Френската Програма

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
Мъхеста Брада
Изгонен от форума
Мнения: 58
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2015 11:04 am
Местоположение: MTR
Обратна връзка:

Френската Програма

Мнение от Мъхеста Брада »

ЗДР,
аз съм отдавна тук .... и не съм идвал по тия програми, но сега мои роднини искат да дойдат.
Аз само да питам дали тая програма работи още. В смисъл тука зли езици (съседи) казват че била спряна.

Ще съм благодарен за малко упътствания.
Ено Рауд: Маншон, Полуобувка и Мъхеста Брада
hrisito1
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Дек 01, 2014 9:25 am

Re: Френската Програма

Мнение от hrisito1 »

Хайде сега опитай се да си зададеш въпроса по разбираем начин, за да можем да ти помогнем тия които сме "там"
Аватар
Мъхеста Брада
Изгонен от форума
Мнения: 58
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2015 11:04 am
Местоположение: MTR
Обратна връзка:

Re: Френската Програма

Мнение от Мъхеста Брада »

hrisito1 написа:Хайде сега опитай се да си зададеш въпроса по разбираем начин, за да можем да ти помогнем тия които сме "там"
Съжелявам нямаше ме. Работа какво да се прави. Явно не съм задал както трябва и ще се опитам да конспектирам.

- имам роднини които искат да дойдат по кебекарската програма
- аз разпитвах, но казаха че мога да им помогна само като заявя там някъде че сме роднини. Носило точки.
- съседи разправят че програмата била спряна.

Въпроси:
- работи ли програмата още?
- къде е това място в нета където автоматично се оценяват кандидатите?

Сега защо аз не мога да помогна. Аз не съм идвал по никаква програма. Аз съм различен случай и за това си нямам и на идея къде какво и как.

Надявам се да е станало малко по-ясно.
Ено Рауд: Маншон, Полуобувка и Мъхеста Брада
Аватар
rstfgh
Мнения: 109
Регистриран на: Съб Мар 08, 2014 1:28 pm

Re: Френската Програма

Мнение от rstfgh »

Мъхеста Брада написа:
hrisito1 написа:Хайде сега опитай се да си зададеш въпроса по разбираем начин, за да можем да ти помогнем тия които сме "там"
Съжелявам нямаше ме. Работа какво да се прави. Явно не съм задал както трябва и ще се опитам да конспектирам.

- имам роднини които искат да дойдат по кебекарската програма
- аз разпитвах, но казаха че мога да им помогна само като заявя там някъде че сме роднини. Носило точки.
- съседи разправят че програмата била спряна.

Въпроси:
- работи ли програмата още?
- къде е това място в нета където автоматично се оценяват кандидатите?

Сега защо аз не мога да помогна. Аз не съм идвал по никаква програма. Аз съм различен случай и за това си нямам и на идея къде какво и как.

Надявам се да е станало малко по-ясно.
Има тема която може да бъде полезна на вашите роднини http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... &start=165 която е за подаване на документи през 2015 година. Програмата не е спряна просто все още не са отворени квотите за 2015 година и ще има промяна в начина на подаване на документите. Там може да се видят и линкове къде да се намери повече информация. Има online тест за това дали събираш точките който се намира тук:
http://www.form.services.micc.gouv.qc.c ... ageCode=fr"
Оттук може да се види кое какви точки носи :
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... nthese.pdf"
Конкретно за този казус освен ако роднините не са ви брат, сестра т.е. от първа линия(незнам дали така се нарича :| :?: :| ) доколкото виждам това не им носи никакви точки.
Famille au Québec => Cjt, pr, mr, fr, sr, fils, fille, gp, gm => 3

Надявам се да съм била полезна, но все пак е хубаво да се прегледат темите, както и официалните източници защото всяка година има различни промени в процедурата. Така или иначе ние подадохме документи 2014, така че не съм следила дали има новости в изискванията... Успех :)

Edit: това се отнася за програмата за travailleurs qualifiés...
https://www.youtube.com/watch?v=WnaAGftWqn8" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Мъхеста Брада
Изгонен от форума
Мнения: 58
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2015 11:04 am
Местоположение: MTR
Обратна връзка:

Re: Френската Програма

Мнение от Мъхеста Брада »

Еми благодаря много. Аз всичко ще предам.

п.п. Съжелявам че питам така .... ама аз идея си нямам от тия процедури. Така се случи с мен.

Благодаря.
Ено Рауд: Маншон, Полуобувка и Мъхеста Брада
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Френската Програма

Мнение от succes »

hrisito1 написа:Хайде сега опитай се да си зададеш въпроса по разбираем начин, за да можем да ти помогнем тия които сме "там"
Френска процедура в бг канада, кое пък не е ясно толкова?
Човекът пита дали още се имигрира по нея, ясно до немай къде.
Аватар
Мъхеста Брада
Изгонен от форума
Мнения: 58
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2015 11:04 am
Местоположение: MTR
Обратна връзка:

Re: Френската Програма

Мнение от Мъхеста Брада »

Ми и аз си мислих че е ясно, но явно не на всички е било така.
Благодаря на отговорилите, колкото и млако да са и на тези с личните съобщения.
Ено Рауд: Маншон, Полуобувка и Мъхеста Брада
Публикувай отговор