Образование

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
umri_ve
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Апр 01, 2015 10:12 am

Образование

Мнение от umri_ve »

Трябва ли задължително да има някой от кандидатите висше образование или това е просто + ?
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Образование

Мнение от Koko »

umri_ve написа:Трябва ли задължително да има някой от кандидатите висше образование или това е просто + ?
За коя програма питаш?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
umri_ve
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Апр 01, 2015 10:12 am

Re: Образование

Мнение от umri_ve »

За имиграция за Квебек . Но се обадих на фирма която се занимава с оправянето на документи и ми казаха че ако единия кандидат поне няма висше нямало смисъл да се занимавам.Това така ли е наистина ?
velkov
Мнения: 171
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 9:44 am
Местоположение: Sofiq

Re: Образование

Мнение от velkov »

Мисля, че няма такова правило. Поне никъде не съм го срещала черно на бяло. Може да е плюс но не е елиминиращ фактор. Отделно от това , ако кандидатстваш с търсена професия не е задължително да имаш висше образование за нея.
01.02.2013 - DCSQ Монреал
05.03.2013 - Върнати документи
25.07.2013 - Изпратени документи
18.12.2013 - Получено акюзе
27.01.2015 - Искане на доп.документи
11.03.2015 - Доп.докс
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Образование

Мнение от the_coach »

umri_ve написа:За имиграция за Квебек . Но се обадих на фирма която се занимава с оправянето на документи и ми казаха че ако единия кандидат поне няма висше нямало смисъл да се занимавам.Това така ли е наистина ?
Оттук трябваше да започнеш.
Аватар
kamy
Мнения: 145
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:12 am

Re: Образование

Мнение от kamy »

Най-добре е да не слушаш фирмите, а да си направиш сам/а онлайн теста и да изчислиш точките си. В моя случай аз съм водещ кандидат със средно образование, но високите нива на езика ми комепсираха точки, както и при интервюто точките за адаптация, които ни дадоха. За сведение, да, съпругът ми е с висше - бакалавър, но пък нивата за езиците му бяха с малко точки, така че ги сметни комплексно, за да не си пропуснеш шанса слушайки някой си какво казал. Успех!
Публикувай отговор