Може ли да се започне процедурата без сертификат за език и..

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
bojko1979
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Апр 22, 2013 1:51 pm
Местоположение: Свищов/България
Обратна връзка:

Може ли да се започне процедурата без сертификат за език и..

Мнение от bojko1979 »

Здравейте, аз също се подготвям за документите и в момента уча френски в kabinata.com, но ще се явявам за TCFQ после, та интересувам се дали може да се започне процедурата преди да съм свършил с курса, а после да се представи сертификата, защото според мен няма да е лошо да се започне по-рано. Тези дни излезе инфо,че процедурата ще бъде съкратена до около 6-7 мес., което си е рекорд, но ще се радвам да успеем да заминем от тук. Всъщност аз съм сам и кандидатствам като висококвалифициран работник, инженер съм с 2 специалности - Енергетика и Електроника, отделно имам b1 по английски и надявам се скоро на b1 по френски и мисля,че ще мога да се преборя :) Успех на всички колеги и колежки, които са избрали да променят живота си вместо да чакат тук да се случват чудеса. Ако пожелаете добавете ме във фейсбук: Инж.Божидар Трифонов е профила ми там :) Имам и създадена група там "Емигрирай, гласувай за себе си!" , в която съм качил доста линкове на тази тема за Канада и други страни. Не Ви пиша това писмо с цел реклама, а ако можем да си помагаме :) Успех на всички и ще чакам отговори от хора,които са минали по този път :)
Започвайте нещата от там откъдето другите се отказват, така винаги сте една крачка пред тях и се движите напред!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Може ли да се започне процедурата без сертификат за език

Мнение от Koko »

bojko1979 написа:Здравейте, аз също се подготвям за документите и в момента уча френски в kabinata.com, но ще се явявам за TCFQ после, та интересувам се дали може да се започне процедурата преди да съм свършил с курса, а после да се представи сертификата, защото според мен няма да е лошо да се започне по-рано. Тези дни излезе инфо,че процедурата ще бъде съкратена до около 6-7 мес., което си е рекорд, но ще се радвам да успеем да заминем от тук. Всъщност аз съм сам и кандидатствам като висококвалифициран работник, инженер съм с 2 специалности - Енергетика и Електроника, отделно имам b1 по английски и надявам се скоро на b1 по френски и мисля,че ще мога да се преборя :) Успех на всички колеги и колежки, които са избрали да променят живота си вместо да чакат тук да се случват чудеса. Ако пожелаете добавете ме във фейсбук: Инж.Божидар Трифонов е профила ми там :) Имам и създадена група там "Емигрирай, гласувай за себе си!" , в която съм качил доста линкове на тази тема за Канада и други страни. Не Ви пиша това писмо с цел реклама, а ако можем да си помагаме :) Успех на всички и ще чакам отговори от хора,които са минали по този път :)
Извинявай, но можеш ли да посочиш къде точно е излезнала въпросната информация?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Ascao
Мнения: 294
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 4:11 am
Местоположение: GMA

Re: Може ли да се започне процедурата без сертификат за език

Мнение от Ascao »

Koko написа:
bojko1979 написа:Здравейте, аз също се подготвям за документите и в момента уча френски в kabinata.com, но ще се явявам за TCFQ после, та интересувам се дали може да се започне процедурата преди да съм свършил с курса, а после да се представи сертификата, защото според мен няма да е лошо да се започне по-рано. Тези дни излезе инфо,че процедурата ще бъде съкратена до около 6-7 мес., което си е рекорд, но ще се радвам да успеем да заминем от тук. Всъщност аз съм сам и кандидатствам като висококвалифициран работник, инженер съм с 2 специалности - Енергетика и Електроника, отделно имам b1 по английски и надявам се скоро на b1 по френски и мисля,че ще мога да се преборя :) Успех на всички колеги и колежки, които са избрали да променят живота си вместо да чакат тук да се случват чудеса. Ако пожелаете добавете ме във фейсбук: Инж.Божидар Трифонов е профила ми там :) Имам и създадена група там "Емигрирай, гласувай за себе си!" , в която съм качил доста линкове на тази тема за Канада и други страни. Не Ви пиша това писмо с цел реклама, а ако можем да си помагаме :) Успех на всички и ще чакам отговори от хора,които са минали по този път :)
Извинявай, но можеш ли да посочиш къде точно е излезнала въпросната информация?
В сайта на министерството е обявена нова процедура "Express entry". Максимума за обработка е 6 месеца след подаване на всички документи. Важи за кандидатури подадени след 1 Януари 2015. Кандидатурите преди това се третират по старата процедура.

