :lol:
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

bateto написа:цялата измама ми звучи като Града на мечтите на небезизвестната пирамида на Анжел.
:
Бате, гризна ли те еврейчето тогава, я обади :)?
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

chinois написа:щото това , което знаем сега е един преразказ.
това е все едно аз да ида на концерт на лучано павароти и като се върна да ти го изпея на тебе - еми нема да ти хареса.
ма да, как не се сетих, трябваше да препиша целият проект във форума :shock: не че имам нещо общо с него ...
Аватар
Agi
Мнения: 369
Регистриран на: Сря Ное 05, 2003 3:38 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Agi »

да бе, кримон, знаеш ли, че това с преписването е много добра идея :lol: :lol:
ако хартиите не са много няма ли някоя добра душа да ги сканира и да ги постне във форума, така ще могат да ги разгледат повече хора
People they come together
People they fall apart
No one can stop us now
'Cause we are all made of stars ...
miko
Мнения: 305
Регистриран на: Вто Дек 23, 2003 12:52 am
Местоположение: Montreal

Мнение от miko »

Този смешник батето ми напомня за един стар виц:
Развалена консерва я хвърляш
Развалена жена я зарязваш
Развален мъж го правиш шофъор
Както винаги, той се изказва в теми, които не би трябвало да го интересуват, защото той ще си "върти синджирчето" на Созопол. :lol:
Confucius

Мнение от Confucius »

Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Защо цялата работа ми изглежда като някаква далавера? Значи до тук разбрах селдното, поправете ме ако греша:
от БГ-общността се изисква да се съберат 100 подписа за да могат да се занесат пред правителството, което ше отпусне пари за построяването на сграда с 50 апартамента, сградата ще се построи от БГ фирми, приближени до църквата/бг дружеството, сиреч те ще си разделят печалбата... Значи на тях не им трябват инвеститори, а им трябват подписи за да стане лигитимна цялата далавера...

Лошото е, че на мен това въобще не ми харесва, защото плащам десетки хиляди долари данъци и не искам с тези пари да се пълнят гушите на някакви плешиви чичковци, както ги нарече батето...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ти па откъде разбра, че им трябват 100 подписа, за да им отпуснат парите :shock: Отгоре на всичко, 100 човека винаги ще се подпишат без никаква "българска общност" да разбере. Къде е далаверата ?
Публикувай отговор