Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Ttorontoo
Мнения: 220
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 8:21 am

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от Ttorontoo »

roumensp написа:
Ttorontoo написа:Добре де. За УСа защо като имаш покана от един работодател, можеш да работиш повече от една работи? Много хора отиват с тая цел на бригада.
Представите ти тотално са объркани, "бригада" няма нищо общо с работна виза. Работна виза за САЩ е за един конкретен работодател и позиция, ако изгубиш работата, губиш статута, освен ако не намериш друг работодател, готов да ти извади нова виза. Освен това работни визи се вадят само за определени професии и отрасли, т.е. не можеш да идеш като сервитьор или чистач на работна виза. А работодателят е длъжен да ти плаща минимум средната заплата за позицията и района (от статистики), за да не подбива пазара и да стимулира наемането на чужденци.
Т.е. ако хипотетично работиш една работа в Канада и започнеш нещо като втора работа, например Убер няма как да стане? Или получаваш виза за сервитьор, но намираш втора работа като касиер. Не можеш да работиш касиер, защото нямаш виза така ли? Дори и нелегално?
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от optics »

Ttorontoo написа: Т.е. ако хипотетично работиш една работа в Канада и започнеш нещо като втора работа, например Убер няма как да стане? Или получаваш виза за сервитьор, но намираш втора работа като касиер. Не можеш да работиш касиер, защото нямаш виза така ли? Дори и нелегално?
:rofl:
Легално не може да хвърляш яйца по Бойко Борисов. Нелегално може ли?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от roumensp »

Ttorontoo написа:Не можеш да работиш касиер, защото нямаш виза така ли? Дори и нелегално?
За какво изобщо ти е работна или имиграционна виза, ако смяташ да бъдеш "нелегален" ? Идваш с туристическа и правиш каквото ти е кеф и каквото можеш, докато те гепят. :D
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от Kan_Tangra »

myhata II написа:
tonny написа:
myhata II написа:...колко години съм в Канада и не съм си изгубил човещината при толкова много ванкувърски баровци !
;)
Да нямаш нужда от почесване по егото... :lol:
не бе тони, питам го като човек от другата по земна страна !
Така си е, Мух!
Човещината е на изчезване и трябва да се съхранява!
Хубаво е да желаем на някого, това, което той сам желае на себе си.
... Освен ако не е мазохист! :D

п.с. София прави някакъв рекорд. Вече месец, а слънчевите часове се броят на пръсти. Бая вятър и бая хладно е.
Не е като Бургас. Облаците го заобикалят тоя град. Ама няма пълно щастие. Каквото е, това.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от Koko »

Ttorontoo написа:
roumensp написа:
Ttorontoo написа:Добре де. За УСа защо като имаш покана от един работодател, можеш да работиш повече от една работи? Много хора отиват с тая цел на бригада.
Представите ти тотално са объркани, "бригада" няма нищо общо с работна виза. Работна виза за САЩ е за един конкретен работодател и позиция, ако изгубиш работата, губиш статута, освен ако не намериш друг работодател, готов да ти извади нова виза. Освен това работни визи се вадят само за определени професии и отрасли, т.е. не можеш да идеш като сервитьор или чистач на работна виза. А работодателят е длъжен да ти плаща минимум средната заплата за позицията и района (от статистики), за да не подбива пазара и да стимулира наемането на чужденци.
Т.е. ако хипотетично работиш една работа в Канада и започнеш нещо като втора работа, например Убер няма как да стане? Или получаваш виза за сервитьор, но намираш втора работа като касиер. Не можеш да работиш касиер, защото нямаш виза така ли? Дори и нелегално?
В Канада има достатъчно бедни и гладни ЛЕГАЛНИ имигранти, които биха се хванали на такава работа за същите малко пари, така че конкуренцията пред която ще си изправен да си намериш такава работа ще бъде твърде сериозна.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
KamPomme
Мнения: 154
Регистриран на: Съб Ное 28, 2015 5:31 pm
Местоположение: Монреал

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от KamPomme »

Ttorontoo написа:Добре де. За УСА защо като имаш покана от един работодател, можеш да работиш повече от една работи? Много хора отиват с тая цел на бригада.
Добре де сега задаваш въпрос в който е отговора и аз не знам какво да ти кажа. Сега ако УСА е САЩ (USA) искам да ти открия една тайна .... : САЩ не е част от КАНАДА или КАНАДА не е част от САЩ.
Въпрос защо нещо в САЩ (или където и да било другаде) е "ТАКА" не означава че в КАНАДА (или където и да било другаде) ще бъде по абсолютно същия начин.

