Квебек, емиграция след 1 декември 2017

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
flinty
Мнения: 17
Регистриран на: Пет Май 26, 2017 9:27 am

Re: Квебек, емиграция след 1 декември 2017

Мнение от flinty »

А за имота ако примерно купя имот в лошо състояние в не лош квартал направя му рефърбишмент като за газ и ток инсталации ползвам лецензирсни фирми,а останалото си правя сам. След което продам имота с профит...Тоест имам ли право да работя за себе си по мой имот след което да го пусна на имотния пазар?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Квебек, емиграция след 1 декември 2017

Мнение от roumensp »

flinty написа:Да може да си прав agent ozo.

2002 година кацнах в UK със 100 GBP и билет за връщане, който така и не използвах ;-)

Е разбира се гаранция за нищо няма в този живот.

Тоест отговора Ви е НЕ няма вероятност от място да се кандидатсва, пък и да има шанса ми за успех клони към минус безкрайност.
От място може да се кандидатства, ако дойдеш с работна виза, но не се вади много лесно и обикновено става дума за неприятни работи на неприятни места. Но на тоя форум имаше двама-трима останали по тоя начин.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Квебек, емиграция след 1 декември 2017

Мнение от roumensp »

flinty написа:А за имота ако примерно купя имот в лошо състояние в не лош квартал направя му рефърбишмент като за газ и ток инсталации ползвам лецензирсни фирми,а останалото си правя сам. След което продам имота с профит...Тоест имам ли право да работя за себе си по мой имот след което да го пусна на имотния пазар?
Мисля че можеш, но защо трябва да го правиш в Канада, като можеш в Европа ?
flinty
Мнения: 17
Регистриран на: Пет Май 26, 2017 9:27 am

Re: Квебек, емиграция след 1 декември 2017

Мнение от flinty »

Европа вече не е това което беше преди 10-15 години.
Много емигранти и анти емигрантски настроения, силните икономики имотите скочиха до небето в Лондон 100 годишна къща в обикновен квартал около 600 000GBP а нов апартамент с 2 спални 300 000 gbp.В Бирмингам и Манчестър мръсно и престъпно.
Престъпност и съдебна система в Испания и Италия не сe различават твърде много от тази в Бг.
В Швейцария и Германия големи националисти.
Не че не може и там да се живее но като ще е гарга да е рошава ;-)
Всеки търси по добро място и развитие.Не малко немци,италианци, испанци,португалци се дислоцираха отвъд океана.
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Квебек, емиграция след 1 декември 2017

Мнение от Marto »

flinty написа:Европа вече не е това което беше преди 10-15 години.
Много емигранти и анти емигрантски настроения, силните икономики имотите скочиха до небето в Лондон 100 годишна къща в обикновен квартал около 600 000GBP а нов апартамент с 2 спални 300 000 gbp.В Бирмингам и Манчестър мръсно и престъпно.
Престъпност и съдебна система в Испания и Италия не сe различават твърде много от тази в Бг.
В Швейцария и Германия големи националисти.
Не че не може и там да се живее но като ще е гарга да е рошава ;-)
Всеки търси по добро място и развитие.Не малко немци,италианци, испанци,португалци се дислоцираха отвъд океана.
Че то направо без пари в сравнение с Торонто и Ванкувър.

В Квебек е евтинко, но за това си има причини.

А другите проблеми... много хора тука ще ти кажат, че и Канада не е това, което беше преди 10-15 години.
flinty
Мнения: 17
Регистриран на: Пет Май 26, 2017 9:27 am

Re: Квебек, емиграция след 1 декември 2017

Мнение от flinty »

Е трябва да се има предвид че 600 000 gbp са 1 062 000 cad.
Но както и да е.
Аз все още съм на мнение че Канада и Австралия са едни от най - добрите страни за живот с висок стандарт,сигурност,здравеопазване ,образование,инфраструктура и тн.

Но след нова година вероятно ще се разходя за няколко седмици да почувствам атмосферата и да го преценя лично до колкото е възможно за толкова кратко време да се направи.

