Chaka li niakoi pismo za vizi ot London?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
grudeva
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Май 14, 2004 11:28 am
Местоположение: Montreal

Chaka li niakoi pismo za vizi ot London?

Мнение от grudeva »

Zdraveite, jiveem v Ireland i veche blizo 4 meseca go chakame tova pismo, s medicinski ot 8mart,ima li niakoi v podobno polojenie, kakto cheta ot Bulgaria procedurata mnogo se e uskorila.
Ako ima niakoi v podobno polojenie,molia neka spodeli, blagodaria vi, a syshto taka i na vsichki hora ot foruma za poleznata informacia i vyobshte za duhovnata podkrepa, jelaia zdrave i uspeh na vsichi. :D
Аватар
Hemoglobin
Любим форумец
Любим форумец
Мнения: 447
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 9:03 pm
Местоположение: Само в самолета съм си у дома.
Обратна връзка:

Мнение от Hemoglobin »

Госпожо Грудева,
ако законно пребивавате в Ирландия и може да си издействате статут за Англия по -добре го направете. Аз лично не познавам човек дошъл от АНглия тук който да е прехласнат.
Ако пък дойдете обадете ми се да пийнем по едно ирландко и да гръмнем някоя католическа или англиканска сбирка :D :)
"Бързата кучка слепи ги ражда"
българска поговорка
grudeva
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Май 14, 2004 11:28 am
Местоположение: Montreal

Мнение от grudeva »

Законното ни пребиваване в Ирландия е благодарение на работното разрешително на съпруга ми. Доста трудничко е да се получи английски статут. Пък и целта ни е друга... като се има предвид какво очакваме.
Колкото за уискито ... то тук си го пият като мляко - ежедневно и по много... Живот и здраве да е, може и да си покачим хемоглобина с по някоя и друга чашка в Квебек.
Благодаря за отговора и до скоро "НАЗДРАВЕ" !!! :beer:
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

Госпожо Грудева,Хемоглобина е до болка прав!!!Действително,ако можете насочете си усилията да се преместите в Англия,ако не, ми се струва по-разумно да сте Ирландия и да не предпримате рисковани авантюри за Канада!!!!
А за това ,което чакате, ви пожелавам много щастливи мигове с него :D :D :D
И накрая един кратък виц за ирландците:
"Един ирландец минал покрай кръчмата"
Botzo

Мнение от Botzo »

grudeva добре си се насо4ила. В Канада ще ви е по добре. Ние 4акахме медицински 5 месеца. Така 4е и вашите ще дойдат. Стискам ви палци. И не се от4айвайте. Хубавите неща стават бавно.
Успех.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

Боцо,ти колко време си живял в Англия или Ирландия? И въобще знаеш ли за какво става въпрос? Хайде да спреш да даваш мнения за неща ,които изобщо не са ти ясни!!!!
grudeva
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Май 14, 2004 11:28 am
Местоположение: Montreal

Мнение от grudeva »

Jiveem v Republika Irlandia a ne v Severna Irlandia, koiato e pod shapkata na kralicata, taka che za Anglia shte byde mnogo truno.Jiveem tuk ot 3 godini,vseki pyt kato izteche vizata, pritesnenia za tova dali rabotodatelia shte ti izkara na vreme i novo rabotnio razreshitelno ot koeto ti zavisi vizata, 5 godini se chaka za molba za postoianno prebivavane.Iska mi se da imame svoi dom, kato si namerish rabota i te haresat, ne da ti ia otkazvat, zashtoto stranata ti ne e chlen na EU, zashtoto ne im se plashta za rabotno razreshitelno, ne im se chka za izkarvaneto mu ili ne im se zanimava s bumagi i tnt.
Blagodaria na Botzo, che me e razbral , za Guinness ne znam kak sediat neshtata pri nego, vsichlko e vypros na lichen izbor i mnenie, a pyk az ne iskah syvet dali da ostavam v Irlandia ili da prodyljavam za Canada, vyprosyt mi be drug, no blagodaria vi za vnimanieto i hubavite pojelania da vi se vryshtat. :D
Аватар
Hemoglobin
Любим форумец
Любим форумец
Мнения: 447
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 9:03 pm
Местоположение: Само в самолета съм си у дома.
Обратна връзка:

