За всички започнали процедурата през 2016

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
stens
Мнения: 76
Регистриран на: Съб Май 30, 2015 7:37 am
Местоположение: Varna

Re: За всички започнали процедурата през 2016

Мнение от stens »

Привет на всички и за много години!
При нас нищо ново, зеленият бутон си стои все така. При някои от другите европейци бутоните са отново в неактивно състояние. Говори се, че се очаквала първата вълна от Сертификати за селекция не по-късно от края на Януари по уж вътрешно инфо. Абсолютно нищо ново никъде. Всички са на стендбай!
13/06/16 DCSQ
14/06/16 Ouverture du dossier
06/04/17 Mise a jour
26/05/17 TEF = C1,C1,C1,C2

01/08/17 Liste des documents recue
11/09/17 Documents envoyes
14/09/17 Reception de documents - Mr.Mathieu
20/09/17 AR Documents demandes
stens
Мнения: 76
Регистриран на: Съб Май 30, 2015 7:37 am
Местоположение: Varna

Re: За всички започнали процедурата през 2016

Мнение от stens »

Ииииии най-сетне! Вчера е издаден първият Сертификат за Селекция от подалите през МПК юни 2016! Сертификатът е издаден на френски кандидат - очакваме останалите - дано и тези за БГ са сред тях!
13/06/16 DCSQ
14/06/16 Ouverture du dossier
06/04/17 Mise a jour
26/05/17 TEF = C1,C1,C1,C2

01/08/17 Liste des documents recue
11/09/17 Documents envoyes
14/09/17 Reception de documents - Mr.Mathieu
20/09/17 AR Documents demandes
Аватар
billy_boy
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 3:17 am

Re: За всички започнали процедурата през 2016

Мнение от billy_boy »

Добра новина! Най-сетне наистина! В имигрер ли го прочете?
13.06.16 - DCSQ reçu par le MIDI
14.06.16 - Ouverture du dossier
01.08.17 - Liste personnalisée reçu
28.08.17 - Envoie de documents
30.08.17 - Réception de documents - Mr Corbeil
31.08.17 - AR documents demandés
01.11.17 - Présence du bouton vert
stens
Мнения: 76
Регистриран на: Съб Май 30, 2015 7:37 am
Местоположение: Varna

Re: За всички започнали процедурата през 2016

Мнение от stens »

Да, аз съм член там. В същото време има инфо от вчера, че кандидати от Венецуела и Колумбия са получили Намерения за откази и то над 10 човека и в съботния ден!!! Явно самото разглеждане тече в момента а не както си мислехме че ще чакаме само Сертификатите и че щом сме получили списъците с документи това означава, че сме минали етапа на преброяване на точките и на верификация !!! Следете от близо - от тук нататък всичко е възможно във всеки един момент!
13/06/16 DCSQ
14/06/16 Ouverture du dossier
06/04/17 Mise a jour
26/05/17 TEF = C1,C1,C1,C2

01/08/17 Liste des documents recue
11/09/17 Documents envoyes
14/09/17 Reception de documents - Mr.Mathieu
20/09/17 AR Documents demandes
stens
Мнения: 76
Регистриран на: Съб Май 30, 2015 7:37 am
Местоположение: Varna

Re: За всички започнали процедурата през 2016

Мнение от stens »

Здравейте,
малко инфо от нас: вчера получихме Намерение за Отказ от имиграционните в Квебек - причината:
1. Уж признават дипломата за Висше на жена ми /испанска филология/, но точки за домейн не й дават тъй като смята дипломата за средно!!! защо никой не знае....
2. бях минал два теста по френски - TCF /CO=C1, CE=C1, EO=C1/, но не бях минал Experession ecrite и съответно реших да мина още веднъж всички модули но на TEF /CO=B2, CE=C1, EE=C1, EO=C2/ и тук идва драмата - казват че вземат уж най-високите оценки от всеки модул от сертификатите за език , които си представил, но са ми взели само оценките от ТЕФ-а, а там имам Б2 на слушане....докато на първия изпит имах Ц1.....и в крайна сметка не ни стига 1 точка......! Та ето - отново ще се явявам но този път само на слушане като реших и за по-сигурно да се явя и на ЙЕЛТС.....Шокът е сериозен, особено след толкова дълго чакане, но действителността е такава! КУраж и успех на всички, нашата борба продължава - имаме 90 дни да представим нови документи, които биха ни донесли допълнителни точки!
13/06/16 DCSQ
14/06/16 Ouverture du dossier
06/04/17 Mise a jour
26/05/17 TEF = C1,C1,C1,C2

01/08/17 Liste des documents recue
11/09/17 Documents envoyes
14/09/17 Reception de documents - Mr.Mathieu
20/09/17 AR Documents demandes
Аватар
billy_boy
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 3:17 am

Re: За всички започнали процедурата през 2016

Мнение от billy_boy »

:( :( :( :(

Съжалявам да го чуя!

