VAC Sofia, Visa application center и сьответните такси

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
radi19
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Яну 27, 2009 11:39 pm
Местоположение: Toronto

VAC Sofia, Visa application center и сьответните такси

Мнение от radi19 »

Скоро подадох документи за семейството на сестра ми за визи за Канада. Хаправих всичко по интернет и не сам ползвала услугите на Софийския офис. За 2 дни получихме писмо да изпратим паспортите за визи. Не ми е исано дали мога да изпратя директно паспортите в Букурещ или триабва да минат през Софииския центьр и да платя по 111 лева на човек освен куриерските услуги до София и обратно до провинцията. Направих запитване до Румания но нямам отговор. Знае ли някои нещо? Струва ми се доста рекетьорска схема да плащаме троина цена за трансмисия на паспорти.
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: VAC Sofia, Visa application center и сьответните такси

Мнение от sofia_shi82 »

radi19 написа:Скоро подадох документи за семейството на сестра ми за визи за Канада. Хаправих всичко по интернет и не сам ползвала услугите на Софийския офис. За 2 дни получихме писмо да изпратим паспортите за визи. Не ми е исано дали мога да изпратя директно паспортите в Букурещ или триабва да минат през Софииския центьр и да платя по 111 лева на човек освен куриерските услуги до София и обратно до провинцията. Направих запитване до Румания но нямам отговор. Знае ли някои нещо? Струва ми се доста рекетьорска схема да плащаме троина цена за трансмисия на паспорти.
Можете да си пратите паспортите с Еконт , с пълномощно. Отивате в офис на Еконт и казвате ,че пращате паспорти за визи до Букурещ.
С Еконт запознатите пишат, че излиза към 41 лева.
Immigration Section/Section d’immigration
Canadian Embassy/Ambassade du Canada
1-3 Tuberozelor Str., sector 1
011411 Bucharest , Romania
Fax +40-21 307-5014 (immigration) / +40-21 307-5023 (visitors)
Email: bucharest-immigration@international.gc.ca
http://www.bucharest.gc.ca"
http://www.cic.gc.ca"
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: VAC Sofia, Visa application center и сьответните такси

Мнение от milly »

Да, точно така е, не извършват нищо друго освен куриерска услуга. Срокът не е по-кратък.
Директно си пращате до Букурещ.
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Tish
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:01 am

Re: VAC Sofia, Visa application center и сьответните такси

Мнение от Tish »

на нас с еконт излезе 18 лв
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Re: VAC Sofia, Visa application center и сьответните такси

Мнение от pepiliverpool »

На сайта на посолството изрично пише, че трябва да ги изпратите до офиса на ВАК в София, Вие Английски/Френски не разбирате ли????
As of June 23, 2014, the Embassy of Canada in Bucharest will accept visa applications submitted either online or through one of the visa application centres (VACs) in Bucharest, Sofia and Chisinau.
À compter du 23 juin, l’ambassade du Canada à Bucarest acceptera les demandes de visa soumises soit en ligne ou par l’entremise du CRDV.
Същото се отнася и за паспортите. На тъщата ги правихме в началото на месеца и по същия начин си платихме 119.05 лева. Знам че е обирджийство но така си е. Не бъркайте имиграционния процес с този за туристическа виза - това са коренно 2 различни процеса. Ако си изпратите паспортите директно до Букурещ за туристическа виза, ще Ви ги върнат. В писмото което сте получили за покана да си изпратите паспортите има линк който Ви закарва до необходимата информация.
Tish
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:01 am

Re: VAC Sofia, Visa application center и сьответните такси

Мнение от Tish »

В поканата за виза имах опция да пратя с куриер за моята сметка отиване и връщане. Не подвеждайте хора с грешна информация.
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Re: VAC Sofia, Visa application center и сьответните такси

Мнение от pepiliverpool »

Tish става въпрос за туристическа виза, не за като вашата за имигриране. Имиграция и туризъм са две различни неща. ВАК в София не се занимава с имиграционни процедури. Това го направиха след като прехвърлиха много други държави да им се разглеждат имиграционните случаи в Букурещ и разделиха двата потока за имигриране и туризъм. Аз не давам погрешна информация.
Последно промяна от pepiliverpool на Сря Мар 25, 2015 4:00 pm, променено общо 1 път.
Tish
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:01 am

Re: VAC Sofia, Visa application center и сьответните такси

Мнение от Tish »

Извинявай, ако е така. Не знаех че за всяка процедура е различно
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Re: VAC Sofia, Visa application center и сьответните такси

Мнение от pepiliverpool »

Да различно е от посочената дата.
meizga
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 2:25 am