Мнение от Hemoglobin »

Давам си сметка че не съм отговорил на въпроса ви. Просто наистина не знам, но не се сдържах да изразя емоциите си като разбрах откъде накъде отивате. А за Буцо не се притеснявайте, той е от 2 дена в Монреал и не е бил никъде освен в Алжир ли беше или аржентина преди това. Той също я кара на емоции. но те не са подкрепени от житейски опит.
Късмет в Канада.
"Бързата кучка слепи ги ражда"
българска поговорка
grudeva
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Май 14, 2004 11:28 am
Местоположение: Montreal

Мнение от grudeva »

O.K., Hemoglobin,v kakyv smisal ne si mogyl da ne
izrazish emociite si, da ne bi i ti predi , da si jivial na tezi ostrovi ili neshto te svyrzva s Ireland?
Kysmet i na teb :D
Аватар
Hemoglobin
Любим форумец
Любим форумец
Мнения: 447
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 9:03 pm
Местоположение: Само в самолета съм си у дома.
Обратна връзка:

Мнение от Hemoglobin »

Да, Лондон. Живях близо до The War Museum.
Все още имам прятели в Уелс и Оксфордшир... та базата ми за сравнение се обновява често.
"Бързата кучка слепи ги ражда"
българска поговорка
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

Сега ,като ,чета си давам сметка,че съм отговорил малко емоционално! Извинявайте,Грудева! Но емоцията ми е от собствен горчив опит.Живах и работих 18 месеца в Лондон.След 6 месеца престой в Канада стегнах куфарите и така живея вече 1 година.Не спирам да търся начин да се върна в Лондон.Ако успея да замина,ще го направя на моментта,без дори да чакам прослувутия канадски паспорт!!!!
Успех!!
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

Guinness написа:Сега ,като ,чета си давам сметка,че съм отговорил малко емоционално! Извинявайте,Грудева! Но емоцията ми е от собствен горчив опит.Живах и работих 18 месеца в Лондон.След 6 месеца престой в Канада стегнах куфарите и така живея вече 1 година.Не спирам да търся начин да се върна в Лондон.Ако успея да замина,ще го направя на моментта,без дори да чакам прослувутия канадски паспорт!!!!
Успех!!
ako dochakash pasport e lesno - vzimash 2 godishna rabotna viza
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
grudeva
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Май 14, 2004 11:28 am
Местоположение: Montreal

Мнение от grudeva »

Guinness,Nie jiveem sys stegnati kufari ot kakto sme pristignali, nashata ideia beshe da syberem parite za Canada i taka , na razlichni vylni sme , samo deto ti si opital i ot dvete, uspeh, dano da namerish mira, niakoi den :D
P.S.Az syshto sym emocionalna, i te razbiram :wink:
Botzo

Мнение от Botzo »

Guinness написа:Сега ,като ,чета си давам сметка,че съм отговорил малко емоционално!
Добре 4е поне си го забелязал.
А за останалите аз не съм живял никога в Алжир нито съм стъпвал ж Африка. Живял свм в Азия, САЩ, доста места по Европа и Латинска Америка и доста добре съм запознат каде и колко трудно се вадят документи за разлика от голяма 4аст от драскащите тук.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

Botzo написа: А за останалите аз не съм живял никога в Алжир нито съм стъпвал ж Африка. Живял свм в Азия, САЩ, доста места по Европа и Латинска Америка и доста добре съм запознат каде и колко трудно се вадят документи за разлика от голяма 4аст от драскащите тук.


Боцо,щом така си добре запознот искам един съвет от тебе! Кажи ми колко трудно ,какви документи и най-вече как се вадят за да можеш да започнеш легално работа в Англия?
Благодаря за съвета!
П.с. Това,което си цитирал не се отнася до тебе!
Заключено