От нас двамата само аз съм с Б2 на френски и то на един модул. Можеш ли да споделиш по останалите критерии какви точки взимате, за да сравня дали няма да резнат и мен?


П.С Кой номер си? Въпреки, че пишат, че това не е критерии, ние сме под 2000. С теб времево се движим кажи речи заедно, с около две седмици разлика, а ние все още не сме получили нищо. Човек да се чуди за добро ли е това...

Това е нашият списък с точките, мисля че файла е от преди редукцията http://lhost.cloud/index.php/s/Rqic3RhraHBe33h"
13.06.16 - DCSQ reçu par le MIDI
14.06.16 - Ouverture du dossier
01.08.17 - Liste personnalisée reçu
28.08.17 - Envoie de documents
30.08.17 - Réception de documents - Mr Corbeil
31.08.17 - AR documents demandés
01.11.17 - Présence du bouton vert
stens
Мнения: 76
Регистриран на: Съб Май 30, 2015 7:37 am
Местоположение: Varna

Re: За всички започнали процедурата през 2016

Мнение от stens »

Здравей,
съжалявам за забавянето - сега видях че си писал, а и толкова разочарование се насъбра последните дни.....
Аз утре се явявам само на Comprehension Orale на френски, тъй като само там изкарах Б2 и ще се боря за Ц1 или Ц2! Хубавото е поне, че успяха да ми организират изпита с компромис във Варна а не в София както беше предния път! На 07, 08 и 09/07 ще съм в София , за да се явявам на английски, тъй като не съм се явявал никога досега понеже не мислех че въобще ще се наложи да търся допълнителни точки, но......ще гледам поне да изкарам повече , è не знам къде пак могат да се заядат.....Като гледам вашите точки спокойно би трябвало да ви стигнат - имате доста откъм възраст.....Ние бяхме с около 64 или 65 по наши сметки, но:
1. моят Domaine de formation е сметнат за 6, а не за 9 точки както го смятах аз - завършил съм Economie et Gestion de l'Entreprise - v Nice, France - та си смятах точките за ниво Жестион, но се оаказа è го броят за Икономиèска диплома и толкова, което дава 6 точки - та в крайна сметка от тук губим 3 точки!
2. Относно сертификатите за езици - бях представил два сертификата само по френски - един ТЦФ и един ТЕФ, съответно с оценки:
ТЦФ - слушане, четене и говорене = навсякъде Ц1, на писане не се бях явил, тъй като носеше само една точка и прецених тогава, è няма да е нужно, но последваха ретроактивните промени в точкуването както знаеш и реших да се явя на ТЕФ и то на всичките модули този път - на ТЕФ изкарах: слушане = Б2, четене Ц1, писане Ц1 и говорене Ц2! И тук вероятно аз съм се заблудил сам, тъй като според критериите и условията за точкуване бях разбрал, че вземат най-високата оценка по всеки модул от различните тестове - демек очаквах да ми вземат всичките модули от ТЕФ-а без слушането, тъй като то е по-високо на ТЦФ-а, да ....ама не! Вземали са ми под внимание само ТЕФ-а, тъй като ГЛОБАЛНО носи повече точки от ТЦФ-а и се оказва , че гледат точно глобалната оценка от всеки изпит, а не модулите по отделно !!! Важно е да се знае! И точно тази разлика в слушането е 1 точка която губя!!!
3. Признават на жена ми Бакалавърската й Диплома по Испанска Филология от Софийския У-тет, но много странно защо /и тук вече нямаме никакво обяснение и предполагаме, че е грешка от тяхна страна/ на Domaine de formation - вместо 2 точки й дават кръгла 0 и пишат ,че се отнася за дипломата й за средно образование.......това е някакво тъпо недоглеждане, но ни коства още 2 точки! Няма на кой да се обадиш, препозетата, които вдигат телефоните не знаят абсолютно нищо....!
Цялата работа ни коства 6 точки назад и от 64 очаквани имаме 58 при 59 необходими! И затова и разочарованието е толкова голямо, но съм убеден, че ще си я взема тази точка сега на изпитите, дори с резерв отгоре.....лошото е, че загубихме много допълнително време и още 1000 лв! Имаме срок до 21/08 да са получили отговора ни! Явявам се само аз, тъй като съм водещият кандидат, а съпругата ми не знае френски, а английският няма да й донесе точки като придружаващ кандидат!
Номерът на досието ни е под 2100. Номерата обаче определено не са критерий. Проверявайте си всеки ден акаунта - от около месец има значително раздвижване, за жалост има ужасно много намерения за откази поради липси на документи или недостатъчни точки!!! Късмет и очаквам да се похвалиш .......
ПП: Ако сте от София може да се видим през Юли като дойдем за да мина ИЕЛТС-а!
13/06/16 DCSQ
14/06/16 Ouverture du dossier
06/04/17 Mise a jour
26/05/17 TEF = C1,C1,C1,C2

