Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от miteto »

Ttorontoo написа:Добре де. Какво ми се нервиш? Питам и ти ми отговараш. Бай дъ вей много хубаво си ми отговорил. Ако има още нещо да добавиш ще се радвам да го споделиш.
Пич, имам план за теб за Уса-то:
1. Отиваш на екскурзия до Мексико
2. Пресичаш границата с койотите (преди Тръмп да е построил стената) и ходиш пеша 4-5 дена из пустинята и гледаш да не те гепи бордър патрол.
3. Вадиш $20,000 USD и се жениш за някоя дебела черна кака от селата в Мисури или Арканзас.
4. За около година и вече си американски гражданин
5. Пращаш ми една каса Джони Черен Етикет, че те светнах на далаверата
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от myhata II »

без майтап има такъв случай с българин, през Мексико, живял 6 месеца в САЩ и преминал пеш границата със Канада като рефюджи
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от roumensp »

myhata II написа:без майтап има такъв случай с българин, през Мексико, живял 6 месеца в САЩ и преминал пеш границата със Канада като рефюджи
Нали ти щеше да го устройваш (срещу заплащане), отказа ли се ? :D
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от myhata II »

той не ще да плаща бе румба, а ти защо не помогна на човека от България за 3 седмици да го приютиш и да си намери квартира
е не ми казвай отговора:
мазата ти е пълна с пакита наематели и нямаш свободно място
Бай Дъ Вей, как можа да свикнеш със миризмата?
:D :rofl: :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от Koko »

myhata II написа:без майтап има такъв случай с българин, през Мексико, живял 6 месеца в САЩ и преминал пеш границата със Канада като рефюджи
Това през коя година точно се е случило?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от myhata II »

Koko написа:
myhata II написа:без майтап има такъв случай с българин, през Мексико, живял 6 месеца в САЩ и преминал пеш границата със Канада като рефюджи
Това през коя година точно се е случило?
2001 2002, не съм много сигурен но ще го попитам ако искаш, даже е бил със счупен крак
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от Koko »

myhata II написа:
Koko написа:
myhata II написа:без майтап има такъв случай с българин, през Мексико, живял 6 месеца в САЩ и преминал пеш границата със Канада като рефюджи
Това през коя година точно се е случило?
2001 2002, не съм много сигурен но ще го попитам ако искаш, даже е бил със счупен крак
За 2001-ва съм съгласен че е било възможно, но оттогава се случиха доста неща и в момента такъв вариант гриничи с невъзможното.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от Kan_Tangra »

Може да каже, че е сириец.
myhata II написа: ...
:D
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от roumensp »

Koko написа:
myhata II написа:
Koko написа:
myhata II написа:без майтап има такъв случай с българин, през Мексико, живял 6 месеца в САЩ и преминал пеш границата със Канада като рефюджи
Това през коя година точно се е случило?
2001 2002, не съм много сигурен но ще го попитам ако искаш, даже е бил със счупен крак
За 2001-ва съм съгласен че е било възможно, но оттогава се случиха доста неща и в момента такъв вариант гриничи с невъзможното.
Може би ако си счупиш главата вместо крака, нямаш никакви документи, пари и твърдиш, че нищо не помниш, току виж решили, че си някой канадски PR получил амнезия от побой в Щатите и те оставили. :D Не искам пари за идеята.

ПП
Ако на някой му хареса идеята, мога да помогна с намирането на хора в САЩ, които безплатно да му вземат документите и парите и да му счупят главата.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от miteto »

roumensp написа:Ако на някой му хареса идеята, мога да помогна с намирането на хора в САЩ, които безплатно да му вземат документите и парите и да му счупят главата.
Малеей, ти голям мафиот си бил. Може би трябва да ти викаме "Дон Руменио" вече :D
Аватар
KamPomme
Мнения: 154
Регистриран на: Съб Ное 28, 2015 5:31 pm
Местоположение: Монреал

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от KamPomme »

Ttorontoo написа:Добре де. Какво ми се нервиш? Питам и ти ми отговараш. Бай дъ вей много хубаво си ми отговорил. Ако има още нещо да добавиш ще се радвам да го споделиш.
Ми как няма да се нервя "...Бай дъ вей ...". Едно е да не знаеш, а съвсем друго е да знаеш нещо дето няма нищо общо и да даваш 250 доларови съвети.
Върха беше това:
Ttorontoo написа:...За УСА защо като имаш покана...
За УСА-та ..... така че мисли .... все пак тук форума е БГКАНАДА ... не БГУСА
Не е нужно да прекараме 5 години по коридорите на ВУЗ-а за да разберем, че сметките се плащат с пари!
Luxor
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Май 13, 2016 4:37 pm

