Хора подали документи 2011

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Хора подали документи 2011

Мнение от Mielle »

Здравейте драги съфорумци!
Не вярвах,че ще отворя такава тема в краят на 2014 година,но ето-факт е!
Подадохме документи юли 2011 година.
От онези случаи сме с местене на документите от Виена.Имаме потвърждение за платената сума.
Не сме извикани на интервю на този етап,нямаме обаче и отказ.Просто нищо.
Едно писъмце,една хартийка за допълнителни документи,нищо.
Явихме се на IELTS.Изпратихме резултатите,които са повече от добри "Получихте ли ги?" "Да,получени са всичко е наред"
Обаждали сме се до сега около 4-5 пъти и сме писали над 7-8 e-mail-а
Всеки път отговорът е един и същи:"Нямаме информация за нещо нередно,странно е това чакане../Нима?/ Но не виждаме причина за нещо нередно...просто чакайте."
Междувременно от близо 2 години вече сме в страна от ЕС .Не съжаляваме.Тук се случиха чудесни неща.
Всяко зло-за добро са казали хората.
Близките ни проверяват редовно пощенската кутия в БГ,но ни вест,ни кост.
Не сме ги уведомявали на този етап.Има и други случи със задвижени кандидатури от ЕС и хората си ги викат на интервю.
Тук искам да подчертая изрично,че не отварям тази тема с цел да спорим къде е по-добре ЕС/Канада ,а по-скоро дали има и други на нашето положение/хал и т.н..
Ще помоля,ако има адвокати в групата да се включат при желание и да кажат евентуално дали има законни страни случаят в който все пак са усвоени пари за процедурата от канадска страна,а междувременно кандидата не е получил още каквото и да било решение.
Коко и теб те моля,ако четеш това да ми кажеш евентуално може ли да се направи нещо.
Все пак кандидатите влагат време,усилия,финансови ресурси,нерви,надежди...
Благодаря на всички,които ще се отзоват.
Дори,ако знаете за случаи подобни от 2011 с ваши познати пак е нещо.
Tish
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:01 am

Re: Хора подали документи 2011

Мнение от Tish »

Има един документ - CAIPS . Може да се изкара в Оттава срещу много малка такса (5-10 долара). Тук има инфо http://caipsnotes.com" и тук http://www.canadavisa.com/canada-immigr ... 380.0.html"
Не съм наясно , дали кандидатите за Квебек, преди да придобият сертификат за селекция, фигурират в тази система. Ако искаш проучи.
Четох, че съдържа информация относно досието на всеки кандидат: бележките на имиграционните по време на обработката, точките на интервю и т.н до издаването на виза. Ако има някаква причина за забавяне би трябвало да фигурира там.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Хора подали документи 2011

Мнение от Koko »

Ако въпроса е – може ли да се направи нещо за да се размърдат имиграционните служители - за съжаление вариантите които имате не са много. Можете да продължите да им пращате запитвания и ако съм на ваше място бих продължил да ги безспокоя. От друга страна за съжаление няма много варианти за оплаквания, а защо се е стигнало до такова забяване – можем само да гадаем.
Всъщност какво сте им платили до сега – таксата за обработка на документите? Ако сте доволни от мястото където живеете сега в ЕС, не съм много сигурен дали въобще си заслужава да продължавате с канадската процедура, но това е само лично и субективно мое мнение.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: Хора подали документи 2011

Мнение от Mielle »

Много ви благодаря! :handshake: :rock:
Tish Не знаех,че съществува подобен документ.Ще разгледаме с удоволствие!
Кокохиляди благодарности!Прав си много!
И преди сме си писали чат-пат ще те помоля само за едно последно нещо.На лични обаче ще те питам нещо,ако е удобно за една последна идея.
Иначе да,само таксата за обработка на документите сме платили по процедурата и изпита за TCFq,но предполагам парите там се усвояват от ИЧС.
Весели празници!
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: Хора подали документи 2011

Мнение от Mielle »

