процедура за емиграция през 2016

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
zanshinrei
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Яну 04, 2016 1:41 pm

процедура за емиграция през 2016

Мнение от zanshinrei »

Много моля запознатите да публикуват насока по процедурата за емиграция през 2016г. Събирам инфо а във форума може да е остаряла информацията или пък не е подредена последователно. Благодарен съм на всеки линк с конкретна насоченост.

Чесита Нова Година!
Последно промяна от zanshinrei на Вто Яну 05, 2016 2:28 am, променено общо 1 път.
zanshinrei
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Яну 04, 2016 1:41 pm

Re: процедура за имиграция през 2016

Мнение от zanshinrei »

Конкретно аз самостоятелно обмислям емиграция в Канада и искам да зная как да започна и какво трябва да правя за да успея. Интересува ме с какво се започва и конкретно процедурата каква е.
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: процедура за емиграция през 2016

Мнение от Sunflower »

С учене на френски за Квебек, английски за другите провинции, а най-добре и двата за по-сигурно. Трябва ти и доста стаж щом си сам, както и магистърска степен - всичко това, за да събереш повече точки. Сертификати за езиците, останалото са преводи на документи. За Квебек 2016 мисля трудно ще успееш. Приемът на онлайн документите започва този месец и квотата бързо ще бъде запълнена, тъй като не е голяма.
Landed: 25.06.2016 Toronto
MilenaNaydenova
Мнения: 41
Регистриран на: Сря Фев 11, 2015 1:54 pm

Re: процедура за емиграция през 2016

Мнение от MilenaNaydenova »

Този месец стартира приемането на документи за запълване на квотата от 2015 година. Април месец се очаква да обявят кога ще стартира приемът за тази година. Онлайн се подава молбата за селекция, документите се изпращат след като те ти пратят съобщение и ти дават 90 дневен срок да ги пратиш. От тази година има и промени в изискванията - бележки от НАП няма да се искат в първоначалния пакет от документи, отпада изискването за образование и по-специално дипломата да е придобита в последните пет години. Според мен документите ще искат да се пратят, когато започнат да разглеждат досието ти, за да се избегне това искане на допълнителни документи, ако обработват досието със закъснение. Винаги съветват първо да си направиш теста, който ще ти покаже дали имаш шанс или не. Най-добре следи официалния им сайт, там се публикуват всички промени.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: процедура за емиграция през 2016

Мнение от Koko »

zanshinrei написа:Много моля запознатите да публикуват насока по процедурата за емиграция през 2016г. Събирам инфо а във форума може да е остаряла информацията или пък не е подредена последователно. Благодарен съм на всеки линк с конкретна насоченост.

Чесита Нова Година!
Според мене е най-добре да започнеш от официалният сайт, това е най-достоверният източник, като трябва доста четене.

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html"
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
anabel
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Яну 29, 2016 6:31 am

Re: процедура за емиграция през 2016

Мнение от anabel »

Ако искате всички кандидати за имиграция в Канада от гр. София, които имат желание, може да си уговорим среща и да разменим информация. Видях в предишни публикации във форума, че са правени такива срещи преди. :D
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: процедура за емиграция през 2016

Мнение от balbi »

Koko написа:
Според мене е най-добре да започнеш от официалният сайт, това е най-достоверният източник, като трябва доста четене.

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html"
Както е казал Коко - първо стартирай с информация от официалният сайт.
Всичко е ъп ту дейт и всякаква друга информация, която получиш ще е базирана на тази от официалният сайт. Така, че той си остава най-достоверният източник на инфо!
Късмет!

:y:
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: процедура за емиграция през 2016

Мнение от puhanka »

MilenaNaydenova написа:Този месец стартира приемането на документи за запълване на квотата от 2015 година. Април месец се очаква да обявят кога ще стартира приемът за тази година. Онлайн се подава молбата за селекция, документите се изпращат след като те ти пратят съобщение и ти дават 90 дневен срок да ги пратиш. От тази година има и промени в изискванията - бележки от НАП няма да се искат в първоначалния пакет от документи, отпада изискването за образование и по-специално дипломата да е придобита в последните пет години. Според мен документите ще искат да се пратят, когато започнат да разглеждат досието ти, за да се избегне това искане на допълнителни документи, ако обработват досието със закъснение. Винаги съветват първо да си направиш теста, който ще ти покаже дали имаш шанс или не. Най-добре следи официалния им сайт, там се публикуват всички промени.
Наистина ли ще има прием и по-късно тази година? Би било страхотно!
Аз чета новините им от тук http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html" но не съм попадала на тази новина.
Бихте ли споделили от къде се информирате вие?
MilenaNaydenova
Мнения: 41
Регистриран на: Сря Фев 11, 2015 1:54 pm

