Курсове по френски

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

Курсове по френски

Мнение от yaiuat »

Някой от София или Варна можете ли да ми кажете какви курсове по френски и къде мога да изкарам. Нещо що годе признато за което се издава някакъв документ?

10х :)
ttt
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 1:19 pm

Мнение от ttt »

Alliance Francaise - Varna
Frenski Kulturen Institut - Sofia
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

Мнение от yaiuat »

А какво издават като се завърши примерно 1 ниво? :)
ttt написа:Alliance Francaise - Varna
Frenski Kulturen Institut - Sofia
Nikolay
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 4:49 am

Мнение от Nikolay »

На курс по френски в София може да отидете в езикова школа Астра. Намира се на бул "Скобелев" 19. Преподавателя г-н Йорданов е много добър с богат опит и е зевършил френска филология. Преподава още английски и испански и др. ез. Преподавал е в САЩ, Китай, Мароко, Полша и е много съвестен. Съобразява се с изискванията на курсистите.
ik
Мнения: 143
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 7:18 am
Местоположение: Монреал

Мнение от ik »

За френския институт в София мога да кажа, че след всяко ниво ти издават атестация за успешно завършено ниво, с която отиваш да се запишеш за следващото ниво. По всяко време можеш да поискаш отделно да ти направят едно сертификатче (без особена ценност, но върши работа) за завършени определен брой нива ( часове по френски). Ако побързаш можеш да хванеш записването за тази година - мисля че е на 4 септември във френския институт на бул "Васил Левски" - записваш се за едно ниво, което трае 2 месеца. За една година можеш да изкараш 4 нива + едно интензивно през лятото - общо 5. Всички нива в института са общо 12, така че ако искаш провери и в ИЧС как стоят нещата - там знам че имат повече интензивни курсове и при добро желание за същия период можеш да изкараш до 8 нива. Май само с толкова мога да помогна.
Аватар
Morgana
Мнения: 68
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 4:12 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Morgana »

Nikolay написа:На курс по френски в София може да отидете в езикова школа Астра. Намира се на бул "Скобелев" 19. Преподавателя г-н Йорданов е много добър с богат опит и е зевършил френска филология. Преподава още английски и испански и др. ез. Преподавал е в САЩ, Китай, Мароко, Полша и е много съвестен. Съобразява се с изискванията на курсистите.

Imash li telefon?
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

Az hodia v ICHS na intenziven kurs. Za 150 4asa se vzimat 2 niva, kato vsiako 4etno nivo (2,4,6,8 i t.n.) zavar6va sas izpit i ti izdavat diploma ot Soffiskia universitet. Ako intenzivnite kursove ne te ustroivat, ima i ve4erni, i sabotno-nedelni.
Аватар
miloto
Мнения: 426
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 7:58 am
Местоположение: Bulgaria, Sofia
Обратна връзка:

Мнение от miloto »

В ИЧС са добри определено, но ако попаднеш на добър преподавател, аз съм завършила там Френска лингвистика към НБУ и мога да каза, че има определено преподаватели, от които е хубаво да бягаш.

ФКЦ също е супер. И няма значение каква диплома или сертификат ти дават, важното е да го говориш, дипломата няма да говори вместо теб.
On a quelquefois assez souffert pour avoir le droit de ne jamais dire:"Je suis trop heureux"!!!
ttt
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 1:19 pm

Мнение от ttt »

V Alliance Francaise edno nivo produljava 130 u4. 4asa po Panorama. Tova trae okolo 2 mesetza s intenzivnost 8 4asa sedmi4no - 2x2 prez sedmitzata, ve4er i 4 - subota ili nedelya prez denya. V kraya na nivoto se durji izpit za sertifikat. Ako ne se yavi6 na izpit, polu4ava6 samo slujebna belejka, 4e si karal 130 4asa kurs po frenski.
Tel. im e: 052/222 514
Nikolay
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 4:49 am

Мнение от Nikolay »

Tеlefona na ezikovata shkola Astra e 952 44 80 и 099 24 8336. Upravitelia сe казва Angel Чакъров.
Аватар
Morgana
Мнения: 68
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 4:12 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Morgana »

Nikolay написа:Tеlefona na ezikovata shkola Astra e 952 44 80 и 099 24 8336. Upravitelia сe казва Angel Чакъров.

10x !!! :beer:
Аватар
Morgana
Мнения: 68
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 4:12 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Morgana »

Morgana написа:
Nikolay написа:Tеlefona na ezikovata shkola Astra e 952 44 80 и 099 24 8336. Upravitelia сe казва Angel Чакъров.

10x !!! :beer:
za syjalenie obache niamat oshte sformirana grupa, a i 2 meseca e edno nivo, po tri pyti v sedmicata. na men mi se iskashe neshto malko po intenzivno, toest po-malko ot dva meseca edno nivo. cenata e 240lv ako niakoi se interesuva nabirat hora za pyrvo nivo, shte zapochnat niakyde okolo nachaloto na oktomvri.
Pipi
Мнения: 27
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2003 6:59 am
Местоположение: Sofia

Мнение от Pipi »

miloto написа:В ИЧС са добри определено, но ако попаднеш на добър преподавател, аз съм завършила там Френска лингвистика към НБУ и мога да каза, че има определено преподаватели, от които е хубаво да бягаш.
Записах се там и ме попитаха имам ли предпочитания към преподавател, но аз не ги познавам. Би ли споделила, от кои е хубаво да избягам? Нямам време за експерименти, но до началото остават 2 седмици, така че ще имам възможност да си избера. :wink:
Аватар
miloto
Мнения: 426
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 7:58 am
Местоположение: Bulgaria, Sofia
Обратна връзка:

Мнение от miloto »

Pipi с най-голямо удоволствие бих споделила кои не са добри преподаватели, ако ми помогнеш с някое и др. име. Аз сам учила там отдавна и сега в момента не си спомням, но бих препорачала.

Успех
On a quelquefois assez souffert pour avoir le droit de ne jamais dire:"Je suis trop heureux"!!!
Pipi
Мнения: 27
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2003 6:59 am
Местоположение: Sofia

Мнение от Pipi »

miloto написа:Pipi с най-голямо удоволствие бих споделила кои не са добри преподаватели, ако ми помогнеш с някое и др. име.
Нито едно не знам :lol: Здраве да е! Дори да не ми е много добра преподавателката, аз съм достатъчно мотивирана. :lol: Благодаря, все пак!
Заключено