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от Luxor »

Здравейте на всички, помогнахте ни много с вашите мнения във форума за това ви благодарим. Доста добре си помислихме и решихме че няма смисъл да се трудим за изпити по английски или френски за събиране на точки и тн, процес който според повечето от вас отнема от1 до 2 години,това е много дълго времеи накрая най лошото е че никой не ти гарантира че ще те одобрят да имигрираш, което буквално може да значи 2 години на вятъра в най лошият вариант. Сега още повече че визите за всички българи падат за Канада до 1 година, това значи че веднъж като стъпиш в страната по лесно се намира начин да останеш така че това е начин да дойдем и да си намерим начин да останем много по лесно ще е щом паднат визите 2017 година. Още повече че Канада далеч не е единственият избор все пак, далече е от България ,пътуването е скъпо със самолет и дълго. Може би като алтернатива добре развитите страни в Европа като Германия, Англия, сега вече от тази година и Швейцария, са доста добра алтернатива защото Българите живеят наравно гражданите на тези държави и нямат ограничения на пазара на труда, тези държави имат предимството че са по близо един билет от България до някоя от тези държави и обратно с нискотарифни самолетни линии днес е не повече от 100 Евро отиване и връщане,което е в пъти по малко от отиване и връщане до Канада. Канада наистина е много хубава държава с много красива природа зеленина,чист въздух и висок стандарт,но може би в нашият случай ние преценяме че да рискуваме 2 години инвестиция във времеи финанси е твърде голям риск за нас и най вероятно ще поемем път към Германия, Англия или Швейцария, а щом паднат визите догодина ще стъпими на Канадска земя и тогава каквото бо ге утредил за нас това ще бъде. Моля за вашето мнение за нашето толкова дълго време обмисляно важно решение което взехме. Благодарим ви още веднъж !
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от optics »

Luxor написа:Здравейте на всички, помогнахте ни много с вашите мнения във форума за това ви благодарим. Доста добре си помислихме и решихме че няма смисъл да се трудим за изпити по английски или френски за събиране на точки и тн, процес който според повечето от вас отнема от1 до 2 години,това е много дълго времеи накрая най лошото е че никой не ти гарантира че ще те одобрят да имигрираш, което буквално може да значи 2 години на вятъра в най лошият вариант. Сега още повече че визите за всички българи падат за Канада до 1 година, това значи че веднъж като стъпиш в страната ....

Колега, не знам дали ще се върнеш да прочетеш коментарите но имам две забележки. Първо - какво значи - 2 години на вятъра. Ти няма всеки ден да се занимаваш с това кандидатстване я. Знаенето на език ще ти е полезно и в Европа и на други места по света така че не е загубено време.
Като дойдеш с туристическа виза в Канада имаш прекалено позитивна идея за намирането на работа. Да, има някаква файда ако лично омаеш работодател че да кандидатства за тебе и да чака да минеш процедурата, но обикновено ако работното място е вече обявено, никой няма да те чака, дори и да си го омаял.
А дори и да приемем че нещо се улесняваше с тия туристически визи, тогава нали се сещаш че се улеснява не само за теб но и за една камара други българи и румънци (а че и мексиканци).
Имай едно наум че най-общо - на по-хубавите места се отива по-трудно (скъпо и т.н.) - както за работа, така за отмора и т.н.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Zvezdichka
Мнения: 156
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 12:59 am
Местоположение: Montréal, QC

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от Zvezdichka »