Cheers
Последно промяна от flinty на Съб Май 27, 2017 3:34 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Квебек, емиграция след 1 декември 2017

Мнение от Marto »

Всички тука сме запознати с обменните курсове.

http://www.mortgagebrokernews.ca/news/v ... 11501.aspx"
The blistering pace of price growth in Vancouver is best represented by the latest numbers from Knight Frank Research, which showed that the average price of residential real estate in the city now far exceeds that of homes in the London or New York metropolitan regions.

The average cost of a home in Vancouver’s mainstream residential market is now C$917,800 ($694,934), compared to $617,700 in London and $467,900 in New York, reported Natalie Obiko Pearson and Katia Dmitrieva for Bloomberg
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Квебек, емиграция след 1 декември 2017

Мнение от Marto »

"homes" в статията включва и апартаменти. Ванкувърските баровци да обадят, но за еднофамилна къща не знам дали може да се намери нещо сносно за под 1.5 милион.
flinty
Мнения: 17
Регистриран на: Пет Май 26, 2017 9:27 am

Re: Квебек, емиграция след 1 декември 2017

Мнение от flinty »

Ние сме в под форум за Квебек и в Монреал цените далеч не са такива като във Ванкувър.
Но въпроса ми беше принципен а изместихме темата в цени на имоти,къде е по добре Европа или зад океана и тн.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Квебек, емиграция след 1 декември 2017

Мнение от roumensp »

Единственият бърз начин за идване и оставане в Канада е женитба.
Express Entry също е сравнително бърз, ако отговаряш на условията.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Квебек, емиграция след 1 декември 2017

Мнение от MrGeek »

flinty написа:Е трябва да се има предвид че 600 000 gbp са 1 062 000 cad.
Ей това нещо във Ванкувър се продаде преди година и половина за $2.4 милиона. Сметни си ги точно колко британски паунда са. :D

Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
flinty
Мнения: 17
Регистриран на: Пет Май 26, 2017 9:27 am

Re: Квебек, емиграция след 1 декември 2017

Мнение от flinty »

MrGeek написа:
flinty написа:Е трябва да се има предвид че 600 000 gbp са 1 062 000 cad.
Ей това нещо във Ванкувър се продаде преди година и половина за $2.4 милиона. Сметни си ги точно колко британски паунда са. :D

WTF...земята трябва да е златна ;-)

В Монреал къща в хубав район 3 спални и тн между 400-600 cad в отлично състояние,предполагам в лошо ще в около 200-250 CAD
Апартаментите гледам почват от 139 CAD но по скоро са около 200 CAD в Добро състояние.

Но всичко е на момента сигурен съм че излизат добри оферти просто трябва са си на място и с кеш.

Ок.
Благодаря на всички за мненията ви.
Ени уй планирам да се разходя до Монреал да почувствам на място дали това е моето място; -)

Поздрави
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Квебек, емиграция след 1 декември 2017

Мнение от Independent »

Дефинирай "Монтреал" и "хубав район". В Уестмаунт (почти в центъра) ако си намериш къща с три спални и гараж за по-малко от 1.5 милион, ще си изям шапката. На Западния остров в момента цените осцилират около 600-800 хиляди за същото. Ако излезеш от острова, може да се намери голяма къща с огромен двор и двоен гараж за около 300-500 хил, но това означава около час и повече в трафик в една посока. От кондо не съм се интересувала, но някак ми се струва, че под 200 хил няма да е лесно да се намери.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Квебек, емиграция след 1 декември 2017

Мнение от Pyrelight »

flinty написа: Но всичко е на момента сигурен съм че излизат добри оферти просто трябва са си на място и с кеш.
Давай, давай кеша! Икономиката винаги се нуждае от нови парични постъпления и нови данъкоплатци. В Кебек данъците са повече от 45% и това че си купил кеш, не те спасява от финалното плащане при продажба.
Има сума ти мераклии да правят десетки страти годишно и после да си броят стотинките, че не можели да осигурят детето. ;)
ПП. Провери си пак (преди покупката, разбира се) дали можеш като турист да работиш, па макар и на собствена къща . Да не излязат сметките криви без кръчмар. Успех!
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Квебек, емиграция след 1 декември 2017

Мнение от myhata II »

пак опряхме до кеша, ами така си кеша си е кеш и не е за цървули ! :rofl: ;) :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор