Проект за построяване на социални жилища

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
pop
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 11:40 am
Местоположение: митарстващ

Мнение от pop »

krimon написа:уф, ще ме накарате да го прочета целият проект :wink:

Отбелязвам какво пише вътре:

- 50 % - правителствена програма /дарение/
- 15 % - участие на българската общност /дарение/
- 35 % - ипотека за 25 години

Наеми:

от 75 - 90 % от средния месечен наем в Монреал

Кварталите, които са набелязани, за сведение на тотев :) , са доста добри, та даже се чудя как ще се закупи там терен, особено в Сент Базил. Пак за сведение на тотев, въпросните квартали са на около 15-30 мин с кола от остров Монтреал.

Ако трябва ще продължавам да чета прокта, само не ме препирайте :P Нямам разногласия с фенове като АлексАА 8) Освен това, не споря, а информирам.
доколкото разбирам не става дума за инвестиция а за дарение?
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Менте е цялата работа само вижте кои ще участват, не стига че окрадоха парите на България, ами се га се гласят да окрадат и Канада, да не говорим, че ако въобще стане цялата работа, пак наши хора около църквата ще се оредят с жилищата, то не че някой ще се засили да живее на майната си де, щото то ако е социално слаб, откаде ще намери пари за кола да отиде да си търси работа в Монтреал на 1-2 часа път...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

то не ,че мислиш ,че е така ,ами си е точно така.на мен едно птиченце ме светна каква е врътката ,ама си трая щото съм дал обещание за дискретност. :D
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Българската Православна Църква "Св.Иван Рилски" в Монреал
ви кани на среща - обсъждане на проект за жилища и инвестиции.

Срещата ще се състои на

20 март, сряда, от 19. ч

на адрес: 14 Place de Commerce,
bureau 520, Ile des Sœurs, H3E 1T5


http://www.stivanrilski.org/archive/Obi ... ilista.pdf
dr.oh.boli

Мнение от dr.oh.boli »

В това бюро има място, за 6 човека :D
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

И аз си мисля , че , ,,баш майстора ще сложи шапката,, :D
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Jim »

Цялата работа с тези социални жилища ми изглежда недообмислена и недостатъчно организирана. Ето няколко точки, моля по-добре запознатите да ме опровергаят или допълнят:

1. Църквата "Св. Иван Рилски" е едно много скъпо обществено мероприятие и е въпрос на време докога въобще ще просъществува като такава. Църквата събира такси и дарения по всякакви поводи - но църковните финанси се пазят скрити, не се обявява списък на приходите, не се обявява списък на даренията. Плащат се големи разходи за наем и за заплати. Почти липсва елемента на доброволчеството. Всяко едно от мероприятията излиза доста скъпо за почитателите. Направете сметка колко струва посещението на един църковен празник за 4 членно семейство и ще видите че българската църква е една от най-скъпите на острова.

2. Не мисля че е работа на църквата да се замесва в бизнес проекти - какъвто е проекта за социални жилища. Ако утре проекта за жилища се окаже на червено - това автоматически ще фалира църквата.

3. Ако някой си купува жилище - най-добре е това да стане директно от собственик на готово жилище или от строителна фирма.
Ако общността вече се е ориентирала и създала бизнес проект - то тогава този проект трябва да се регистрира по съответния начин и да се предлагат готови оферти за кандидатите с ясна цена.
Не може да се продават жилища в идейна форма.
Трябва си проект, финансиране, строителна организация, банка - финансист и фирма за недвижима собственост - която да продаде въпросните жилища.


Всичко това ме кара да съм малко скептичен относно българския проект за социални жилища. Ако идеята е обмислена добре - то тогава един подобен проект може да стартира много бързо, при това не е необходимо да бъде адресиран само за българи. Монреал е голяма съвкупност от общности и ако нещата се направят добре - със сигурност интерес ще има и от други социално слаби или други културни общности. Но както знаете това е нож с две остриета: ако това ще бъде проект за социално слаби - не очаквайте общината да ви даде някое апетитно парче в някой суперквартал - точно обратното. Пригответе се за някое гето с лоша инфраструктура.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Пирамиди... фараони...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Flagellum Dei

Мнение от Flagellum Dei »

И аз тва викам, никви данъци
Публикувай отговор