Дата и час: Пон Дек 10, 2018 3:29 pm

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 101 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Нед Май 28, 2017 4:25 pm 

Разбира се, ама не вярвам да се сбъднат надеждите на някои ентусиазирани геодезисти, защото авторът на темата ще дойде, види и ни обясни след това, колко е гадно в Канада. (в частност Кебек) :lol:
Откакто спрях да работя с частни инвеститори и се прехвърлих на Governement-a се родих. :party:

powered by черчеве-калфа Озо

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Май 29, 2017 2:36 am 

Pyrelight написа:
Разбира се, ама не вярвам да се сбъднат надеждите на някои ентусиазирани геодезисти, защото авторът на темата ще дойде, види и ни обясни след това, колко е гадно в Канада. (в частност Кебек) :lol:
Откакто спрях да работя с частни инвеститори и се прехвърлих на Governement-a се родих. :party:

Мдааа възможно е и така да стане ;-)

Пък викаш най - сладко с гавърмента се бачка. ..м то и в Бг - то всеки се натиска да се закачи някъде на хранилка, половината ни "бизнесмени " и олигарси от там си направиха парите я обществена поръчка я еврофондове някоя приватизацийка.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Май 29, 2017 2:59 am 

Pyrelight написа:
flinty написа:
Но всичко е на момента сигурен съм че излизат добри оферти просто трябва са си на място и с кеш.

Давай, давай кеша! Икономиката винаги се нуждае от нови парични постъпления и нови данъкоплатци. В Кебек данъците са повече от 45% и това че си купил кеш, не те спасява от финалното плащане при продажба.
Има сума ти мераклии да правят десетки страти годишно и после да си броят стотинките, че не можели да осигурят детето. ;)
ПП. Провери си пак (преди покупката, разбира се) дали можеш като турист да работиш, па макар и на собствена къща . Да не излязат сметките криви без кръчмар. Успех!

Мерси за предупреждение то; -)

Но аз намирам друго инфо за данъците.Те са прогресивни и стигат oт 16 до 27.5%:

Таxable income Rate
$42,705 or less 16%
More than $42,705, but not more than $85,405 20%
More than $85,405, but not more than $103,915 24%
More than $103,915 25.75%

Източник:

http://www.revenuquebec.ca/en/citoyen/s ... u-quebec12 000cad/taux-imposition.aspx

Това е за граждани,наети лица.За селф емплоед обикновенно има привилегии.

Имайки се в предвид че това е данък на печалбата.
Тоест съвсем примерно :
Къща 200 000
Прехвърляне около 7%
Материали и външни фирми 40 000
Заплата на самоусигурявсщ и се 3 месеца х3 000
Всякакви консимативи инструменти работни дрехи и тн се приспадат.
Автомобил работен за 5 до 7 години се разпределя на равни вноски.
Всички застраховки по автомобила, части,гориво и тн.
Да речем това прави грубо 290 000 CAD
Успяхме да продадем къщата за 350 000 CAD

Реализираме печалба 61 000 дължим 20 % данък =12 000 cad

Цифрите са съвсем примерни и търпят и корекции.В зависимост от данъчните и счетоводните закони.

А ако се установим с такава виза За селф емплоед жена ми и децата би трябвало да могат да ползват всички бенефити на системата от здравеопазване, образование, социално да ходят на курсове и квалификации. Само за водещия е ограничението да не влиза на трудовия пазар като нает...или съм в тотална заблуда за написаното по горе?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Май 29, 2017 3:08 am 
Аватар

Ти определено не си батето!
:rofl:
Хубаво си намерил източник на провинциалните такси.
Сега като намериш и на федералните и картинката ще придобие малко по-завършен вид!
;)
Бтв, като намериш къщи за по 200 к, обади се, ще взема 5.

ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Май 29, 2017 7:38 am 

Ясно.
Сега видях че данъците са 2 вида федерален и местен. И федералния е прогресивен.