01/08/17 Liste des documents recue
11/09/17 Documents envoyes
14/09/17 Reception de documents - Mr.Mathieu
20/09/17 AR Documents demandes
Аватар
billy_boy
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 3:17 am

Re: За всички започнали процедурата през 2016

Мнение от billy_boy »

Много жалко, че именно 1 точка ви дели от минималните. Сигурен съм че ще се справиш, предвид написаното. Желая ти успех и ще се радвам да се видим, когато сте тук.

Ние от както взехме изпитите, което беше преди две години, почти веднага след това спряхме с френския. Т.е ако ни дадат 90 дни да дадем добър резултат, отпадаме :sweat: :sweat: :sweat:

Дано не се наложи! Успех отново!


П.С В крайна сметка става ли ясно, към колко точки приравняват нашите бак и маг дипломи?
13.06.16 - DCSQ reçu par le MIDI
14.06.16 - Ouverture du dossier
01.08.17 - Liste personnalisée reçu
28.08.17 - Envoie de documents
30.08.17 - Réception de documents - Mr Corbeil
31.08.17 - AR documents demandés
01.11.17 - Présence du bouton vert
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: За всички започнали процедурата през 2016

Мнение от agent Ozo »

stens написа: Признават на жена ми Бакалавърската й Диплома по Испанска Филология от Софийския У-тет, но много странно защо /и тук вече нямаме никакво обяснение и предполагаме, че е грешка от тяхна страна/ на Domaine de formation - вместо 2 точки й дават кръгла 0 и пишат ,че се отнася за дипломата й за средно образование

Би ли се обосновал защо смяташ, че жена ти е трябвало да получи 2 т. за търсено образование?
Под какво точно наименование я намираш нейната специалност в LISTE DES DOMAINES DE FORMATION?
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
stens
Мнения: 76
Регистриран на: Съб Май 30, 2015 7:37 am
Местоположение: Varna

Re: За всички започнали процедурата през 2016

Мнение от stens »

agent Ozo написа:
stens написа: Признават на жена ми Бакалавърската й Диплома по Испанска Филология от Софийския У-тет, но много странно защо /и тук вече нямаме никакво обяснение и предполагаме, че е грешка от тяхна страна/ на Domaine de formation - вместо 2 точки й дават кръгла 0 и пишат ,че се отнася за дипломата й за средно образование

Би ли се обосновал защо смяташ, че жена ти е трябвало да получи 2 т. за търсено образование?
Под какво точно наименование я намираш нейната специалност в LISTE DES DOMAINES DE FORMATION?

Да разбира се:
Linguistique (phonétique, sémantique, philologie) (BAC)

След като признават Испанската филология - и с разбивка на изуàваните предмети - изучаваното е било именно Фонетика, Семантика, Филология и Синтаксис и др...
13/06/16 DCSQ
14/06/16 Ouverture du dossier
06/04/17 Mise a jour
26/05/17 TEF = C1,C1,C1,C2

01/08/17 Liste des documents recue
11/09/17 Documents envoyes
14/09/17 Reception de documents - Mr.Mathieu
20/09/17 AR Documents demandes
stens
Мнения: 76
Регистриран на: Съб Май 30, 2015 7:37 am
Местоположение: Varna

Re: За всички започнали процедурата през 2016

Мнение от stens »

Междувременно успях да се явя на модула слушане от TEFAQ testa - и успях да изкарам Ц1 - надявам се ще ми признаят този резултат - би трябвало да ми донесе поне още 1 точка! Остава ИЕЛТС-а
13/06/16 DCSQ
14/06/16 Ouverture du dossier
06/04/17 Mise a jour
26/05/17 TEF = C1,C1,C1,C2

01/08/17 Liste des documents recue
11/09/17 Documents envoyes
14/09/17 Reception de documents - Mr.Mathieu
20/09/17 AR Documents demandes
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: За всички започнали процедурата през 2016

Мнение от agent Ozo »

stens написа: Да разбира се:
Linguistique (phonétique, sémantique, philologie) (BAC)

