Процедурата за Канадско гражданство

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Процедурата за Канадско гражданство

Мнение от Guinness »

Айде пак почна да четеш постингите като дявола евангилието.Не мога да разбера нарочно ли се правиш на тъп или :fubar: :fubar:
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Процедурата за Канадско гражданство

Мнение от newcomer »

pumpy написа:Колкото и да ми е неприятно да го кажа, американците са му намерили цаката с данъчната си система: декларираш/плащаш по гражданство, а не местожителство.
Тогава напусналите страната "граждани" доброволно ще се отказват от гражданството си и всичко ще си дойде на мястото. А ако не се откажат, да бъдат така добри да доплащат разликата в Канада и тя да им организира евакуации и права по тяхно желание.

то,ако стане така както предлагаш да декларирам доходите си не по местоживеене ,а по гражданство в моя случай с тая мойта мижава заплата от 300 д на месец да не се окаже ,че Канада ще трябва да ми долаща разликата за което всъщност нямам нищо напротив.
някъде по горе пита защо ми е канадския паспорт.
ами да ти кажа май притежанието му е на път да стане безцелно.
по мое време годините за пенсиониране в канада бяха 63,сега са 67,а като дойде време аз да се пенсионирам може вече да са 75, аз тогава се виждах като млад пенсионер на 63 с канадска пенсия.
при тия обстоятелства едва ли.
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Процедурата за Канадско гражданство

Мнение от pumpy »

newcomer написа: по мое време годините за пенсиониране в канада бяха 63,сега са 67,а като дойде време аз да се пенсионирам може вече да са 75, аз тогава се виждах като млад пенсионер на 63 с канадска пенсия.
при тия обстоятелства едва ли.
Ето това ДОКАЗВА, че отнемането на гражданство, на тези които не живеят и няма намерение да живеят в Канада е правилното действие.......
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Процедурата за Канадско гражданство

Мнение от domino »

newcomer написа: ...
по мое време годините за пенсиониране в канада бяха 63,сега са 67,а като дойде време аз да се пенсионирам може вече да са 75, ...
А аз си мислех, че съм дошъл късно в Канада.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Процедурата за Канадско гражданство

Мнение от succes »

И какво сега, като не живеем в България айде да ни вземат гражданството?
Пумпи, да ти имам и логиката!
Защо трябва да се предлага гражданство изобщо, след като може по-толкова тъп начин да се отнеме?
Това е дразнещо и смешно просто, и нагло, това си е чиста канадска простотия.
Интересно ми е дали в други държави има подобни простотии, като например ако вземеш английско, американско гражданство да ти го отнемат, ако решиш да не живееш там за няколко години.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Процедурата за Канадско гражданство

Мнение от pumpy »

succes написа:И какво сега, като не живеем в България айде да ни вземат гражданството?
Пумпи, да ти имам и логиката!
Защо трябва да се предлага гражданство изобщо, след като може по-толкова тъп начин да се отнеме?
Това е дразнещо и смешно просто, и нагло, това си е чиста канадска простотия.
Интересно ми е дали в други държави има подобни простотии, като например ако вземеш английско, американско гражданство да ти го отнемат, ако решиш да не живееш там за няколко години.
Както ти написах по-горе, американското НОСИ със себе с ужасното задължение да декларираш доходи до живот - в един момент, ако и когато не живееш там, сам се отказваш от гражданството за да "пЕстиш"
Българското не могат да ми вземат, защото ми е по рождение.
Индия не позволява двойно гражданство, както и Германия. Там трябва сам да се откажеш ако искаш чуждо. Аржентина също - имаше тук един младеж навремето, който се биеше в гърдите как се е отказал от българското за да вземе аржентинско. Не ми се рови, но сигурно има и още държави, които позволяват само по едно гражданство.
Единственото, което Канада се опитва да направи е да подобри системата на ползване на привилегии, свързани с гражданството. В крайна сметка, паспорта не може да е "канадската пенция" само.
Зъболекаря в кабинета ми е тук, само защото майка й трябва да направи годините "служба" за да подаде за гражданство и после мисли да се премести с нея обратно в Денвър - това с какво помага на Канада и защо държавата да няма право да пресече подобни практики ?
davidT
Мнения: 593
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 12:12 am

Re: Процедурата за Канадско гражданство

Мнение от davidT »

pumpy написа:
succes написа: това с какво помага на Канада и защо държавата да няма право да пресече подобни практики ?
Ква е тая малоумна логика не мога да разбера :D В кой век живееш ? :D