Странно че за self emploeyd няма официално инфо за рейтовете.По принцип би трябвало да имат облекчения.

Е ма мен ми е ясно че за да се подържа инфраструктура,здравеопазване,образование и тн парите трябва да дойдат от някъде.В случая от данъци. В Бг пак плащаме данъци и то не малко. Да корпоративния данък е само 10% но косвените данъци които плащаме с купуването на стоки,които са обложени с ДДС а някои и с акцизи като горива, алкохол ,цигари и тн спрямо ниските доходи % в Бг може и да е по висок. ..

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Май 29, 2017 10:53 am 

Няколко въпроса, за да си изясниш нещата:
flinty написа:
Заплата на самоусигурявсщ и се 3 месеца х3 000

Кой е самоосигуряващият се?
flinty написа:
Всякакви консимативи инструменти работни дрехи и тн се приспадат.

От какво и на кого се приспадат?
flinty написа:
Автомобил работен за 5 до 7 години се разпределя на равни вноски.

На кого е този автомобил? И кой осигурява финансирането за тези 5 години?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Май 29, 2017 12:15 pm 
Аватар

flinty написа:
...или съм в тотална заблуда за написаното по горе?

Псолютно. :D Няма да си self employed и самоосигуряващ се, приспадащ разходи, а foreign person / visitor, освен ако не кандидатстваш и успееш по гореспомената имиграционна програма, което май не е никак лесно. Но дори и да беше self employed и да живееше постоянно тук, пак ще ти е много трудно да приспаднеш разходи по ремонт на къщата, в която живееш, лично аз не съм чул за такъв човек. :D
Ако просто притежаваш имот плащаш единствено данъци свързани с него, но няма да можеш да стоиш в страната повече от 6 месеца. Канадски такс ритърн правиш единствено ако продадеш пропъртито и тогава ти слагат данък на профита от продажбата (ако има такъв), а ако не направиш ритърн те удрят с 25% от продажната цена.
http://www.getwhatyouwant.ca/faq-buying ... ent-buyers

Като имаш впредвид, че цените на имотите в Квебек растат доста бавно, не съм много сигурен как ще направиш бърз профит, по-скоро обратното, след като си калкулираш и разходите. На пазарите, на които чужденец можеше да спечели от подобни схеми (Ванкувър и Торонто) въведоха данък от 15% за чужденци, т.е. ако купиш нещо за 200 хиляди, трябва да дадеш 230. Отделно че лидерите в областта бяха китайци, идващи с куфарчета с по няколко милиона, на които просто не си в лигата.

Та така ... ако искаш имиграция - гледай процедурите, ако искаш бизнес - гледай Европа.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Май 29, 2017 1:09 pm 

roumensp написа:
flinty написа:

Псолютно. :D Няма да си self employed и самоосигуряващ се, приспадащ разходи, а foreign person / visitor, освен ако не кандидатстваш и успееш по гореспомената имиграционна програма, което май не е никак лесно. Но дори и да беше self employed и да живееше постоянно тук, пак ще ти е много трудно да приспаднеш разходи по ремонт на къщата, в която живееш, лично аз не съм чул за такъв човек. :D
Ако просто притежаваш имот плащаш единствено данъци свързани с него, но няма да можеш да стоиш в страната повече от 6 месеца. Канадски такс ритърн правиш единствено ако продадеш пропъртито и тогава ти слагат данък на профита от продажбата (ако има такъв), а ако не направиш ритърн те удрят с 25% от продажната цена.
http://www.getwhatyouwant.ca/faq-buying-property-c700 000canada-non-resident-buyers

Като имаш впредвид, че цените на имотите в Квебек растат доста бавно, не съм много сигурен как ще направиш бърз профит, по-скоро обратното, след като си калкулираш и разходите. На пазарите, на които чужденец можеше да спечели от подобни схеми (Ванкувър и Торонто) въведоха данък от 15% за чужденци, т.е. ако купиш нещо за 200 хиляди, трябва да дадеш 230. Отделно че лидерите в областта бяха китайци, идващи с куфарчета с по няколко милиона, на които просто не си в лигата.

