Изпращане на багаж

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Изпращане на багаж

Мнение от sofia_shi82 »

Здравейте,
моя позната ще лети скоро за Квебек по спонсорска програма и иска да си изпрати вещи до там. Ако някой е пращал багаж от България до Канада , моля да сподели сайтове или друга полезна информация.
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Изпращане на багаж

Мнение от domino »

Моят скромен опит по въпроса:

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 81#p559687"
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Изпращане на багаж

Мнение от sofia_shi82 »

Много благодаря Домино, точно този пост търсих и не можех да го намеря. Благодаря от сърце :-):-):-)
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Изпращане на багаж

Мнение от milly »

Само да допълня, че карго с кораб излиза в пъти по-евтино, но пък по-дълго пътува.
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Изпращане на багаж

Мнение от domino »

Благодаря Sofia! Успех на твоята позната с местенето.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Изпращане на багаж

Мнение от Kan_Tangra »

milly написа:Само да допълня, че карго с кораб излиза в пъти по-евтино, но пък по-дълго пътува.
Ако имаш инфо от първа ръка, сподели подробности!
От сорта:
Еди коя си фирма, от еди кой си град, до еди кой си град, еди какъв си товар (чанта/кашон/палет/колело/кола),
еди колко си е на килограм/размер.

Прочетох мнението на човека, за 100 килограма, цената му е излязла 800лв. Това са грубо 5$ на килограм.
Колко ПЪТИ по-евтино трябва да е с кораб за 100 килограма багаж?
Съвсем сериозно бих искал да знам името на фирмата, която я върши тая услуга. Имам някои неща за пренасяне.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Изпращане на багаж

Мнение от pumpy »

Аз съм пренасял с камион от Монтреал до Денвър (ГОЛЯМА ГЛУПОСТ) и ми излезе малко над долар за паунд, ерго около 2.50 на килограм. Не виждам как от България до Канада може да е по-малко, тоест в пъти по-евтино от 5 кинта на кило.
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Изпращане на багаж

Мнение от domino »

То май най-трудният момент в това упражнение е да се прецени въобще доколко си заслужава и за кое си заслужава и за кое – не. От сегашна гледна точка мога да кажа, че 80% от техническата литература и разни други учебници които домъкнах тука (вероятно 25-30% от общото теглото) нямаше смисъл да ги нося. И понеже ми е жал да си изхвърля учебниците от „ергенските години” сега ще си платя пак да си ги върна обратно в България :D .
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Изпращане на багаж

Мнение от optics »

Че що не си ги държиш ?
Аз прочее нямам имот в България и нямам къде да СИ върна каквото и да било, дори и да искам.
Обратно - имам няколко кашона сантиментални предмети които ми ги държат на две места роднините (и предполагам им създава неудобство) и планирам да домъкна насам.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Изпращане на багаж

Мнение от balbi »

optics написа:Че що не си ги държиш ?
Аз прочее нямам имот в България и нямам къде да СИ върна каквото и да било, дори и да искам.
Обратно - имам няколко кашона сантиментални предмети които ми ги държат на две места роднините (и предполагам им създава неудобство) и планирам да домъкна насам.

:y:
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Изпращане на багаж

Мнение от sofia_shi82 »

И аз съм в ситуацията с липсата на жилище в България, в момента живеем у една роднина, нямаме собствени мебели, само дрехи , книги и тем подобни. Имаме малко неща които ще оставим в Бг, останалите в саковете или на боклука. А за познатата - порцеланов сервиз от чийза ( може да не съм написала правилно думата ), тенджурляци от сватбата и какво ли още не. Не искам да обидя никой, но всеки си има възгледи какво да вземе със себе си и какво не. Извинявам се ако обиждам с мнението си какво да си сложим в куфарите и какво не. А да не говорим , че има и цяла тема за това какво да сложим в куфарите.
Та пак по темата, ако някой може да препоръча корабно изпращане на багаж, който е по- евтиния на самолетния ( но както казахте е и по- продължителен във времето ).
Отново предварително благодаря :D :D :D
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Изпращане на багаж

Мнение от domino »

sofia_shi82 написа:...Не искам да обидя никой, но всеки си има възгледи какво да вземе със себе си и какво не. Извинявам се ако обиждам с мнението си какво да си сложим в куфарите и какво не. А да не говорим , че има и цяла тема за това какво да сложим в куфарите...
:y:
Така е! Съгласен на 100%. И в това не виждам нищо за обиждане. Единствено трябва да се внимава за забранените неща. (Нямам предвид наркотици и оръжие. ) Примерно, аз бях проверил за батерии, но се оказа, че съм пропуснал няколко детски играчки в които също имало батерии. Сетих се, но късно. Стана малко конфузно, като ме питаха за батерии, когато всичко вече беше опаковано... Наблегнах на нечленоразделните звуци. Също багажът беше проверяван и разопакован та мисля, че когато се опаковат чупливи неща (порцелановият сервиз) вероятно е добре да бъдат опаковани така, че да могат и лесно да се проверят без да бъдат счупени.
Морския транспорт, доста го ползвахме за превоз на големи товари към северна Африка. В такива случаи е без алтернатива. Нямам представа обаче как стои въпросът ако се пренасят примерно 100-200кг.
За моите книги, имам разни съображения за връщането им в България но като се замисля ... И вие сте прави да му се не види. За сега продължават в обратната посока - по пътя към Торонто, пък след това ще видим.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Изпращане на багаж

Мнение от sofia_shi82 »

domino написа: Примерно, аз бях проверил за батерии, но се оказа, че съм пропуснал няколко детски играчки в които също имало батерии. Сетих се, но късно. Стана малко конфузно, като ме питаха за батерии, когато всичко вече беше опаковано... Наблегнах на нечленоразделните звуци.
Нещо изпуснах. За какви батерии става въпрос? В чекирания багаж ли, защото и ние имаме играчки с батерии. Какъв им е проблема пък за батериите. Аз и във фотоапарата съм с батерии.
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Изпращане на багаж

Мнение от domino »

Става въпрос за батерии в допълнителния багаж, за който говорим. Занасяте кашоните във фирмата. Те ги слагат върху един палет. Ако е нужно, слагат уплътнения между тях. Опаковат всичко с найлон; след което ви казват да отидете в офиса да оправите документите; и там ви питат: „Батерии в багажа нямате, нали?” А вие точно преди това сте се сетили, че в един от кашоните има една плюшена маймуна с топче на опашката, която, „като и изкараш карантиите”, трябва да има две батерии вътре, защото като я натиснеш за носа почва да пее... :D Кофти момент!
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Публикувай отговор