Ето ЛИНК

Само да успокоя страстите някъде мярнах и коментар, че в шесте месеца не е включено времето за издаване на сертификата за селекция за Квебек
S'il n'y a pas de solution, c'est qu'il n'y a pas de problème.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Може ли да се започне процедурата без сертификат за език

Мнение от Koko »

Ascao написа:
Koko написа:
bojko1979 написа:Здравейте, аз също се подготвям за документите и в момента уча френски в kabinata.com, но ще се явявам за TCFQ после, та интересувам се дали може да се започне процедурата преди да съм свършил с курса, а после да се представи сертификата, защото според мен няма да е лошо да се започне по-рано. Тези дни излезе инфо,че процедурата ще бъде съкратена до около 6-7 мес., което си е рекорд, но ще се радвам да успеем да заминем от тук. Всъщност аз съм сам и кандидатствам като висококвалифициран работник, инженер съм с 2 специалности - Енергетика и Електроника, отделно имам b1 по английски и надявам се скоро на b1 по френски и мисля,че ще мога да се преборя :) Успех на всички колеги и колежки, които са избрали да променят живота си вместо да чакат тук да се случват чудеса. Ако пожелаете добавете ме във фейсбук: Инж.Божидар Трифонов е профила ми там :) Имам и създадена група там "Емигрирай, гласувай за себе си!" , в която съм качил доста линкове на тази тема за Канада и други страни. Не Ви пиша това писмо с цел реклама, а ако можем да си помагаме :) Успех на всички и ще чакам отговори от хора,които са минали по този път :)
Извинявай, но можеш ли да посочиш къде точно е излезнала въпросната информация?
В сайта на министерството е обявена нова процедура "Express entry" Максимума за обработка е 6 месеца след посдаване на всички документи.

Ето ЛИНК

Само да успокоя страстите някъде мярнах и коментар, че в шесте месеца не е включено времето за издаване на сертификата за селекция за Квебек
Това е новата Федерална процедура, която няма нищо общо с процедурата за имиграция на провинция Квебек.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
bojko1979
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Апр 22, 2013 1:51 pm
Местоположение: Свищов/България
Обратна връзка:

Re: Може ли да се започне процедурата без сертификат за език

Мнение от bojko1979 »

Здравейте, ето линк към посочената от мен информация http://www.cic.gc.ca/English/immigrate/ ... /index.asp" Ако имате желание свържете се с мен и се надявам всички да си помагаме с различна информация. Между друото открих много материали по френски език в arena.bg. Ето линк към материалите http://arenabg.com/torrents/search:French+Language/" торента изисква регистрация, а материалите са доста - около 15GB информация. Ако не се справите със свалянето на материалите пишете и може да направя един торент и да Ви ги изпратя. Отделно от това открих и инфо в rutracker.org, p2p-bg.com, nnm-club.ru Успех на всички, които искат да променят живота си :)
Започвайте нещата от там откъдето другите се отказват, така винаги сте една крачка пред тях и се движите напред!
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: Може ли да се започне процедурата без сертификат за език

Мнение от Sunflower »

А забележката в синьо не прочете ли под статията? Не важи за Квебек тази програма, за това Квебек си има отделна. Тук също може с френски и/или английски, но оценяването е различно и искат доста по-високи нива от b1...
Landed: 25.06.2016 Toronto
bojko1979
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Апр 22, 2013 1:51 pm
Местоположение: Свищов/България
Обратна връзка:

Re: Може ли да се започне процедурата без сертификат за език

Мнение от bojko1979 »

Благодаря за отговора Коко :) Радвам се,че има хора като теб тук, които се стремят да помагат :)
Започвайте нещата от там откъдето другите се отказват, така винаги сте една крачка пред тях и се движите напред!
Публикувай отговор