Дата и час: Сря Фев 21, 2018 2:36 pm

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Ное 11, 2015 12:24 pm 

здравейте
моля запомощта ви
одобриха ни без интервю и получихме сертификатите си за селекция по пощата
сега каква е процедурата за подаване на документи за визи
в Румъния ли се праща всичко?
пращаме по 1 копие от сертификатите
платени такси за визи- какви са таксите , къде и как се плащат
документ за медицински преглед- ясно ни е къде се прават и колко струват, но каква е валидността им
трябват ли отпечатъци
паспортите заедно с тези документи ли се пращат или по- късно
благодаря за отговора
в момента съм в чужбина и имам много слаб достъпдо интернет- не мога да се разтърся и да прочета
надявам се да ми помогнете- тревожа се да не изпуснем някой срок
p,s- визата с валидност 1 год. ли е?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Ное 11, 2015 3:53 pm 
Модератор
Аватар

Аз съм със стари спомени, но едно време можеше човек да подаде на две места - А) в най-близкото му канадско консулство (ако не живее в България). Можеше и Б) - в Букурещ (защото си българин). За българи живеещи в България - само опция (Б).
Сега не знам дали продължава да е същото.

2 юни 2012, budtel

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Ное 11, 2015 4:42 pm 
Аватар

vladislav0606 написа:
здравейте
моля запомощта ви
одобриха ни без интервю и получихме сертификатите си за селекция по пощата
сега каква е процедурата за подаване на документи за визи
в Румъния ли се праща всичко?
пращаме по 1 копие от сертификатите
платени такси за визи- какви са таксите , къде и как се плащат
документ за медицински преглед- ясно ни е къде се прават и колко струват, но каква е валидността им
трябват ли отпечатъци
паспортите заедно с тези документи ли се пращат или по- късно
благодаря за отговора
в момента съм в чужбина и имам много слаб достъпдо интернет- не мога да се разтърся и да прочета
надявам се да ми помогнете- тревожа се да не изпуснем някой срок
p,s- визата с валидност 1 год. ли е?

Владиславе, съвета ми е да намериш по-добър интернет и да отделиш време за да прочетеш по-внимателно какво пише в официалните сайтове, а и също така тук във форума където има доста информация по въпроса. Ето няколко полезни линка:

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... dence.html

http://www.cic.gc.ca/english/e-services/index.asp

viewtopic.php?f=1&t=43219

Опасност да изпуснете някой срок поне за сега няма, но самата процедура по получаване на визите може да отнеме доста време, затова съвета ми е действайте без отлагане.

В момента пакета документи за визи първо се изпраща в офиса в град Сидни, провинция Нова Скоша, а вече след като те ги обработят и всичко е наред - ще ги препратят към офиса по местоживеене. Ако се намирате постоянно в друга държава за повече от година, то би трябвало да проверите кой канадски офис отговоря за държавата в която живеете.

Не ми известно канадските власти сами по себе си да искат отпечатъци от пръстите, но ако се налага да извадиш документ за това че не си осъждан в друга държава, то тогава вече зависи за коя държава говорим и какви са техните изисквания.

За да правите медицински прегледи, първо трябва да получите формулярите от канадските власти, а вече след като ги направите, те ще са валидни за точно една година. Срока на визите е обвързан със срока на медицинските, т.е. като знаете до коя дата са валидни медицинските, би трябвяло до същата дата да е валидна и визата.
Паспортите също се изпращат на по-късен етап, и то едва когато получите покана за това.

На база това което пишат другите кандидати из форума ми се струва че в момента сроковете по тази част от процедурата са разтеглени много във времето и имаше случай на хора на които медицинските изтекоха без да са получили покани за визи, т.е. не се наемам с прогноза колко време ще отнеме.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]