Здравейте!
С моят съпруг сме в тотален шок!
Днес получихме e-mail от Канада,в който ни уведомяват,че документите ни изпратени през 2011 година са загубени и искат спешно всички документи до краят на септември.Ако не ги изпратим ще ни канселират процедурата.
Думи нямам!Нямам думи!
Защото в тези 4 години имахме няколко разговора и кореспонденция с тях,в която ни уверяваха,че всичко е наред по документите ни.
Разликата е,че от 2 години сме в европейска страна и аз придобих местна диплома,което носи още бонуси за търсена професия.Но понеже сме в англо говоряща страна изостанахме с френският.Т.е. не сме го практикували скоро.
Не знам дали да се радвам.В момента се чувствам странно,защото малко или много бяхме отписали този шанс.Но явно чудеса стават не само по Коледа.Въпросите са ми:1.Има ли шанс да поискам интервюто ни да не се състои в България?
2.При положение,че искат отново попълнен формуляр,мога ли аз да стана водещ кандидат/2011 водещ беше съпругът ми/.
3.Наемане на адвокат по перо дискриминация?
Тотален абсурд! 8)
choky
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Май 30, 2006 7:06 pm

Re: Хора подали документи 2011

Мнение от choky »

Миеле,

Наши приятели от Украйна, подали също през 2011 г и до сега нищо......във вторник (на 23.06. 2015) получиха същото писмо, но не пише, че са изгубени..просто списък, с документи, които да им изпратят на ново (Списъка е в общи линии всички документи, които те вече са изпратили с молбата си, но ги питат дали са се явявали на тест по френски и английски...)

Само за инфо го пиша:-) Може би някой е намерил все пак необработените досиета............Ужас..4 години по-късно:-(
Умея да мълча на седем езика
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: Хора подали документи 2011

Мнение от Mielle »

choky Благодарим ти много за инфото.
Да,писмото само по себе си е с приложен списък документи,абсолютно същите,които са изпратени и 2011 година.
Като нас имаше още няколко семейства от 2011 година,които ми писаха.Дано да се включат и те.
Единственият път е чрез адвокат и нещата биха се случили доста бързо.
В момента самите те са наясно,че са сгафили ужасно,самият текст на писмото е такъв.
Arwen
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Юни 19, 2004 12:04 am
Местоположение: Mtl

Re: Хора подали документи 2011

Мнение от Arwen »

Ако вече сте се устроили в европейската страна, за какво ти е да си разваляш рахатлъка? Аз на твое място не бих рискувала с още една емиграция, при която можеш да загубиш много - пари, положение, нерви, здраве и години от активната си възраст.
Аватар
Zvezdichka
Мнения: 156
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 12:59 am
Местоположение: Montréal, QC

Re: Хора подали документи 2011

Мнение от Zvezdichka »

Здравейте!
По мои наблюдения, такива писма са положителен елемент в кандидатурата, защото водят до бързо вземане на решение. Според мен, никакви документи не са изгубени, а просто е минало ужасно много време и искат да се потвърдят данните отново, а също и да се отбележат евентуални налични промени. Това би могло да донесе допълнителни точки - примерно нова диплома, нов член в семейството, нови по-високи нива в сертификатите. НО, би могло и да доведе до негативни последици, ако не могат да се доставят същите документи отново или не успеете поне да защитите предните нива на езиците.
Най-вероятно ще искат да вземат решение без интервю и затова е всичко.
Разгледайте хората, на които са изпратени сертификати по пощата. На почти всички са искани документите отново.


Не съм сигурна дали има опция да се избира мястото на интервюто, но винаги може да се попита и да се обяснят причините. Но нали преди това се вадят документи, които от чужбина трудно ще се доставят.
За адвоката - добър вариант е , но организацията е сложна от чужбина и най-вероятно ще струва доста пари. Но изобщо не е невъзможно! Аз знам за един такъв случай с намесата на адвокат, но нещата се движат на място от там. Ще го опишем при съгласие на кандидата, и когато приключи процедурата.

Успех!
Док.Виена/досие- 23.11.2011/12.06.12г
TCFQ B2/C1, B2/C1- 27.09.2012
Изчакв.интервю- 26.11.12г
Покана/сертификати- 25.03.14/03.06.2014
Нова Скотия/Баркодове- 18.07.14/16.10.2014
Медиц.- 26.08.15/04.09.2015
Покана визи- 06.01.16/21.01.2016
Полет- 18.06.2016
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: Хора подали документи 2011

Мнение от Mielle »

Zvezdichka много ти благодаря!
Успех и на теб!
Аватар
kram
Мнения: 79
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 6:48 am

Re: Хора подали документи 2011

Мнение от kram »

[quote="Zvezdichka"]Здравейте!
По мои наблюдения, такива писма са положителен елемент в кандидатурата, защото водят до бързо вземане на решение. Според мен, никакви документи не са изгубени, а просто е минало ужасно много време и искат да се потвърдят данните отново, а също и да се отбележат евентуални налични промени. Това би могло да донесе допълнителни точки - примерно нова диплома, нов член в семейството, нови по-високи нива в сертификатите.