Та така ... ако искаш имиграция - гледай процедурите, ако искаш бизнес - гледай Европа.

Еми това питам бе хора от самото начало. Казвайте ги тия неща ;-)

Аз искам емиграция и бизнес ;-)

Идеята е да кандидатствам за селф емплоед виза на място ако е възможно.Което питам от самото начало.

И вече притежател на такава виза да направя по горе описаното.

За китайците и аз съм чувал.Те май заради тях вдигнаха двойно прага на инвеститорски те визи . Преди 10 тина години беше да имаш легално 700 000 CAD от който да дадеш 350 000 CADCAD за 5 год на провинцията в която аплайваш след които ти го връщат. А сега е двойно 1500 000 CAD и 750 000 cad.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Май 29, 2017 1:49 pm 
Аватар

flinty написа:
Идеята е да кандидатствам за селф емплоед виза на място ако е възможно.Което питам от самото начало.

За да кандидатстваш на място трябва да пребиваваш с друг вид виза, например работна, visitors нямат право.
Или идваш с друг вид виза, например работна или за учене, или подаваш документи извън Канада.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Май 29, 2017 1:52 pm 
Аватар

Kan_Tangra написа:
Ти определено не си батето!
:rofl:

Естествено че не е, кога си видял батето да прочете нещо от официален сайт. :D

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Май 29, 2017 1:54 pm 
батката - оригиналът

flinty написа:
roumensp написа:
flinty написа:

http://www.getwhatyouwant.ca/faq-buying-property-c700 000canada-non-resident-buyers

Еми това питам бе хора от самото начало. Казвайте ги тия неща ;-)

Аз искам емиграция и бизнес ;-)

За китайците и аз съм чувал.Те май заради тях вдигнаха двойно прага на инвеститорски те визи . Преди 10 тина години беше да имаш легално 700 000 CAD от който да дадеш 350 000 CADCAD за 5 год на провинцията в която аплайваш след които ти го връщат. А сега е двойно 1500 000 CAD и 750 000 cad.

щом си сериозен и искаш да развиваш бизнес обади ми се като кацнеш и не се май някой да не ме изпревари
и носи парите кеш ;)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Май 29, 2017 2:39 pm 
Аватар

Pavel M написа:
щом си сериозен и искаш да развиваш бизнес обади ми се като кацнеш и не се май някой да не ме изпревари
и носи парите кеш ;)

Офертата само за него ли важи или и ние можем да ти се обаждаме ? :D

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Май 29, 2017 3:17 pm 
батката - оригиналът

roumensp написа:
Pavel M написа:
и носи парите кеш ;)

Офертата само за него ли важи или и ние можем да ти се обаждаме ? :D

офертата важи за всички ентосиасти решили да разорават необятната канадска целина с две гладни крави и едно голо рало
ако се чувстваш един от тях пращай бързо парите и не се май за да не попаднеш и ти в дългата листа на чакащите :rofl:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Май 29, 2017 4:19 pm 
Модератор

flinty написа:

Каква е разликата дали кандидатстваш за такава виза на място или от някъде другаде? Да не си прочел някъде, че обработват документите по-бързо ако си ги пуснал на място? Ако въобще е разрешено да подадеш документи за имиграция след като си влязъл като турист - единствената разлика е, че ще трябва да плащаш за хотел в Канада доста време, докато чакаш да станат документите (освен ако роднини/приятели не те приютят безплатно). А документите не стават за 2-3 седмици.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Май 29, 2017 4:23 pm 
Модератор

roumensp написа:
flinty написа:

За да кандидатстваш на място трябва да пребиваваш с друг вид виза, например работна, visitors нямат право.

Защо visitors да нямат право да подават за работна виза или за permanent resident?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 101 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]