процедура за емиграция през 2016

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
clairee
Мнения: 307
Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 12:13 pm

Re: процедура за емиграция през 2016

Мнение от clairee »

Няма значение, че стажа не е по специалността ти, за да го признаят. Важното е да е за професия над категория D.
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... start=1890" - ето тук сме коментирали по-подробно категориите на професиите.

С Коко (а и с всеки друг) можеш да се свържеш като му напишеш лично съобщение.
06.11.2015 - DCSQ reçu
02.12.2015 - ouverture du dossier
08.04.2016 - adresse modifiée
28.04.2016 - CSQ émis
09.05.2016 - accusé de réception
18.05.2016 - CSQ reçu
13.06.2016 - dossier fédéral
21.10.2016 - IUC
22.11.2016 - IVM
29.11.2016 - VM
Милица
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Юни 30, 2016 4:19 am

Re: процедура за емиграция през 2016

Мнение от Милица »

Благодаря :)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: процедура за емиграция през 2016

Мнение от Koko »

Милица написа:Благодаря :)
Здравей Милица, извинявай малко със закъснение видях тази тема, няма никъв проблем да ми пратиш ЛС, от друга страна - ако имаш въпроси по процедурите, мисля че е по-добре да питаш тук във форума, доколкото така има вероятност да получиш повече отговори.
Видях въпроса който си пуснала в отделна тема и все още няма отговор, но в интерес на истината аз също не мога да ти отговоря със сигурност на него.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: процедура за емиграция през 2016

Мнение от Koko »

Милица написа:Благодаря :)
Здравей Милица, извинявай малко със закъснение видях тази тема, няма никъв проблем да ми пратиш ЛС, от друга страна - ако имаш въпроси по процедурите, мисля че е по-добре да питаш тук във форума, доколкото така има вероятност да получиш повече отговори.
Видях въпроса който си пуснала в отделна тема и все още няма отговор, но в интерес на истината аз също не мога да ти отговоря със сигурност на него.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Милица
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Юни 30, 2016 4:19 am

Re: процедура за емиграция през 2016

Мнение от Милица »

Благодаря, ще следя засега форума.:) Относно този прием период с по-късна дата през 2016,който предстои да се обяви за квотата от 5000 човека...не мога да разбера този период може ли да обхване и 2017? И има ли вероятност през 2017 също да има такъв прием период с по-късна дата през годината? Хубав ден!
Kayla
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Мар 27, 2015 3:09 pm

Re: процедура за емиграция през 2016

Мнение от Kayla »

Здравейте,
Имам два въпроса на които немога да намеря сама отговорите и ще съм благодана на всеки, който отговори!
1. Колко време отнема процедурата за Квебек към днешна дата?
2. В коя точка на професионална квалификация попада длъжността "Специалист" , става въпрос за счетоводна/трз длъжност по длъжностна характеристика.

Благодаря!
MilenaNaydenova
Мнения: 41
Регистриран на: Сря Фев 11, 2015 1:54 pm

Re: процедура за емиграция през 2016

Мнение от MilenaNaydenova »

Милица написа:Благодаря, ще следя засега форума.:) Относно този прием период с по-късна дата през 2016,който предстои да се обяви за квотата от 5000 човека...не мога да разбера този период може ли да обхване и 2017? И има ли вероятност през 2017 също да има такъв прием период с по-късна дата през годината? Хубав ден!

Здравей, Милица,
През 2017 влиза в сила нов закон и процедурата по имиграция ще е различна. Вече няма да приемат молби, а декларация за интерес. Ще има информация на сайта им, когато уточнят как точно ще се случва това, мисля даже че вече бяха публикували нещо то тази тема.
clairee
Мнения: 307
Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 12:13 pm

Re: процедура за емиграция през 2016

Мнение от clairee »

Kayla написа:Здравейте,
Имам два въпроса на които немога да намеря сама отговорите и ще съм благодана на всеки, който отговори!
1. Колко време отнема процедурата за Квебек към днешна дата?
2. В коя точка на професионална квалификация попада длъжността "Специалист" , става въпрос за счетоводна/трз длъжност по длъжностна характеристика.

Благодаря!
1. Едва ли някой може да ти даде точен отговор по този въпрос. Процедурата вече е различна, а се очаква напълно да се промени от 2017, като това би трябвало да съкрати сроковете, но от друга страна ще даде възможност на имиграционните да си избират кандидатурите, които да разглеждат. От последната хартиена квота ориентировъчно получавахме сертификати за около 6-8 месеца (при условие, че не са ти поискали допълнителни документи), но тези срокове едва ли ще са същите при онлайн подаването - предстои да разберем какви ще са.
2. Точки се дават не за длъжността, която заемаш, а за специалността от дипломата ти. Професионалният опит се признава, без значение на каква длъжност е, стига да е над ниво D.
06.11.2015 - DCSQ reçu
02.12.2015 - ouverture du dossier
08.04.2016 - adresse modifiée
28.04.2016 - CSQ émis
09.05.2016 - accusé de réception
18.05.2016 - CSQ reçu
13.06.2016 - dossier fédéral
21.10.2016 - IUC
22.11.2016 - IVM
29.11.2016 - VM
MVM
Мнения: 63
Регистриран на: Пон Ное 30, 2009 3:19 am

Re: процедура за емиграция през 2016

Мнение от MVM »

Здравейте,
Има една секция в линка с точките (http://legisquebec.gouv.qc.ca/fr/ShowDo ... ,%20r.%202" ) "5.1 Séjour au Québec" и в нея "a) séjour à des fins d’études pendant une session régulière à temps plein", която дава 5 точки за семестър учене.

Някой има ли идея дали училище по френски (т.нар. училище за възрастни, то е целодневно) дава 5-те точки? Някъде бях чел, че изискването е за 3 месеца училище. Ако дава 5-те точки, и все пак е подготовка за изпита по френски, ще е добра опция за мои познати. Ако знаете, или имате идея къде да проверя със сигурност - моля за инфо.
raiaq
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 10:44 am
Обратна връзка:

Re: процедура за емиграция през 2016

Мнение от raiaq »

Здравейте,

Дали някой днес взе участие в процедурата по събмитване на досиетата? Успяхте ли да се класирате в първите 5 000.
Лично аз по коментирани мнения и препоръки изчаках да стане точно 8:30 тамошно време (15:30 българско) за да се впиша в профила си, след което ми излезе часовник че остава още около минута и половина до началото на сесията, след изтичането на която се озовах под номер 151 915 ...

На работа съм и бях помолила колежката и ря да включи нейния компютър за да се логнем едновременно евентуално да получа по-преден номер, след като излезе тази минута и половина и на двата компютъра решихме тя да затвори прозореца и тя да се логне след изтичането. При новият опит на беше под номер 117 118....

Някой друг да сподели опит?
MilenaNaydenova
Мнения: 41
Регистриран на: Сря Фев 11, 2015 1:54 pm

Re: процедура за емиграция през 2016

Мнение от MilenaNaydenova »

Аз включих два браузъра. На единия влезнах пет минути преди старта, а на другия половин минута преди старта като се ориентирах от техния часовник за отброяване. На първия бях 251..... а на втория, на който се логнах половин минута преди старта съм 102200.
Публикувай отговор