Дата и час: Чет Сеп 19, 2019 11:28 pm

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Съб Яну 06, 2018 7:22 am 

Здравейте! На 24г. съм от София и имам нужда от помощ спрямо заминаването и разрешително за работа ? Не съм студент имам познати в Квебек.. По коя програма трябва да кандидатсвтам ? Или да променя статута си когато вече съм в Канада. Работил съм в Англия .... но сайта им за имиграция е леко объркващ поне за мен. Ако някой има някакви съвети и информация нека ми помогне ще съм ви задължен :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Яну 06, 2018 8:33 am 
Аватар

Miroslav Todorov написа:
Здравейте! На 24г. съм от София и имам нужда от помощ спрямо заминаването и разрешително за работа ? Не съм студент имам познати в Квебек.. По коя програма трябва да кандидатсвтам ? Или да променя статута си когато вече съм в Канада. Работил съм в Англия .... но сайта им за имиграция е леко объркващ поне за мен. Ако някой има някакви съвети и информация нека ми помогне ще съм ви задължен :)

За да имигрираш в Канада трябва да минеш по някоя от процедурите за имиграция, като за целта се кандидатства отвън, това да "променя статута си когато вече съм в Канада" няма как да стане. Да кажем че ако си заминал там като турист - това не ти дава никакъв статут.
Изискванията на процедурите за имиграция са описани детайлно в уебсата и мисля сам виждаш - не са лесни за покриване. Какво ниво образование имаш и ако мислиш да опитваш за Квебек - знаеш ли френски? Това че имаш познати в Квебек няма да ти помогне особено за самата процедура, отделен е въпроса че процедурата отнема и не малко време.
Кое във сайта за имиграцаия конкретно ти се вижда объркващо?

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Яну 11, 2018 10:35 pm 
Аватар

Коко, объркващ е факта с огромните заглавия "ВИЗИТЕ ЗА КАНАДА ПАДНАХА"... Нормално е човека да е объркан, защото доколкото знам нашенци като идат някъде в Европа могат да почнат работа без дертове...
Иначе всичко на сайта е ясно и не е объркващо, ако игнорираш съобщенията "ВИЗИТЕ ЗА КАНАДА ПАДНАХА".

Тази тема се дискутира доста, но за автора на темата ще го напиша отново - туристическите визи за Канада вече ги няма. Можете да дойдете до Канада, да отидете до Ниагара, до Квебек Сити, да пообиколите и след времето, което е обявено да напуснете страната. За да работите в Канада и да имате статут трябва както Коко е писал по-горе да преминете през имиграционна процедура, която се стартира извън Канада обикновено. На място евентуално можете да намерите някаква работа на черно, с която да си покривате разходите по престоя и то ако имате контактите, които да ви помогнат с намирането на работата.
Има вариант да кандидатствате за работна виза, но първо трябва да откриете работодател, който да е навит да върви с вас през процедурата за издаването на работна виза. Работните визи поне преди време се деляха на два основни типа - първият е свързан с един работодател т.е. ако ви уволнят няма как да започнете друга работа; вторият тип е "мулти", но лично аз не съм срещал до момента човек, който е получил такава виза.

Късмет в начинанията ви желая!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Фев 20, 2018 8:18 pm 
Аватар

Miroslav Todorov написа:
съм от София

Това е с нулева важност!!!
- - -
Miroslav Todorov написа:
имам нужда от помощ спрямо заминаването

Такава помощ .... няма!!!
- - -
Miroslav Todorov написа:
разрешително за работа ?

Ме знам до колко знаеш английски но такова разрепшително няма ... или си чел програмата за Англия???
- - -
Miroslav Todorov написа:
Или да променя статута си когато вече съм в Канада.

Това го забрави!!!
- - -
Miroslav Todorov написа:
Работил съм в Англия

Това е с нулева важност!!!
- - -
Miroslav Todorov написа:
имам познати в Квебек.

Е те не знаят ли!?!
- - -

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Мар 02, 2018 11:44 am 
Аватар

Мен, Канада не е САЩ. Тук твоите планове няма как да сработят, без необходимите документи нямаш шанс да си извадиш, канадско ЕГН, шофьорска книжка и да си отвориш банкова сметка, а без тях си господин НИКОЙ с нулеви шансове за реализация и легална работа. Канада няма лотария зелена карта и не се нуждае от неквалифицирани работници, такива си набавя от Мексико. С Мексико нещата са регулирани от много години...
Съжалявам ако съм те разочаровал, но нещата са доста по-сложни от твоите представи за реалността в Канада. Президента Тръмп, (Господ здраве да му дава) иска да промени системата в САЩ по подобие на канадската за може да изрита всичките необразовани и никому ненужни натрапници от САЩ.
Квебек е място за хора които предпочитат да започнат без много стрес и да си живеят като българските цигани на социални помоци, там раздават пожизнени социални помощи. Има хора които се раждат на уелфер и умират като такива. Ако не знаеш там е необходим френски език за всички нископлатени длъжности и такива които се заемат от хора без образование и квалификация, ако си квалифициран и само с английски ще се оправиш.
Bonne chance !!!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Мар 02, 2018 2:53 pm 
Аватар

shany написа:
Президента Тръмп, (Господ здраве да му дава) иска да промени системата в САЩ по подобие на канадската за може да изрита всичките необразовани и никому ненужни натрапници от САЩ.

Хъм, да! Да си изрита електората? Умен ход, бих казал! :y:
Инак, Господ здраве да му дава, разбира се! Трябва и психиатрите да си изкарват прехраната, все пак! :rock:
Май, този път ще взема да се съглася с Павел по отношение на преценката му за теб. |(