По същата логика,България какво печели от теб ??? и защо ти трябва да имаш българско гражданство ? не ми излизай с тъпите обяснения че е по рождение,логиката е както канадската
Какво печели от теб България ?
Сега,очаквам ако си държиш на думата, до няколко дена да депозираш молба в Отава за отказ от гражданство.В противен случай излиза че си говориш колкото да не заспиш :D
"Mатематически гарантирано е,че Биткоин e обречен"
Powered by Мосю Geek
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Процедурата за Канадско гражданство

Мнение от pumpy »

davidT написа:Какво печели от теб България ?
Сега,очаквам ако си държиш на думата, до няколко дена да депозираш молба в Отава за отказ от гражданство.В противен случай излиза че си говориш колкото да не заспиш :D
България няма значение, аз съм се родил там, не съм го избирал, трябвало е да се родя някъде, няма как да ми го отнеме, освен ако аз не се откажа от него.
Защо трябва да се отказвам от канадското ? Аз живея и работя в тази страна ? Плащам данъци тук. Отава печели от мен десетки хиляди годишно, освен това осигурявам работа на 5 души и плащам около 320к годишно като заплати и осигуровки. Тези хора от своя страна плащат данъци и консумират в Канада. Сега пак сравнявай моято гражданство с това на батката, който е за "канадксата пенцийка"
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Процедурата за Канадско гражданство

Мнение от Bistra »

Китай също не позволява двойно гражданство, ако и да си се родил там. Венсеремос, другари! 8)
davidT написа:Какво печели от теб България ?
Ми тя-България, ако те загуби, съвсем ще остане без граждани. :lol:
Печели, как да не печели! Малко ли пари изпращат емигрантите на родителите си?! |(
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Процедурата за Канадско гражданство

Мнение от succes »

pumpy написа:
succes написа:И какво сега, като не живеем в България айде да ни вземат гражданството?
Пумпи, да ти имам и логиката!
Защо трябва да се предлага гражданство изобщо, след като може по-толкова тъп начин да се отнеме?
Това е дразнещо и смешно просто, и нагло, това си е чиста канадска простотия.
Интересно ми е дали в други държави има подобни простотии, като например ако вземеш английско, американско гражданство да ти го отнемат, ако решиш да не живееш там за няколко години.
Както ти написах по-горе, американското НОСИ със себе с ужасното задължение да декларираш доходи до живот - в един момент, ако и когато не живееш там, сам се отказваш от гражданството за да "пЕстиш"
Българското не могат да ми вземат, защото ми е по рождение.
Индия не позволява двойно гражданство, както и Германия. Там трябва сам да се откажеш ако искаш чуждо. Аржентина също - имаше тук един младеж навремето, който се биеше в гърдите как се е отказал от българското за да вземе аржентинско. Не ми се рови, но сигурно има и още държави, които позволяват само по едно гражданство.
Единственото, което Канада се опитва да направи е да подобри системата на ползване на привилегии, свързани с гражданството. В крайна сметка, паспорта не може да е "канадската пенция" само.
Зъболекаря в кабинета ми е тук, само защото майка й трябва да направи годините "служба" за да подаде за гражданство и после мисли да се премести с нея обратно в Денвър - това с какво помага на Канада и защо държавата да няма право да пресече подобни практики ?
Ми нека пресича по конституционен начин, какви са тия идиотии с отнемане на гражданство, даване изключителни правомощия на министръра и т.н.! То знаеш ли,че май ако децата ти се родят тук и на тях може да им се отнеме граждантсвото, само щото ти си натурализиран, а не роден тук; да предположим, че не си им извадил българско, къде отиват тези деца тогава?
Изобщо тая Канада е такъв Мики Маус на моменти, такива идиотски работи, чак акълът ми не го побира.
Продава мечти на целия свят, поддържа изкуствен имидж, после като дойде тук народа и не може да се съвземе с години.
То това, което дразни, моля да не се абсолютизира мнението ми, но фрустрацията идва от разминаване на световен имидж с действителност. Говоря относително, а не абсолютно.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Процедурата за Канадско гражданство

Мнение от miteto »

pumpy написа:
newcomer написа: по мое време годините за пенсиониране в канада бяха 63,сега са 67,а като дойде време аз да се пенсионирам може вече да са 75, аз тогава се виждах като млад пенсионер на 63 с канадска пенсия.
при тия обстоятелства едва ли.
Ето това ДОКАЗВА, че отнемането на гражданство, на тези които не живеят и няма намерение да живеят в Канада е правилното действие.......
Въпросът е, какви са критериите, че някой няма намерение да живее в Канада и кой ги определя? Ще ти хареса ли да отнемат канадското гражданство, понеже някой си е намерил работа в щатите и е работил там повече от 3 години без да се връща в Канада? Примерно говоря, не визирам конкретно теб. Къде е границата за отнемане - 3 години, 5 години, 10 години без връщане в Канада?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Процедурата за Канадско гражданство