Я кажи ти пусна ли си документите за лотария за PR за КАНАДА. Само не ми казвай че такава няма, защото в САЩ има.
Не е нужно да прекараме 5 години по коридорите на ВУЗ-а за да разберем, че сметките се плащат с пари!
Аватар
KamPomme
Мнения: 154
Регистриран на: Съб Ное 28, 2015 5:31 pm
Местоположение: Монреал

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от KamPomme »

Ttorontoo написа:Т.е. ако хипотетично работиш една работа в Канада и започнеш нещо като втора работа, например Убер няма как да стане? Или получаваш виза за сервитьор, но намираш втора работа като касиер. Не можеш да работиш касиер, защото нямаш виза така ли? Дори и нелегално?
Точно така. Браво просветна ти.
А относно нелегалната работа .... ти май пак с представите за т.нар УСА живееш. Само ще ти кажа че како въобще някъде успееш да си уредиш на черно пак искат документи за да може ако ги проверят да кажат че си започнал днеска. Само се досети с виза, която е свързана точно с тоя който те е поканил как ще те вземат .... пък дори и на черно.

Що ли по-добре не идеш в УСА-то чвно за там си вече преадаптиран.
Не е нужно да прекараме 5 години по коридорите на ВУЗ-а за да разберем, че сметките се плащат с пари!
Аватар
KamPomme
Мнения: 154
Регистриран на: Съб Ное 28, 2015 5:31 pm
Местоположение: Монреал

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от KamPomme »

Освен това .... аз до сега не съм нито чул нито видял някой да е получил виза за сервитьор или касиер или каквато и да било работа за която не трябва университет.

В ERICSSON където работех преди имаше цял отдел който набираше специалисти от чужбина и им прашщаше документите в канадската служба. Всичките бяха мозъци и пак не всички получаваха визи. Отказите бяха над 40%.

Не знам как някой ще успее да покани сервитьор, касиер или месар ..... или разносвач на пици (на черно естествено) от чужбина. Няма дори и хипотетичен вариант. 100%-во НЕ
Не е нужно да прекараме 5 години по коридорите на ВУЗ-а за да разберем, че сметките се плащат с пари!
Аватар
KamPomme
Мнения: 154
Регистриран на: Съб Ное 28, 2015 5:31 pm
Местоположение: Монреал

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от KamPomme »

Уф пак ще поша че тоя ме нервира направо ......

Относно за брифадите дето са в УСА (САЩ). В Канада студентски бригади НЯМА.
До преди 2-3 години (не помня точно) имаше споразумение между Канада и Мексико, работници от селските райони на Мексико да идват със 6 месечни визи и да работят за минималната заплата без да плащат данъци ..... по полетата.
Идеята беше да се събира продукцията за да не изгнива. Това продължи докато мексиканците в периода на легалното си пребиваване не почнаха да сключват фиктивни бракове с тукашни мексиканци или тяхни потомци и така си уреждаха легалното оставане.
Та понеже станаха доста .... споразумението беше прекратено. Повече не идват ... и като гледам няма и да дойдат.
Не е нужно да прекараме 5 години по коридорите на ВУЗ-а за да разберем, че сметките се плащат с пари!
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от roumensp »

KamPomme написа:Уф пак ще поша че тоя ме нервира направо .....
Не се пали толкова де, ние вече му свикнахме. :D
Ttorontoo
Мнения: 220
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 8:21 am

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от Ttorontoo »

Добре де. Какво ми се нервиш? Питам и ти ми отговараш. Бай дъ вей много хубаво си ми отговорил. Ако има още нещо да добавиш ще се радвам да го споделиш.
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от myhata II »

виж сега пич, ще ти предложа една далавера, имам човек със фирма и всичко, но за да получи човек, първо трябва да даде ! ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от kiro »

Ttorontoo написа:Добре де. Какво ми се нервиш? Питам и ти ми отговараш. Бай дъ вей много хубаво си ми отговорил. Ако има още нещо да добавиш ще се радвам да го споделиш.
Има програма Temporary foreign worker,п о която влизат много хора с временни работни визи за определени професии - месари, касапи, селскостопански работници. Ето тази украинска агенция вкарва много такива хора, но не знам дали се занимават с българи: http://labour-centre.com/lang/en/shukajete-robotu/"

Иначе има и "бригади" - еквивалента на американската програма work and travel се казва Working holiday visa, но е за определени развити страни. Така мисля, че идват в Канада австралийци и англичани 18-30 години. В Торонто често може да срещнеш австралийски сервитьорки, предполагам с такава виза
Bulgayrian
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от klisurov »

Ttorontoo написа:Бай дъ вей
Мухата III ;)
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от Странджата »

myhata II написа:тангра, признаваш ли ме, колко години съм в Канада и не съм си изгубил човещината при толкова много ванкувърски баровци !
;)
...
Публикувай отговор