Аз също мисля. че е за ваше добро. Също така точките за осигурителния стаж ще ви се вдигнат.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Хора подали документи 2011

Мнение от Koko »

Mielle написа: 1.Има ли шанс да поискам интервюто ни да не се състои в България?
2.При положение,че искат отново попълнен формуляр,мога ли аз да стана водещ кандидат/2011 водещ беше съпругът ми/.
3.Наемане на адвокат по перо дискриминация?
Тотален абсурд! 8)
Моето мнение или отговор на въпросите ти е:
1. Ако сте живели легално повече от година в друга държава и можете да го докажете, мисля че можете да поискате интервюто и въобще документите ви да се движат от офиса отговарящ за тази държава.
2. Доколкото знам при определени случаи смяна на водещият кандидат е възможна, но все пак не се ангажирам с категорично мнение.
3. Консултация с адвокат винаги може да се направи, отделен въпроса дали е платена или не, но поне според мене адвоката ще ви каже че нямате основание да претендирате че сте дискриминирани само защото кандидатурата ви се е забавила толкова време.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: Хора подали документи 2011

Мнение от Mielle »

Благодаря ти много Коко! :y:
С адвокат ще направим консултация,най-малкото защото забавянето не е по наша вина,а хората от 2011 отдавна заминаха и са в Канада/ с изключение на 3-5 двойки,които са в същото положение като нас/.Перото може да не е дискриминация,а пропуснати ползи.Знам,че има такива варианти,дори тук приятели поляци успяха да си оправят нещата по този начин/в подобна ситуация/.
Мнение на юрист няма да навреди.Ако няма вариант-няма.Но пък,ако има ще е добре.
Muchinova
Мнения: 33
Регистриран на: Пет Яну 15, 2010 2:00 pm

Re: Хора подали документи 2011

Мнение от Muchinova »

Здравейте,и ние със съпруга ми подадохме документи през 2011 ( 11.11.2011г) и досега,вече 4 години още чакаме.Преди почти две години също ни искаха отново почти всички документи без обяснение защо.Вече имаме и детенце, за него също изпратихме документи и такси.Обаждахме се, писахме и винаги отговора е един и същ( ИЗЧАКАЙТЕ ДА СЕ СсВЪРЖАТ С ВАС).Това наистина вече е безобразие
Писах тук само за да знаете, че има още такива чакащи като вас!
jennia99
Мнения: 20
Регистриран на: Вто Яну 12, 2010 12:14 pm

Re: Хора подали документи 2011

Мнение от jennia99 »

съфорумци ,сагата продължава :) хората работят усилено ,чак вече ми е смешно :rock:

нека първо да разкажа предисторията .... подали сме май 2012 (нещо стана ,вече даже не помня какво ,но октомври същата година пращахме нещо допълнително ,та януари 2013 вече имахме отворено досие :geek:
септември 2014 ни поискаха допълнително документи , като едно от тях беше актуалната справка от НАП ,която аз не успях да им пратя ,но им пратих обяснение защо :) тук е момента да вметна ,че докато чакаме канадците ,2013 м.май спечелихме green card ,та сме в САЩ вече почти 2 години , та имаме и още едно дете за тва време . .... :lol:
та на канадците .... септември 2014 им пращам аз каквото успях да осигуря от БГ и обяснително писмо ,че вече сме в САЩ на нов адрес и т.н . В интерес на истината вече нямах надежди ,а и честно казано желание ,и си мислех ,че даже и няма да ни уведомят ,че ни приключват досието (това беше изрично упоменато)
.... НО февруари 2015 се местим на нов адрес и решаваме повече да не пращаме нищо ,знаем ,че ще ни клъцнат и решаваме ,че няма смисъл :)

ДО ДНЕС !!!! Новия квартирант на стария ни апартамент днес ми прати СМС със снимка (не го познаваме ,човека видял писмото и решил ,че е важно ,и вместо да го изхвърли ,намерил номера ни ) ,че имам писмо от КАНАДА !!!!
за да е по инетересно ,скоро ( надявам се) ще напиша какво всъщност искат тези работливи хорица ,1 година след изпращането на доп .документи ,тъй като няма как да го взема днес :) та .... да видим ,официален отказ ,още документи ли що ли ???
to be continued ;)
DSC- 23.05.2012
Върнат пакет и пратен отново -22.10.2012
AR - 05.02.2013
Доп.документи -09.09.2014
Сертификати по пощата -03.09.2015
До тук -3 г 3м
Публикувай отговор