Мнение от pumpy »

miteto написа:
pumpy написа:
newcomer написа: по мое време годините за пенсиониране в канада бяха 63,сега са 67,а като дойде време аз да се пенсионирам може вече да са 75, аз тогава се виждах като млад пенсионер на 63 с канадска пенсия.
при тия обстоятелства едва ли.
Ето това ДОКАЗВА, че отнемането на гражданство, на тези които не живеят и няма намерение да живеят в Канада е правилното действие.......
Въпросът е, какви са критериите, че някой няма намерение да живее в Канада и кой ги определя? Ще ти хареса ли да отнемат канадското гражданство, понеже някой си е намерил работа в щатите и е работил там повече от 3 години без да се връща в Канада? Примерно говоря, не визирам конкретно теб. Къде е границата за отнемане - 3 години, 5 години, 10 години без връщане в Канада?
Ако работиш в щатите по АЛЕНА, очевадно имаш намерение да се върнеш, това е условия на АЛЕНА. Ако работиш на работна виза, тя е за 6 години, очавадно ще се върнеш след това. Ако вземеш зелена карта и работиш там на това основание, то тогава е въпросително какви са ти намеренията и тогава може да има дискусия по въпроса. Ако междувременно продължаваш да декларираш доходи в Канада и да се водиш deemed resident, то определо имаш намерение да се върнеш. Изобщо има място за дискусия, и тя трябва да се случи. И ако това е начина да се случи, аз съм за него.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Процедурата за Канадско гражданство

Мнение от optics »

succes написа:Изобщо тая Канада е такъв Мики Маус на моменти, такива идиотски работи, чак акълът ми не го побира. Продава мечти на целия свят, поддържа изкуствен имидж, после като дойде тук народа и не може да се съвземе с години. То това, което дразни, моля да не се абсолютизира мнението ми, но фрустрацията идва от разминаване на световен имидж с действителност. Говоря относително, а не абсолютно.
Аз мисля че нито ти, нито аз можем да обобщим какъв е "световният" имидж на Канада. Освен това има имидж за хора които са си добре в техните си страни, има имидж за такива дето не са добре, а част от последните иска да замине за Канада и в техните очи е друго спрямо тия дето не искат.

В Българските медии (а също и лафове в кръчмата) се въртят 2 противоположни мнения (май средно положение няма)
- че емигрантите, включително в Канада мият чинии по 16 часа на ден и спят на нарове по 20 човека в стая (даже го имаше в един български филм)
и
- че са много успели и както ходят по тротоара и събират пари околовръст и муха го ухапала да ми прати едно айпадче последен модел.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Процедурата за Канадско гражданство

Мнение от miteto »

pumpy написа:Изобщо има място за дискусия, и тя трябва да се случи. И ако това е начина да се случи, аз съм за него.
И аз съм "за" дискусия, ама такава май досега не е имало. Не ми се вижда редно държавата да харчи пари да спасява някакви дето най-вероятно никога не са плащали данъци и не са имали намерение да живеят в Канада. От друга страна не е редно да се ощетява някой, който иска да работи или живее извън Канада за по-дълго време.
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Процедурата за Канадско гражданство

Мнение от succes »

optics написа:
succes написа:Изобщо тая Канада е такъв Мики Маус на моменти, такива идиотски работи, чак акълът ми не го побира. Продава мечти на целия свят, поддържа изкуствен имидж, после като дойде тук народа и не може да се съвземе с години. То това, което дразни, моля да не се абсолютизира мнението ми, но фрустрацията идва от разминаване на световен имидж с действителност. Говоря относително, а не абсолютно.
Аз мисля че нито ти, нито аз можем да обобщим какъв е "световният" имидж на Канада. Освен това има имидж за хора които са си добре в техните си страни, има имидж за такива дето не са добре, а част от последните иска да замине за Канада и в техните очи е друго спрямо тия дето не искат.

В Българските медии (а също и лафове в кръчмата) се въртят 2 противоположни мнения (май средно положение няма)
- че емигрантите, включително в Канада мият чинии по 16 часа на ден и спят на нарове по 20 човека в стая (даже го имаше в един български филм)
и
- че са много успели и както ходят по тротоара и събират пари околовръст и муха го ухапала да ми прати едно айпадче последен модел.
Оптикс, казах мнението ми е относително...
нека ти кажа световния имидж - развита държава (откакто съм тук един свестен телефонен разговор не мога да проведа);интернета е ужасно бавен за цената, усещане за вехтост, недоизкусуреност - урбанистична, инфраструктурна и т.н., стари мотриси в метрото, кастъмъс сървис е просто отвратителен, народа тотално е пасивно агресивен ...
Ми аз не очаквах това ...
Не намесвайте България и откъде съм дошъл ... за там изобщо не ми се говори.
Публикувай отговор