Имам нужда от съвет и информация!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Имам нужда от съвет и информация!

Мнение от agent Ozo »

milanelo написа:Та въпросът ми е: какво бихте ме посъветвали да направя оттук нататък? Какви начини има да се отърва от тази зависимост, която имам в момента към приятелката ми? Добра идея ли е да питам шефовете ми, дали могат да помогнат в случая? Добра идея ли е да плащам на някой от тези агенти за конслултации? Само да спомена, че ми харесва тук и ще направя всичко възможно, за да остана!
optics написа:аз не виждам каква е връзката между това което сте правили досега и това което трябва да направиш оттук нататък. Както писах още първия път - в най-лошия случай си кандидатстваш за ПР започвайки отначало и чисто и просто само за себе си. Тоест опцията ПР зависи единствено от това как самият ти покриваш критериите за нея. ВЪЗМОЖНА Е и без приятелка и без учене.
milanelo написа:сам май нямам големи шансове, ама проверявам възможноста.
Горепосочените цитати изчерпват темата.
Ако нямаш шансове да се класираш за ПР сам, то другият вариант е да си търсиш нова приятелка с възможности и желание да те вкара в Канада. Това е.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Имам нужда от съвет и информация!

Мнение от def34 »

Е нещо не ми се вързва. Как предлагаш да ги изкара тия 2 години и 9 месеца додето навърти 3 години?
Варианта съм го написал. Доколкото разрешителното му за работа е отворено може да търси нов работодател който ще се съгласи да кандидатства за ново или да говори с досегашния си работодател и той да му го поднови. Ако приятелката му напусне учебното заведение преди да има събрани мисля 1800 часа нейният студент пърмит и неговото разрешително за работа се считат за канселирани, съответно и двамата остават без статус в Канада. Това е моето виждане по проблема.
milanelo
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Ное 07, 2016 6:58 am

Re: Имам нужда от съвет и информация!

Мнение от milanelo »

def34 написа:
Е нещо не ми се вързва. Как предлагаш да ги изкара тия 2 години и 9 месеца додето навърти 3 години?
Варианта съм го написал. Доколкото разрешителното му за работа е отворено може да търси нов работодател който ще се съгласи да кандидатства за ново или да говори с досегашния си работодател и той да му го поднови. Ако приятелката му напусне учебното заведение преди да има събрани мисля 1800 часа нейният студент пърмит и неговото разрешително за работа се считат за канселирани, съответно и двамата остават без статус в Канада. Това е моето виждане по проблема.[/quotе]

Абсолютно вярно, така че се насочвам към моя работодател, ако не стане ще търся друг. Мисля, че това е общо взето. Благодаря на всички взели участие, помогнахте ми да стигна до това заключение.
Публикувай отговор