Недоволни от Алианс Франсез Варна

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
axinia59
Мнения: 57
Регистриран на: Чет Юли 02, 2015 1:24 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Недоволни от Алианс Франсез Варна

Мнение от axinia59 »

Абсолютно сте права, вече всичко е печалба , качество-0.Когато учех немски в училище ,//имахме само веднъж седмично по един час// , в края на първия срок имахме голям запас от думи , можехме да четем и пишем свободно , а това ,което сме учили го помня и до днес-40 г . по -късно ,което е почти абсурдно.
axinia59
Мнения: 57
Регистриран на: Чет Юли 02, 2015 1:24 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Недоволни от Алианс Франсез Варна

Мнение от axinia59 »

съветвам ви да си намерите обикновена учителка , която иска да ви научи наистина езика,а и сигурно ще ви излезе по - евтино... :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Недоволни от Алианс Франсез Варна

Мнение от pumpy »

Kan_Tangra написа:Къде пък съм писал за труд. Да не би да си мислиш, че само ти на тоя свят знаеш да се трудиш!?
Свръх голямо лицемерие е да ми говориш за труд, при положение, че си учил френски от 6-7 клас като основно занимание. Аз съм употребил предостатъчно труд включително и да изкарам 120 кредита местно образование.
Говоря, че като си завършил френска гимназия, не осъзнаваш какво означава да учиш квебекарски език на 30+ години. А да го използваш за да се запознаваш с местни и да бъдеш оценен, съвсем отделен въпрос.
Тия, дето са женени за местни винаги правят компромис с възрастта и външния вид.
Просто няма как да е иначе. Не че няма единици, които предпочитат европейци, но далеч не са от най-търсените мадами. Нито от най-младите.
Примерите ти просто не са валидни. Поредното лицемерие.
И какво общо има външния вид и/или възрастта с говорене на езика ? И си спомням, преди много години една кака в Монреал ме "светна" че 90% от жените в Канада се интересуват "колко кинти правиш и каква кола караш". Нищо не ми спомена за "как говориш френски" :o
А аз лично, не съм учил френски от 8 клас (тогава е подгответо на езиковите гимназии) ами от 2-3 ( от както се помня ходя на Алианс по три пъти в седмицата, какво да се прави, майка ми е даскалка по френски език :D )


P.S.Тангра, мисля, че е крайно време да започнем да се избягваме виртуално - няма как да ме "нашамариш", виртуално, но взе да ми писва да те се обяснявам като ученичка, всеки път когато напиша нещо и ти ме ззасечеш.
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Недоволни от Алианс Франсез Варна

Мнение от myhata II »

pumpy написа:
Kan_Tangra написа:Къде пък съм писал за труд. Да не би да си мислиш, че само ти на тоя свят знаеш да се трудиш!?
Свръх голямо лицемерие е да ми говориш за труд, при положение, че си учил френски от 6-7 клас като основно занимание. Аз съм употребил предостатъчно труд включително и да изкарам 120 кредита местно образование.
Говоря, че като си завършил френска гимназия, не осъзнаваш какво означава да учиш квебекарски език на 30+ години. А да го използваш за да се запознаваш с местни и да бъдеш оценен, съвсем отделен въпрос.
Тия, дето са женени за местни винаги правят компромис с възрастта и външния вид.
Просто няма как да е иначе. Не че няма единици, които предпочитат европейци, но далеч не са от най-търсените мадами. Нито от най-младите.
Примерите ти просто не са валидни. Поредното лицемерие.
И какво общо има външния вид и/или възрастта с говорене на езика ? И си спомням, преди много години една кака в Монреал ме "светна" че 90% от жените в Канада се интересуват "колко кинти правиш и каква кола караш". Нищо не ми спомена за "как говориш френски" :o
А аз лично, не съм учил френски от 8 клас (тогава е подгответо на езиковите гимназии) ами от 2-3 ( от както се помня ходя на Алианс по три пъти в седмицата, какво да се прави, майка ми е даскалка по френски език :D )