Re: процедура за емиграция през 2016

Мнение от MilenaNaydenova »

Този прием е за квота 2015. Би трябвало да има квота 2016, все още няма никъде официална информация. Като решат, ще я пуснат на сайта.
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: процедура за емиграция през 2016

Мнение от puhanka »

Да, разбирам. Ами надявам се наистина да има и за тази година, тогава :)
svetlakaf
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Апр 22, 2013 5:28 am

Re: процедура за емиграция през 2016

Мнение от svetlakaf »

puhanka написа:Да, разбирам. Ами надявам се наистина да има и за тази година, тогава :)
Има, има. Ще допълнят квотата за 2015 г. с още 5000 молби и после ще обявят срок за подаване на още 5000 за 2016 г. Въпросът е дали ще успееш да си пуснеш молбата онлай навреме. И дали пак сайтът им няма да се срине.
Lloyd
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Мар 09, 2016 4:36 am

Re: процедура за емиграция през 2016

Мнение от Lloyd »

Здравейте,
някъде бях срещала точно към кой момент от процедурата в зависимост от възрастта на кандидата и съпруга съответно как се изчисляват точките за възраст, но сега не ги откривам. Ние сме още на етап проучване, чакаме бебе, езиците поне ги знаем, но трябва да се явим на изпити и ако не успеем да се включим до края на годината, ще сме минус 3 точки от фактор възраст.
Благодаря предварително за отговорите!
clairee
Мнения: 307
Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 12:13 pm

Re: процедура за емиграция през 2016

Мнение от clairee »

Lloyd написа:Здравейте,
някъде бях срещала точно към кой момент от процедурата в зависимост от възрастта на кандидата и съпруга съответно как се изчисляват точките за възраст, но сега не ги откривам. Ние сме още на етап проучване, чакаме бебе, езиците поне ги знаем, но трябва да се явим на изпити и ако не успеем да се включим до края на годината, ще сме минус 3 точки от фактор възраст.
Благодаря предварително за отговорите!
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... nthese.pdf"

Точките се изчисляват за възрастта към момента на подаване на документите.
06.11.2015 - DCSQ reçu
02.12.2015 - ouverture du dossier
08.04.2016 - adresse modifiée
28.04.2016 - CSQ émis
09.05.2016 - accusé de réception
18.05.2016 - CSQ reçu
13.06.2016 - dossier fédéral
21.10.2016 - IUC
22.11.2016 - IVM
29.11.2016 - VM
lirhat
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Авг 17, 2012 12:40 pm

Re: процедура за емиграция през 2016

Мнение от lirhat »

Здравейте!

От няколко дена търся информация относно стажа, ако може някой да ме насочи че има доста стара информация ?
1. Във Facteur 2. Expérience (от Règlement sur la pondération applicable à la sélection des ressortissants étrangers) при изчисляване на точките става дума за стаж който е общ по специалността или е само за последните 5 години по специалността ?
2. Изчетох доста за доказване на стажа и до колкото разбрах ми трябва бележка от НАП - Справка - данни за осигуряване на лицето по ЕГН. На каква основа се издава тази бележка?

Благодаря!
Милица
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Юни 30, 2016 4:19 am

Re: процедура за емиграция през 2016

Мнение от Милица »

Здравейте, нова съм и още не съм съвсем ориентирана във форума, така че се извинявам ако не пиша където трябва. В момента уча френски и ще мине време докато взема нужното ниво и сертификат. В момента ме интересува обаче нещо доста съществено освен френския - това е от теста за оценка на кандидата:
Work experience

Question 1 :
Permanent qualified worker: How many months or years of full-time professional experience, including military service, have you completed during the last five years? Definition: Work experience
(This experience may include on-the-job training or specialized internships recognized by a diploma.)
(Answer this question if you are filling this form as a Skilled Permanent Worker. Please choose Not applicable at the next question.)

Работата е там, че докато стане време да кандидатствам за сертификат за селекция, ще имам около 6 години стаж в софтуерна фирма (като тестер и връзка с клиенти), НО висшето ми образование е биология.
Въпросът ми е този стаж от 6 години дали ще ми е от полза за точките, след като нямам диплома за висше в тази сфера. Фирмата в която работя сега е английска.

Ще съм Ви много признателна за отговор :)
Също и как да се свържа с Коко администратора?
Публикувай отговор