След като признават Испанската филология - и с разбивка на изуàваните предмети - изучаваното е било именно Фонетика, Семантика, Филология и Синтаксис и др...
Благодаря за отговора, Стенс!
Такъв отговор и очаквах. Грешката ти е, че приемаш това Linguistique (phonétique, sémantique, philologie) (BAC) за съотнасящо се към обучението на жена ти само заради наличието на думата philologie. А това не е така, или по-точно не е достатъчно. Под наименованието на тази (както и на всяка друга) специалност се крие обучение по определена програма, включваща определен задължителен минимум от курсове и часове на обучение. В дадения случай по лингвистика, което може да е съвместно с изучаването и на даден чужда език, или пък на психология, да речем. И явно се е оказало, че българската програма на обучение по специалността "испанска филология" не е сходно с това по визираната специалност Linguistique (phonétique, sémantique, philologie). Така че на жена ти са ѝ дали съответните точки за доказаното висше образование, но не и точки за търсена област на образование. Не за филологията са дадени точките, както ти си приел, а за това, че е учила минимум 3 г. редовно след завършване на средното си образование. За да ѝ дадат точки за търсено образование, трябва от приложението към дипломата да се вижда, че е минала необходимия минимум курсове за специланост "лингвистика" по тукашните стандарти.

Има един начин да се разбере за какво става въпрос т.е. дали вашата специалност от университетската диплома има шанс да бъде призната за търсена. С други думи дали наистина съвпада с тази, която мислите за неин аналог от списъка с търсените области на образование направете проверка в този сайт - IMT

В конкретния случай, влизаш в търсачката на страницата Chercher des programmes de formation с входна дума Linguistique и откриваш кои университети в Квебек предлагат обучение по търсената специалност Linguistique.
Следващата стъпка е да влезеш в сайта на университета и да намериш програмата за обучение по дадената специалност, която следва да се сравни с тази от българския университет. Ако се намери сходство, то вероятността образованието ви да бъде признато за търсено и да не е 100%, то е доста голяма.

А най-находчивите правят това проучване още преди да дадат дипломите си за превод. С молбата преводачът да формулира, ако и когато е възможно, наименованието на учебните дисциплини и курсове съгласно съществуващите в квебекските университети.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
stens
Мнения: 76
Регистриран на: Съб Май 30, 2015 7:37 am
Местоположение: Varna

Re: За всички започнали процедурата през 2016

Мнение от stens »

Ясно, благодаря за поясненията - може и в нас да е грешката! Така или инъче няма да тръгвам да споря с тях тъй като това рядко би донесло нещо позитивно! За две години процедура до тук - нищо ползотворно не е произлязло от такива спорове! Явих се на единия от френските езикови модули, който ми изоставаше като оценка - изкарах Ц1 предполагам дори само с това ще наваксам липсващата точка, но за по-сигурно ще се явя на всичките 4 модула и на английски, за да имам точки дори в повече, че вече всичко очаквам от тяхна страна.
13/06/16 DCSQ
14/06/16 Ouverture du dossier
06/04/17 Mise a jour
26/05/17 TEF = C1,C1,C1,C2

01/08/17 Liste des documents recue
11/09/17 Documents envoyes
14/09/17 Reception de documents - Mr.Mathieu
20/09/17 AR Documents demandes
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: За всички започнали процедурата през 2016

Мнение от agent Ozo »

Така или инъче няма да тръгвам да споря с тях тъй като това рядко би донесло нещо позитивно! За две години процедура до тук - нищо ползотворно не е произлязло от такива спорове!

Умно и мъдро решение. :y:
На верен път си и имаш своите шансове за успех, които просто трябва да се използват.
Пък моето пожелание е да ви стигне и късметя! :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
stens
Мнения: 76
Регистриран на: Съб Май 30, 2015 7:37 am
Местоположение: Varna

Re: За всички започнали процедурата през 2016

Мнение от stens »

.....и в крайна сметка чакайки и последните изпити от ИЕЛТС единственото ни притеснение, което остава необяснимо е не толкова защо не са ни дали 2 точки относно Domaine de Formation на жена ми, а по-скоро защо след като признават дипломата за ВИСШЕ то за сферата на образование съдят по дипломата за СРЕДНО !?!? Това аз не мога да си обясня! Ако кажат - цитираната сфера на висшето не отговаря на подобна тук в КАнада - ок , но да признаваш даден диплом, а след това да смяташ точките от сферата на друг.......! Не, затова нямам обяснение!
13/06/16 DCSQ
14/06/16 Ouverture du dossier
06/04/17 Mise a jour
26/05/17 TEF = C1,C1,C1,C2

01/08/17 Liste des documents recue
11/09/17 Documents envoyes
14/09/17 Reception de documents - Mr.Mathieu
20/09/17 AR Documents demandes
Публикувай отговор