Странен казус

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: Странен казус

Мнение от Mielle »

Мерси много!
Имам още един ориентировъчен въпрос, ако позволите.
След като изискват отново документите, които следва до 90 дни да са при тях, според вас към коя дата следва да бъдем оценени т.е по новите към 2016 правила ли е? Конкретно моята логика е такава.
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Re: Странен казус

Мнение от martin_1 »

Това никой не може да ти го каже. Виждаш как, че няма никаква логика по принцип в случващите се неща при всички.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Странен казус

Мнение от Kan_Tangra »

Mielle написа: Сега не ми се отваря наистина тема къде, защо и как е по-добре.
А защо не?
В Ирландия не е чак толкова лошо. От Канада има доста хора заминали натам.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: Странен казус

Мнение от Mielle »

Марти след кратка справка и допитване след като има дата към 2016 и подпис на формулярите и новите допълнени докс най-вероятно ще се вземат пет години назад от 2016
Кан Тангра, така е! Ирландия е прекрасна от една страна. В Канада и САЩ обаче е по-голямата част от семейството ни, тук сме почти сами. В един момент това започва да тежи. Нали знаеш, усещанията на всеки човек са строго индивидуални. От друга страна имаме и други мотиви, чисто професионални, житейски и т.н. Тук например здравеопазването е много по-достъпно и безплатно за конкретни неща, но на този етап сме решени да довършим процедурата до край, какъвто и да е той. Времето вложено в учене на френски,средствата не са малко неща за подценяване. Едно голямо преселение на народите...нагоре-надолу...се очертава. Икономиките се променят, няма начин.
А ако искаш моето мнение след три години европейско странство и различни ситуации в европейски страни то е, че в Канада и САЩ емигрантите са приети много по-добре. Европа се учи, но и пречат доста фактори да признае, че емигрантите и особено източно европеѝците са по-годни за работа от коренното население.
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: Странен казус

Мнение от Mielle »

Искам да попитам за изпита по френски. Възможно ли е да се явиш само на слушането и говоренето без писането? Така или иначе, ако тези 2 точки не са фатални за кандидата може ли да се спести писмената част? Тук например таксата за изпита е разделена на 2 и кандидата сам решава на кои компоненти иска да се яви.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Странен казус

Мнение от balbi »

Mielle,

Мисля, че всички компоненти са задължителни, но си права, че ако на писането нищо не пишеш ще ти е нула точки...
Някой с по-нова инфо да сподели :)

Поздрави и късмет!
Публикувай отговор