dokumenti dcs

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
neli78

dokumenti dcs

Мнение от neli78 »

pratih si dokumentite dcs vav viena na 1 dekemvri s vazdu6na posta prepora4ano pismo s obratna razpiska a oste niamam otgovor((
kolko vreme ste 4akam?
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

Можеш да им пратиш е-маил какво става, но писмата пътуват около 10дни в едната посока, така че е ранно да се върне обратната ти разписка, а по принцип от средата на декември почивали ... а и имат адм. причини поради които се бавят нещата около поканите за интервютата
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
rosenvn1
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Ное 05, 2004 10:43 am
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от rosenvn1 »

Аз изпратих DCS na 29.11.2004 и получих потвърждение на 10.12.2004, като в писмото(хартиено - в плик) се казва, че ако всичко е наред да очаквам интервю през първата половина на 2005г. и да не ги безпокоя.
neli78

Мнение от neli78 »

a po kakv na4in si prati dokumentite?
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

Аз ги пратих с DHL затова и отговора до мен е стигнал по- бързо... не се притеснявай мисля че е хубаво да изчакаш още няколко дена и ако нямаш писмо да пишеш е-маил - ти не си получил/а писмо да не ги безпокоиш нали .. те отговарят бързо на е-маили - още същият ден или на следващия
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
rosenvn1
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Ное 05, 2004 10:43 am
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от rosenvn1 »

Аз изпратих моите с Български пощи - въздушна, препоръчано с обратна разписка, но получих отговор от Виена без да съм получил обратната разписка.
nobleman

Мнение от nobleman »

ПРЕДСТОИ МИ ПРАЩНЕ НА ДОКУМЕНТИ- КОЯ ФИРМА БИХТЕ МИ ПРЕПОРЪЧАЛИ-БЪЛГАРСКИ ПОЩИ ИЛИ ДРУГА КУРИЕРСКА ФИРМА. ПРИТЕСНЯВА МЕ ФАКТА, ЧЕ ГИ ИЗПРАЩАМ ПРЕДИ КОЛЕДА- ГОСПОДАТА ОТ ВИЕНА КОЛКО ЛИ ДЕНА ЩЕ Я ПРАЗНУВАТ? И КОГА ЛИ ЩЕ МИ ОТГОВОРЯТ? НЯКОЙ ИМА ЛИ ПРЕДСТАВА?
И ОЩЕ НЕЩО - БАНКОВИЯТ ПРЕВОД - зА КОЛКО ДЕНА "ПЪТУВА"(АКО ТАКА МОГА ДА СЕ ИЗРАЗЯ) ОТ БЪЛГАРСКА БАНКА, ЧРЕЗ ПОСРЕДНИЧЕСКА БАНКА ДО ТАЗИ ПРОСЛОВУТА АВСТРИЙСКА БАНКА ПАРИТЕ, КОИТО ЩЕ ИМ ПРЕВЕДА? :?ГОСПОЖАТА ОТ МОЙТА БАНКА НЕ ЗНАЕ КОЛКО ПАРИ ЩЕ ВЗЕМАТ ПОСРЕДНИЦИТЕ И АВСТРИЙСТАТА БАНКА. НЯКОЙ ДА ДАДЕ НЯКАКВА ИНФОРМАЦИЯ!!!!! БЛАГОДАРЯ! :)
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

Ние си пратихме документите с DHL - пътуват 1 работен ден и на втория са там, а и можеш да си ги следиш по Интернет. Парите - чрез ОББ - пътуват 2 раб. дни и на третия са там. Отговор от Виена получихме 17 дни след като си пратихме документите.
Аватар
Дякон Игнатий
Мнения: 1520
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:47 am
Местоположение: DIX30,QC,CANADA

Мнение от Дякон Игнатий »

nobleman,брато аз бих ти препоръчал UPS струва 50-на лева.на 2-я ден са там,Коледата европеиците я празнуват 15-20 дни, отговор пращат 10-на дни след получаването на документите.Банковия
превод пътува 2-3 дни,ОББ вземат 35лв. за превода те работят с Роял Банк - Торонто за да купят CAD, и да ги преведат на Банк Аустрия Кредитансталт .Разходите на Роял банк и Банк Аустрия Кредитансталт са около 15-18 лв. и се поемат от тебе някъде 3-5 дни след превода имай предвид да си захранил сметката с достатъчно кинти да не станат инфекций.........и следва чакането :thumbsup:
НАПРАВИ НЕЩО ЗА РОДИНАТА-ЕМИГРИРАЙ
nobleman

Мнение от nobleman »

ignat dikovsky написа:nobleman,брато аз бих ти препоръчал UPS струва 50-на лева.на 2-я ден са там,Коледата европеиците я празнуват 15-20 дни, отговор пращат 10-на дни след получаването на документите.Банковия
превод пътува 2-3 дни,ОББ вземат 35лв. за превода те работят с Роял Банк - Торонто за да купят CAD, и да ги преведат на Банк Аустрия Кредитансталт .Разходите на Роял банк и Банк Аустрия Кредитансталт са около 15-18 лв. и се поемат от тебе някъде 3-5 дни след превода имай предвид да си захранил сметката с достатъчно кинти да не станат инфекций.........и следва чакането :thumbsup:
Благодаря за съвета. ВЪЗПОЛЗВАХ СЕ ВЕЧЕ ОТ НЕГО! СЕГА МАЙ ЗАПОЧВА ГОЛЯМОТО ЧАКАНЕ.
Мадамата от мойта банка също ме посъветва да си оставя една по-прилична сума в сметката, заради комисионните, който ще вземат трите банки. Единствено ме притеснява факта, че изпратих точната сума, която трябва да пристигне по сметка на господата във Виена, но служителката ме увери, че тази сума ще бъде точно това, което трябва да се получи като краен резултат, а таксите по трансфера ги поема банката, след което същата си взема обратно парите от моята сметка. ТАКА ЛИ Е?
LaRue
Мнения: 2647
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 2:13 pm
Местоположение: Карлуково, избягал от Психиатричната Клиника

Мнение от LaRue »

Да така е.
Госпожо, преди да виснете във форума изключихте ли печката???
This Account Has Been Suspended
Изображение
Аватар
Дякон Игнатий
Мнения: 1520
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:47 am
Местоположение: DIX30,QC,CANADA

Мнение от Дякон Игнатий »

Така е .Превода е точно колкото искат , а разходите се смучат в последствие :thumbsup:
НАПРАВИ НЕЩО ЗА РОДИНАТА-ЕМИГРИРАЙ
Заключено