Има ли някой заминал сам за Квебек като Permanent worker

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
bojko1979
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Апр 22, 2013 1:51 pm
Местоположение: Свищов/България
Обратна връзка:

Има ли някой заминал сам за Квебек като Permanent worker

Мнение от bojko1979 »

Здравейте, има ли някой заминал сам като висококвалифициран работник за Канада? Питам това, защото аз съм сам и сега уча Френски език и възнамерявам да кандидатствам за Квебек, а ако не успея ще се опитам и за английската част та въпроса ми е дали имам някакъв шанс, а и ще ми е полезно да обменя информация с колеги или колежки минали по този път :) Иначе съм инженер с две специалности Енергетика и Електроника и имам 16г стаж по специалността, но не съм женен и нямам деца, а виждам,че там нещата са по друг начин. Успех на всички :)
Последно промяна от bojko1979 на Нед Яну 04, 2015 7:09 am, променено общо 1 път.
Започвайте нещата от там откъдето другите се отказват, така винаги сте една крачка пред тях и се движите напред!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Има ли някой заминал сам за Квебек като FederalSkilledWo

Мнение от Koko »

bojko1979 написа:Здравейте, има ли някой заминал сам като висококвалифициран работник за Канада? Питам това, защото аз съм сам и сега уча Френски език и възнамерявам да кандидатствам за Квебек, а ако не успея ще се опитам и за английската част та въпроса ми е дали имам някакъв шанс, а и ще ми е полезно да обменя информация с колеги или колежки минали по този път :) Иначе съм инженер с две специалности Енергетика и Електроника и имам 16г стаж по специалността, но не съм женен и нямам деца, а виждам,че там нещата са по друг начин. Успех на всички :)
Извинявай, но звучиш доста объркано - като човек който не знае какво точно прави. Недей да смесваш процедурите, промените по федералната не касят квебекската, но ти самият първо трябва да си изясниш по коя процедура имаш по-добри шансове, а иначе тук във форума кандидат-имигранти в твоето положение има, и то не малко, не е лошо да прочетеш по-внимателно темите в имиграционните под-форуми.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
bojko1979
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Апр 22, 2013 1:51 pm
Местоположение: Свищов/България
Обратна връзка:

Re: Има ли някой заминал сам за Квебек като FederalSkilledWo

Мнение от bojko1979 »

Благодаря за отговора Коко, но мисля,че добре е написано първо Квебек, а после ако не се получи Federal Skilled Worker в английската част, не се сетих как беше по Квебекарската процедура, но общо взето и при двете става дума за висококвалифицирани работници, а сега проверих там ги дават или самонаети лица или висококвалифицирани работници, но в една процедура Permanent workers :) Хубав ден от мен :) Всъщност ще се опитам да коригирам правилно въпроса си, за да не обърквам и други като мен :)
Започвайте нещата от там откъдето другите се отказват, така винаги сте една крачка пред тях и се движите напред!
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Има ли някой заминал сам за Квебек като Permanent worker

Мнение от IRA »

Коко е прав, не се разбира много какво питаш, май искаш да кандидастваш за permanent residence по Кебекарскатаа процедура. За тази цел си има подфорум -Имиграция в Квебек. Там много подробно се обсъжда процедурата.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
bojko1979
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Апр 22, 2013 1:51 pm
Местоположение: Свищов/България
Обратна връзка:

Re: Има ли някой заминал сам за Квебек като Permanent worker

Мнение от bojko1979 »

Въпроса е дали има някой, който е успял да замине в Квебек по процедурата( без значение по коя ) при условие,че е сам и няма семейство в смисъл питам това,защото гледам,че повечето са със семействата си там и явно канадците предпочитат да дават визи за семейства, а не за сами било то мъже или жени :)
Започвайте нещата от там откъдето другите се отказват, така винаги сте една крачка пред тях и се движите напред!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Има ли някой заминал сам за Квебек като Permanent worker

Мнение от pumpy »

Бойко, няма да харесаш мнението ми, но го прочети ако можеш....
Сложил си каруцата пред коня. Търсиш някой да валидира решението ти, което няма как да се получи в този процес. Забрави за форуми, блогове и подобни. Един приятел на сестрата на жена ми успял да замине сам и какво от това ? Вероятността нещо работило за мен да работи и за теб е много малка, защото ние сме най-вероятно РАЗЛИЧНИ.
"Седни си на задника", "свърши си домашното" по разучаване на официалната информация, научи езика, който ти трябва и ДЕЙСТВАЙ. Да, по-лесно е на млади двойки с деца, защото точките са повече, но не е невъзможно за сами специалисти. Ако се ожениш ще ти е най-лесно ;)
Успех
bojko1979
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Апр 22, 2013 1:51 pm
Местоположение: Свищов/България
Обратна връзка:

Re: Има ли някой заминал сам за Квебек като Permanent worker

Мнение от bojko1979 »

