IMM 5604

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Garraty1976
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 6:50 am

IMM 5604

Мнение от Garraty1976 »

Bonjour a tous, някой подавал ли е IMM 5604 Declaration from non-accompanying parent? чета и се чудя как тези хора си мислят че български нотариус ще подпише и подпечата документ на чужд език пак бил и той на английски? Дали ще стане с превод на документа на български първо? Моля някой ако има опит по въпроса да сподели.

благодаря!

P.S. знам че най лесно е да отида и да питам нотариус как да се направи но не съм в бг така че този вариант отпада
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: IMM 5604

Мнение от pumpy »

Преди много години, когато имаше нещо като канадско представителство в София, документи имащи нужда от английска заверка се подписваха от служител в това представителство.
Днес аз лично бих се обадил в английското консулство и бих питал там дали може да заверат канадски документ. Френското посолство също може да е вариант, знам ли ?
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: IMM 5604

Мнение от Koko »

pumpy написа:Преди много години, когато имаше нещо като канадско представителство в София, документи имащи нужда от английска заверка се подписваха от служител в това представителство.
Днес аз лично бих се обадил в английското консулство и бих питал там дали може да заверат канадски документ. Френското посолство също може да е вариант, знам ли ?
Нотариална заверка на документи на английски или френски приемлива за канадските власти може да бъде направена от офиса на почетния консул на Канада в София:

Почетен консул на Канада в София
Г-н Иво ПРОКОПИЕВ
Адрес: 1301 София, ул. „Позитано” № 7
Tел.: +359 2 9699717
Факс: +359 2 9816081
E-mail:consular@ canada-bg.org
Приемни часове за граждани: понеделник - петък 08:30 - 13:00
Работно време: понеделик- четвъртък 08:30 - 17:00
петък 08:30 - 14:00
E-mail:consular@ canada-bg.org
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: IMM 5604

Мнение от Koko »

Garraty1976 написа:Bonjour a tous, някой подавал ли е IMM 5604 Declaration from non-accompanying parent? чета и се чудя как тези хора си мислят че български нотариус ще подпише и подпечата документ на чужд език пак бил и той на английски? Дали ще стане с превод на документа на български първо? Моля някой ако има опит по въпроса да сподели.

благодаря!

P.S. знам че най лесно е да отида и да питам нотариус как да се направи но не съм в бг така че този вариант отпада
След като не сте в България - потърсете къде е най-близкото канадско консулство и заверете документите там. Алтернативния вариант е да търсите там където живеете адвокат който да може да завери документите на английски.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Публикувай отговор