P.S.Тангра, мисля, че е крайно време да започнем да се избягваме виртуално - няма как да ме "нашамариш", виртуално, но взе да ми писва да те се обяснявам като ученичка, всеки път когато напиша нещо и ти ме ззасечеш.
Пумпъл , не всичко е пари приятелю !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Недоволни от Алианс Франсез Варна

Мнение от Kan_Tangra »

pumpy написа:
Kan_Tangra написа:Къде пък съм писал за труд. Да не би да си мислиш, че само ти на тоя свят знаеш да се трудиш!?
Свръх голямо лицемерие е да ми говориш за труд, при положение, че си учил френски от 6-7 клас като основно занимание. Аз съм употребил предостатъчно труд включително и да изкарам 120 кредита местно образование.
Говоря, че като си завършил френска гимназия, не осъзнаваш какво означава да учиш квебекарски език на 30+ години. А да го използваш за да се запознаваш с местни и да бъдеш оценен, съвсем отделен въпрос.
Тия, дето са женени за местни винаги правят компромис с възрастта и външния вид.
Просто няма как да е иначе. Не че няма единици, които предпочитат европейци, но далеч не са от най-търсените мадами. Нито от най-младите.
Примерите ти просто не са валидни. Поредното лицемерие.
И какво общо има външния вид и/или възрастта с говорене на езика ? И си спомням, преди много години една кака в Монреал ме "светна" че 90% от жените в Канада се интересуват "колко кинти правиш и каква кола караш". Нищо не ми спомена за "как говориш френски" :o
А аз лично, не съм учил френски от 8 клас (тогава е подгответо на езиковите гимназии) ами от 2-3 ( от както се помня ходя на Алианс по три пъти в седмицата, какво да се прави, майка ми е даскалка по френски език :D )


P.S.Тангра, мисля, че е крайно време да започнем да се избягваме виртуално - няма как да ме "нашамариш", виртуално, но взе да ми писва да те се обяснявам като ученичка, всеки път когато напиша нещо и ти ме ззасечеш.
Далеч не всеки път, и не споря заради самия спор. Най-любезно ти отбелязах един дребен момент, като дори казах, че не е конкретно за теб, а принципно се забелязва и при други хора. А дори и не само за език.
Това е очевиден факт и не само съм го наблюдавал у много хора, а и много хора са ми говорели за това. Дори с много повече емоционален заряд, отколкото аз самият имам по темата.
Разбира се, точно тук идва момента да се спомене, че не само всеки започва от различен етап в живота си, и влага различно количество труд и време, но и на някои типове хора се отдават доста повече езици, докато други просто не стават за тая работа. Особено ако е френски, особено ако е квебекарска версия, и особено ако започваш на 30+, и особено ако работиш и особено ако търсиш някакво прилично ниво.
Това са, повтарям се очевАдни работи, и далеч не всичко се обяснява с фактора 'труд'.
Точно по същия параграф, ти например, колкото и да учиш, не можеш да ме стигнеш примерно в математиката. Ако започваш сега, и продължаваш да си работиш.
Не че с Н количество труд и време, ако се заманастириш в манастира ШаоЛин и посветиш живота си на това няма да станеш гуру. Говорим в някакви поне близки до реалността граници и норми.
Ако не го признаваш това, което е сравнително тривиално за забелязване и съобразяване, тогава идват и някои епитети, които се налага да използвам.

Съгласен съм, че тия теми са трудни за бистрене, затова и ги избягвам по принцип. Но не е като да ми липсва опит. Може би именно за това ме дразнят категорични стейтмънти.
Това за парите и каква кола караш, и за него не съм съгласен, но по същество е още един спор, който няма избистряне. И за бг се говорят такива неща, но и за там не е общо валидно. По-скоро един сравнително малък %. Дори забелязвам обратната тенденция. Който много работи и кара луксозни коли, му куцат други работи. Къде от липса на време и енергия, къде от манталитет, навик, възпитание и тн.
Но ...много офтопик.
Пийс!!
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Публикувай отговор