Re: VAC Sofia, Visa application center и сьответните такси

Мнение от meizga »

pepiliverpool написа:На сайта на посолството изрично пише, че трябва да ги изпратите до офиса на ВАК в София, Вие Английски/Френски не разбирате ли????
As of June 23, 2014, the Embassy of Canada in Bucharest will accept visa applications submitted either online or through one of the visa application centres (VACs) in Bucharest, Sofia and Chisinau.
À compter du 23 juin, l’ambassade du Canada à Bucarest acceptera les demandes de visa soumises soit en ligne ou par l’entremise du CRDV.
Здравей Пепи, тъй като съм лаик в областа на езиците, а ти виждам разбираш английски/френски, можеш ли да ме упътиш къде точно пише, че паспортите трябва задължително да се изпратят чрез канадския визов център в София. Аз с моето първо ниво по френски и английски от цитата, който ти си постнал и от това което пише в сайта им, ми става ясно следното:
От 23 юни 2014 Канадското посолство в Букурещ приема молби за визи (говорим за туристическа виза) онлайн или чрез Канадския визов център в София.Ако си подадеш молбата за виза по стария начин (документите на хартиен носител и в плик),
да тогава трябва да минеш през Канадския визов център в София, защото посолствово в Букурещ вече не приема тези документи по куриер, но в нашия случай говорим за съвсем друго нещо, а именно изпращане на паспортите за поставяне на виза след удобрение на молбата за виза. Ако си подал молбата за виза чрез Канадскя визов център в София, да и паспортите минават през тях, но ако си си подал молбата за виза онлайн самостоятелно и за казали "ДА" къде точно в сайта пише че трябва да си пратиш паспортите чрез визовия център???

Ако ми позволите ще обобщя горната плява в едно две изречения.
Молби за визи се приемат по два начина:
1.Онлайн- пращаш си самостоятелно документите чрез сайта на канадското правителство
2.На хартиен носител - здължително чрез Канадския визов център в София и от там в Букурещ
Ако си изпратил документи по начин номер 2 и са ти удобрили молбата, паспортите също заминават за Букурещ чрез Софйския визов център
Тънкият момент е: как се изпращат паспортите ако си подал молба за виза самостоятелно по начин номер 1 ???

Четох, препрочитах изреченията които Пепи каза, че не разбираме и отговор не намерих :emo:
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Re: VAC Sofia, Visa application center и сьответните такси

Мнение от pepiliverpool »

Meizga, Tish и Radi19, искам да се извиня за погрешната информация която дадох и твърдях че е вярна. Само паспорта за слагане на туристическа виза МОЖЕ да се изпрати директно до посолството с куриер на следния адрес:
EAPP
Embassy of Canada
Immigration Section
1-3 Tuberozelor Str.
011411 Bucharest
Romania
Ех прекарахме се с някой и друг лев :^) :^) :^)
radi19
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Яну 27, 2009 11:39 pm
Местоположение: Toronto

Re: VAC Sofia, Visa application center и сьответните такси

Мнение от radi19 »

Вече платихме таксите и ги пратихме до виза центъра в София. Когато сестра ми е тръгнала да ги праща чрез Speedy от Хасково директно за Букурещ са и казали че често се случва да връщат документи от там заради неплатена такса.Най-вероятно е ставало въпрос за апликации изпратени до Букурещ без предплатена такса но както и да е. За следващия път ще знаем че може и без такса за превос на паспорти...

Мерси
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Re: VAC Sofia, Visa application center и сьответните такси

Мнение от pepiliverpool »

radi19 написа:Вече платихме таксите и ги пратихме до виза центъра в София. Когато сестра ми е тръгнала да ги праща чрез Speedy от Хасково директно за Букурещ са и казали че често се случва да връщат документи от там заради неплатена такса.Най-вероятно е ставало въпрос за апликации изпратени до Букурещ без предплатена такса но както и да е. За следващия път ще знаем че може и без такса за превос на паспорти...

Мерси
Да Вече може. странното е, че преди 3 седмици когато ние подадохме за виза и ни изпратиха писмото да си изпратим паспорта, линка който беше даден в писмото, където ни упътваха как да си изпратим паспорта, нямаше опция за директно изпращане с куриер, вчера като отворих линка се появява опция за изпращане с куриер директно до посолството, като на 18 Март е направена модификация. Явно те са се осъзнали, че имат пропуск на сайта им. Явно и те станаха като военните - Всяка заповед е предпоследна :rofl: :rofl: :rofl:
radi19
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Яну 27, 2009 11:39 pm
Местоположение: Toronto

Re: VAC Sofia, Visa application center и сьответните такси

Мнение от radi19 »

Искам да кажа на всички, които подават апликации за visitor visas он лайн без съдействието на ВАК центъра в София че ако получат passport request forms, могат да ги пратят с куриер, без да плащат грешни пари по 112 лева близо на паспорт. За да не бада голословна копирам е-мейла, който полуцхих от Букърещ след като направих конкретно запитване. Верно е лаконичен, но все пак от парва ръка.


Please note that the passport may be sent either by a courier company or using the VAC services.

Regards

Visa Section

Благодаря на всички, които се опитаха да ми помогнат и да внесат яснота.

Ради
Публикувай отговор