Luxor написа:Здравейте на всички, помогнахте ни много с вашите мнения във форума за това ви благодарим. Доста добре си помислихме и решихме че няма смисъл да се трудим за изпити по английски или френски за събиране на точки и тн, процес който според повечето от вас отнема от1 до 2 години,това е много дълго времеи накрая най лошото е че никой не ти гарантира че ще те одобрят да имигрираш, което буквално може да значи 2 години на вятъра в най лошият вариант. Сега още повече че визите за всички българи падат за Канада до 1 година, това значи че веднъж като стъпиш в страната по лесно се намира начин да останеш така че това е начин да дойдем и да си намерим начин да останем много по лесно ще е щом паднат визите 2017 година. Още повече че Канада далеч не е единственият избор все пак, далече е от България ,пътуването е скъпо със самолет и дълго. Може би като алтернатива добре развитите страни в Европа като Германия, Англия, сега вече от тази година и Швейцария, са доста добра алтернатива защото Българите живеят наравно гражданите на тези държави и нямат ограничения на пазара на труда, тези държави имат предимството че са по близо един билет от България до някоя от тези държави и обратно с нискотарифни самолетни линии днес е не повече от 100 Евро отиване и връщане,което е в пъти по малко от отиване и връщане до Канада. Канада наистина е много хубава държава с много красива природа зеленина,чист въздух и висок стандарт,но може би в нашият случай ние преценяме че да рискуваме 2 години инвестиция във времеи финанси е твърде голям риск за нас и най вероятно ще поемем път към Германия, Англия или Швейцария, а щом паднат визите догодина ще стъпими на Канадска земя и тогава каквото бо ге утредил за нас това ще бъде. Моля за вашето мнение за нашето толкова дълго време обмисляно важно решение което взехме. Благодарим ви още веднъж !
Понеже молите за мнение, ще Ви дам и моето, като човек преминал процедурата за повече от 4 години, рискувал и учил френски и английски 5 години в БГ... А сега, тук ми предстоят още поне 3-4 години учене, само с една разлика - тук темпото е невероятно! Учи се доста! А стандартът е висок, както казвате, наемите-скъпи, изкушенията-много.....

Няколко неща забелязвам в написаното от вас /изключвам правописните грешки/:
1. Много бързо преценихте и се отказахте. Това говори за слаба мотивация. Кое ви разколеба? Че ще се трудите напразно?
2. "няма смисъл да се трудим" , "много дълго време", "никой не ти гарантира" - тези изрази не се използват тук.
3. Използвате думи като: лесно, дълго, далече, близко....тук нищо не е с такава характеристика.
4. Ученето за Вас е рискова инвестиция?!?! Това звучи меко казано странно в страна, където хората сменят по няколко пъти професията си и на 60 години започват отначало и се връщат в университета.
5. Правите ли разлика между имиграция и работа в чужбина? Ако да, тогава защо постоянно говорите за връщане и пресмятате всичко в самолетни билети?!! За Вас 7 часа повече в пътуване, от огромно значение ли са?
6. Никъде не видях Вашата стратегия, а това тук е най-важното. Всеки тук обмисля какво да направи, от какво да се лиши, какво да научи и колко да инвестира за да постигне целите си. А вие по-скоро премисляте как по-тънко и лесно да минете, ама никъде не видях какво искате да постигнете.

За където и да тръгнете в Европа /виждам, че и това не сте решили, защото изброявате различни държави/, както казвате, добре "преценяйте"! Но няма страшно, поне е близо, което за вас, изглежда е от основно значение.
И накрая, но не по важност: " а щом паднат визите догодина ще стъпим и на Канадска земя "
Тук, признавам, добре ме разсмяхте.
Какво очаквате да правите щом паднат туристическите визи? Ще дойдете на туризъм? Заповядайте! Щом ще си харчите парите тук, ще ви приемат с отворени обятия, но не очаквайте друго! Работа?!?! Забравете. Постоянно тук питат за доказателството ви за постоянно пребиваване, а вие с вашия паспорт?!?! с туристическата виза вътре? Детски, социални помощи, здравеопазване - до нищо няма да имате достъп.
Това не е Европа, и нещо кардинално бъркате понятията.
Та мнението ми е, че с това мислене, нямате място тук. Конкуренцията ще ви размаже.

И добре обмислете, ако решите тук да идвате, особено ако имате деца, защото те не бива да страдат за необмислените ви решения.
И понеже намесихте и Бог, ще ви кажа, че Той ще ви Отреди това, което сте готов да пожертвате в замяна.
Дано да ме разберете правилно, а не да помислите, че се заяждам.
Успех!
Док.Виена/досие- 23.11.2011/12.06.12г
TCFQ B2/C1, B2/C1- 27.09.2012
Изчакв.интервю- 26.11.12г
Покана/сертификати- 25.03.14/03.06.2014
Нова Скотия/Баркодове- 18.07.14/16.10.2014
Медиц.- 26.08.15/04.09.2015
Покана визи- 06.01.16/21.01.2016
Полет- 18.06.2016
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от tonich »

Luxor написа:...Моля за вашето мнение за нашето толкова дълго време обмисляно важно решение което взехме. Благодарим ви още веднъж !
Търсете си вариант из Европа!
Това е моето мнение.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Публикувай отговор