Подаване на документи през 2015 година!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
imitev
Мнения: 38
Регистриран на: Пон Ное 19, 2012 11:14 am

Re: Подаване на документи през 2015 година!

Мнение от imitev »

Защо смяташ, че сме минали първият етап?

Отваря се досие и се вземат парите. Това не е първи етап.
След първи етап е ясно какво е получено, дали всички документи отговарят на изискванията и т.н. и може да има отказ и връщане на документи.

Никой никъде не се е жалвал да са му върнали документи (а едва ли всички са перфектни).

Напротив - всички казват че няма информация, а и отговорите от MIDI са стандартни - работим, проверете по-късно, разглеждаме досието, очаквайте скоро...

Досиетата които (евентуално) се обработват в момента са от преди 4 месеца, затова и е написано че има закъснение от 4 месеца. Това евентуално е знак че започват да ги обработват...

Декември едва ли са пипали нещо. Януари до средата са почивка. След това имаше неразбории по онлайн приема - жужали са като разгневен кошер по коридорите и не са си мръднали пръста чак до средата на февруари. След това трескава подготовка за февруарския прием, който също се провали. Съответно до март месец изобщо нищо не е правено (според мен).

Държавна администрация - дреме им на шушоните за някакви емигранти.

И те така :swear:
NickyM
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Апр 02, 2013 3:09 pm

Re: Подаване на документи през 2015 година!

Мнение от NickyM »

imitev написа:Защо смяташ, че сме минали първият етап?

Отваря се досие и се вземат парите. Това не е първи етап.
След първи етап е ясно какво е получено, дали всички документи отговарят на изискванията и т.н. и може да има отказ и връщане на документи.

Никой никъде не се е жалвал да са му върнали документи (а едва ли всички са перфектни).

Напротив - всички казват че няма информация, а и отговорите от MIDI са стандартни - работим, проверете по-късно, разглеждаме досието, очаквайте скоро...

Досиетата които (евентуално) се обработват в момента са от преди 4 месеца, затова и е написано че има закъснение от 4 месеца. Това евентуално е знак че започват да ги обработват...

Декември едва ли са пипали нещо. Януари до средата са почивка. След това имаше неразбории по онлайн приема - жужали са като разгневен кошер по коридорите и не са си мръднали пръста чак до средата на февруари. След това трескава подготовка за февруарския прием, който също се провали. Съответно до март месец изобщо нищо не е правено (според мен).

Държавна администрация - дреме им на шушоните за някакви емигранти.

И те така :swear:
Здравей,

На мене лично са ми връщали документите два пъти по различни причини и никога не са ми теглили пари.

Според мен и според написаното в сайта им :
Етап 1:Министерството потвърждава , че кандидатурата е приета кагато са изпратени необходимите документи в правилния формат ( ако помниш когато пращахме ноември имаше и инфо относно плащането) Ако кандидатурата не е както трябва просто я връщат и не ти взимат пари , просто защото не са я разглеждали.Ще се съгласиш с мен , че получихме писмо което потвърждава ,че документите са ни приети , отворено е досие и пари са изтеглени.

Етап 2:Ако кандидатурата ти е приета ( за което имаме писма ) то Министерството започва предварителен преглед на база настоящи критерии, и тук вече може да ни поискат допълнителни документи .....

Разбира се това е мое лично мнение и не ангажирам никой с него ..
С теб съм съгласен ,че не спазват и бават срокове, но веднъж ни зарадваха защо не и втори път.....

Поздрави
clairee
Мнения: 307
Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 12:13 pm

Re: Подаване на документи през 2015 година!

Мнение от clairee »

NickyM написа:
imitev написа:Защо смяташ, че сме минали първият етап?

Отваря се досие и се вземат парите. Това не е първи етап.
След първи етап е ясно какво е получено, дали всички документи отговарят на изискванията и т.н. и може да има отказ и връщане на документи.

Никой никъде не се е жалвал да са му върнали документи (а едва ли всички са перфектни).

Напротив - всички казват че няма информация, а и отговорите от MIDI са стандартни - работим, проверете по-късно, разглеждаме досието, очаквайте скоро...

Досиетата които (евентуално) се обработват в момента са от преди 4 месеца, затова и е написано че има закъснение от 4 месеца. Това евентуално е знак че започват да ги обработват...

Декември едва ли са пипали нещо. Януари до средата са почивка. След това имаше неразбории по онлайн приема - жужали са като разгневен кошер по коридорите и не са си мръднали пръста чак до средата на февруари. След това трескава подготовка за февруарския прием, който също се провали. Съответно до март месец изобщо нищо не е правено (според мен).

Държавна администрация - дреме им на шушоните за някакви емигранти.

И те така :swear:
Здравей,

На мене лично са ми връщали документите два пъти по различни причини и никога не са ми теглили пари.

Според мен и според написаното в сайта им :
Етап 1:Министерството потвърждава , че кандидатурата е приета кагато са изпратени необходимите документи в правилния формат ( ако помниш когато пращахме ноември имаше и инфо относно плащането) Ако кандидатурата не е както трябва просто я връщат и не ти взимат пари , просто защото не са я разглеждали.Ще се съгласиш с мен , че получихме писмо което потвърждава ,че документите са ни приети , отворено е досие и пари са изтеглени.

Етап 2:Ако кандидатурата ти е приета ( за което имаме писма ) то Министерството започва предварителен преглед на база настоящи критерии, и тук вече може да ни поискат допълнителни документи .....

Разбира се това е мое лично мнение и не ангажирам никой с него ..
С теб съм съгласен ,че не спазват и бават срокове, но веднъж ни зарадваха защо не и втори път.....

