след получаване на номер на досие?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
vladislav0606
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 2:56 am

след получаване на номер на досие?

Мнение от vladislav0606 »

здравейте!
получихме номер на досие и референция преди около месец
и отделно мейл, в който ни казаха, че може да питаме по мейли, както и на телефонни линни , отворени според тяхното работно време
тъй като всяка година е различно- кога да чакаме следващата стъпка- 2-3 месеца или по- малко
не знам....
с този номер мога ли някъде да проверя как се движи досието ми? търсих из сайта им, ама май няма, или аз не виждам?
вече оттук нататък евентуалната покана за интервю (или отказ) по мейл ли ще дойде, или пак по пощата
ако не се лъжа- след доста четене тук виждам, че често има интервю към края на пролетта.. дали е така, или пак си различно, спред годината?

и ако мога да помогна на някой с нещо , което сме минали до сега- моля заповядайте!
Аватар
Zvezdichka
Мнения: 156
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 12:59 am
Местоположение: Montréal, QC

Re: след получаване на номер на досие?

Мнение от Zvezdichka »

Отворено ви е досие. Така се нарича. За малко да си помисля, че сте получили баркодове.
Все още нищо не можете да проверявате сам.
Отворете малко предните теми и прочетете. Също така темата за изпращане на документите до Монреал.
Още сте далече от поканата за интервю.
Ако погледнете хората, подали 2012 година, ще видите, че почти всичките са само с отворено досие и така вече повече година и половина.
Сроковете за разглеждане на документите са много дълги вече, така че не мислете за интервюто на пролет. Има хора, които от години са включени в листата на чакащите интервю и още не са поканени.
Ако сте с търсена професия, могат направо да ви изпратят сертификат , но след време.
Уплътнете времето с учене на френски.

Дано все пак има сесия през пролетта!
Успех!
Док.Виена/досие- 23.11.2011/12.06.12г
TCFQ B2/C1, B2/C1- 27.09.2012
Изчакв.интервю- 26.11.12г
Покана/сертификати- 25.03.14/03.06.2014
Нова Скотия/Баркодове- 18.07.14/16.10.2014
Медиц.- 26.08.15/04.09.2015
Покана визи- 06.01.16/21.01.2016
Полет- 18.06.2016
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: след получаване на номер на досие?

Мнение от sofia_shi82 »

vladislav0606 написа:здравейте!
получихме номер на досие и референция преди около месец
тъй като всяка година е различно- кога да чакаме следващата стъпка- 2-3 месеца или по- малко
не знам....
вече оттук нататък евентуалната покана за интервю (или отказ) по мейл ли ще дойде, или пак по пощата
ако не се лъжа- след доста четене тук виждам, че често има интервю към края на пролетта.. дали е така, или пак си различно, спред годината?
Вече оттук нататък чакате ( поне до сега беше така ) писмо, че сте включени в листата за чакане на интервю. При нас например 2011 подадохме документи, по същото време след една година получихме писмо за включване в листата и след още почти година дойде писмото , че след почти 2 месеца ще сме на интервю.
Публикувай отговор