Благодаря на pumpy за отговора :) Не търся никой да валидира нищо и в момента уча френския яко, а въпроса зададох само от интерес да видя дали има някаква успеваемост за хора, които не са семейни :) Няма умисъл или някаква несигурност от моя страна и в момента правя всичко, което се изисква от мен, за да може да стартирам процедурата. Още веднъж благодаря на всички отзовали се и се извинявам на всички, за които това е стара или безмислена тема. Желая на всички успех и бъдете здрави през 2015 г и не се предавайте! :)
Започвайте нещата от там откъдето другите се отказват, така винаги сте една крачка пред тях и се движите напред!
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Има ли някой заминал сам за Квебек като Permanent worker

Мнение от tonny »

Извини ме за любопитството, но защо предпочиташ да пробваш по програмата за Квебек за сметка на английската?
bojko1979
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Апр 22, 2013 1:51 pm
Местоположение: Свищов/България
Обратна връзка:

Re: Има ли някой заминал сам за Квебек като Permanent worker

Мнение от bojko1979 »

Ами защото имам приятели в Квебек и те ме насочиха там, а и всички ми казват,че е по-добрия вариант там и е доста развита икономиката, а и има начин да си узаконя образованието, но в краен случай ще кандидатствам и по Федералната процедура
Започвайте нещата от там откъдето другите се отказват, така винаги сте една крачка пред тях и се движите напред!
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Има ли някой заминал сам за Квебек като Permanent worker

Мнение от Rall »

Здравей bojko1979 , аз заминах сам за Квебек през далечната 2006г. :D
Не съм имал никакъв проблем но от тогава много неща са се променили. Незнам дали моето мнение може да ти помогне с нещо, по мое време нямаше значение дали си женен или не. Или събираш точките или не. От изпращането на първите документи до визата в паспорта процедурата отне 9 месеца. Сега май е по-тегаво. Успех.
Dead Eyes See No Future
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Има ли някой заминал сам за Квебек като Permanent worker

Мнение от Павел »

bojko1979 написа:Ами защото имам приятели в Квебек и те ме насочиха там, а и всички ми казват,че е по-добрия вариант там и е доста развита икономиката :rofl: , а и има начин да си узаконя образованието, (т.е., казали са ти, че извън Квебек не можеш да си узакониш образованието???) но в краен случай ще кандидатствам и по Федералната процедура
Аз ако имах толкова неориентирани или умишлено заблуждаващи ме приятели, щях за се заселя във възможно най-отдалечената провинция, още повече, че случайно тя е и най-хубавата :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Има ли някой заминал сам за Квебек като Permanent worker

Мнение от tonny »

bojko1979 написа:Ами защото имам приятели в Квебек и те ме насочиха там, а и всички ми казват,че е по-добрия вариант там и е доста развита икономиката, а и има начин да си узаконя образованието, но в краен случай ще кандидатствам и по Федералната процедура
В краен случаи? Извинявай, това ми звучи меко казано малко странно. Звучи сякаш федералната е по долна от квебекската. :D Аз съм ти колега и да ти кажа ако не слушаше приятелите си, сега щеше да си подал за федералната. Това пък за точки по квебекската за жени и деца сега чувам, да бях знаел по рано. :D Окопавайки се на стажа ти и годините (предполагам от ника ти са реалните), щеше да ти трябва IELTS и малко бумащина за попълване. Сега щеше да черпиш за виза по федералната процедура. Аз самия в момента съм в тази процедура.
Успех.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Има ли някой заминал сам за Квебек като Permanent worker

Мнение от tonich »

Павел написа:Аз ако имах толкова неориентирани или умишлено заблуждаващи ме приятели, щях за се заселя във възможно най-отдалечената провинция, още повече, че случайно тя е и най-хубавата :D
Имаш предвид Yukon, нали? ;)
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Има ли някой заминал сам за Квебек като Permanent worker

Мнение от tonich »

Бойко, седни и разучи детайлно процедурата за Квебек. Ама не от форуми, ами от официалния сайт.
След като я разучиш ако нещо не ти е ясно питай във подфорум "Имиграция в Квебек"!
Успех!
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
bojko1979
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Апр 22, 2013 1:51 pm
Местоположение: Свищов/България
Обратна връзка:

Re: Има ли някой заминал сам за Квебек като Permanent worker

Мнение от bojko1979 »

Благодаря на всички, които отговориха :) Да, стажа и всичко, което съм написал са си реалните, а на IELTS не съм се явявал, но знам приличен английски и мисля,че с малко четене и припомняне на някои граматични правила ще се справя добре. Наистина се радвам,че има хора като Вас тук, които споделят опита си и дават насоки за неща, които знаят по-добре от мен :) Благодаря Ви! Бъдете здрави и УСПЕХ! :) tonny - Написах "В краен случай", защото усилено се подготвям за Квебекарската процедура и в момента съм залегнал над френския, а не с мисълта,че тя е по-лошата процедура :)
Започвайте нещата от там откъдето другите се отказват, така винаги сте една крачка пред тях и се движите напред!
Публикувай отговор