Поздрави
И аз споделям мнението на NickyM.
Това с връщането на документите определено мина. Имаше хора с върнати документи заради липсваща отметка, подпис, документ. Оттук нататък щом е отворено досието и е направено плащането, документи не се връщат. Те си остават в досието. Ако не ти харесат накой документ или решат, че трябва да представиш допълнителни, ти изпращат намерение за отказ и ти дават определен срок, в който да го направиш. Оттам и заключението, че сме преминали първия етап - плащането е извършено и досието е отворено. За мен това е края на първия етап. Това е единственият етап, през който се връщат документи.
06.11.2015 - DCSQ reçu
02.12.2015 - ouverture du dossier
08.04.2016 - adresse modifiée
28.04.2016 - CSQ émis
09.05.2016 - accusé de réception
18.05.2016 - CSQ reçu
13.06.2016 - dossier fédéral
21.10.2016 - IUC
22.11.2016 - IVM
29.11.2016 - VM
imitev
Мнения: 38
Регистриран на: Пон Ное 19, 2012 11:14 am

Re: Подаване на документи през 2015 година!

Мнение от imitev »

Много оптимистично :handshake:

От твоите уста - в божиите уши :y:
deska565
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Авг 15, 2012 2:40 am
Местоположение: гр.София

Re: Подаване на документи през 2015 година!

Мнение от deska565 »

Браво NickyM!

Хареса ни твоя прочит!Дано е верен!

Поздрави!
milenrrr
Мнения: 46
Регистриран на: Вто Ное 03, 2015 3:28 am

Re: Подаване на документи през 2015 година!

Мнение от milenrrr »

здравейте на всички!
На румински форум има един човек който подаде документи през ноември и той преди малко получи интенсьон де рефю вече, казаха му да испрати някакви липсващи документи и това май означава, че почнаха в Квебек да разглеждат ноемврийски досиета и това е позитивен знак за нас всички! :)
imitev
Мнения: 38
Регистриран на: Пон Ное 19, 2012 11:14 am

Re: Подаване на документи през 2015 година!

Мнение от imitev »

Има ли информация на коя дата са получени документите му и кога са изтеглени парите???
imitev
Мнения: 38
Регистриран на: Пон Ное 19, 2012 11:14 am

Re: Подаване на документи през 2015 година!

Мнение от imitev »

В руския форум един човек е получил потвърждение по имейл-а, че минава към трети етап. Документите им са получени в MIDI на 5 ноември 2016 в 11:30, а парите са изтеглени на 25.11.2015.

След 4 месеца и половина от датата на получаването. :clap:

Пак е добър срок. :rock:

Най-накрая започнаха да обработват! Стискам палци на всички кандидати!
milenrrr
Мнения: 46
Регистриран на: Вто Ное 03, 2015 3:28 am

Re: Подаване на документи през 2015 година!

Мнение от milenrrr »

imitev написа:В руския форум един човек е получил потвърждение по имейл-а, че минава към трети етап. Документите им са получени в MIDI на 5 ноември 2016 в 11:30, а парите са изтеглени на 25.11.2015.

След 4 месеца и половина от датата на получаването. :clap:

Пак е добър срок. :rock:

Най-накрая започнаха да обработват! Стискам палци на всички кандидати!
Току что исках да расскажа тази новина))) Действително , една украинка получила уведомяване о переходе на следващия етап със намек за сертификат по поща!
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... zZbh13bnjp" onclick="window.open(this.href);return false;
инфосесии натисни на линка горе
clairee
Мнения: 307
Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 12:13 pm

Re: Подаване на документи през 2015 година!

Мнение от clairee »

Също и един французин и един бразилец са с писма за допълнителни документи. Работят хората :clap:
06.11.2015 - DCSQ reçu
02.12.2015 - ouverture du dossier
08.04.2016 - adresse modifiée
28.04.2016 - CSQ émis
09.05.2016 - accusé de réception
18.05.2016 - CSQ reçu
13.06.2016 - dossier fédéral
21.10.2016 - IUC
22.11.2016 - IVM
29.11.2016 - VM
imitev
Мнения: 38
Регистриран на: Пон Ное 19, 2012 11:14 am

Re: Подаване на документи през 2015 година!

Мнение от imitev »

Още един украинец е получил писмо. Също получени документи в МИДИ на 5.11 и изтеглени пари на 27.11...
milenrrr
Мнения: 46
Регистриран на: Вто Ное 03, 2015 3:28 am

Re: Подаване на документи през 2015 година!

Мнение от milenrrr »

imitev написа:Още един украинец е получил писмо. Също получени документи в МИДИ на 5.11 и изтеглени пари на 27.11...
трябва да смятаме, че и двамата от Украина имат приоритетни специалности! а това е приоритет в разглеждане на досието
imitev
Мнения: 38
Регистриран на: Пон Ное 19, 2012 11:14 am

Re: Подаване на документи през 2015 година!

Мнение от imitev »

Моята специалност също е приоритетна, но още нямам писмо :emo:
milenrrr
Мнения: 46
Регистриран на: Вто Ное 03, 2015 3:28 am

Re: Подаване на документи през 2015 година!

Мнение от milenrrr »

imitev написа:Моята специалност също е приоритетна, но още нямам писмо :emo:
Там при украинците и двамата съпрузи имат приоритетни специалности , едни са механики, а други нещо като счетоводители.
И ние сме със моя съпруг имаме приоритетни специалности и още нямаме писмо :) Но надяваме се че всички сме ще имаме :) Стискам палците!
milenrrr
Мнения: 46
Регистриран на: Вто Ное 03, 2015 3:28 am

Re: Подаване на документи през 2015 година!

Мнение от milenrrr »

Още кандидат от Молдова получи Intention de rejeter , документи им бяха в Монтреал на 9.11.
Не им хареса тяхната справка от работа и им испратиха запит да поправят положението.
Публикувай отговор