Подаване на документи през 2015 година!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Подаване на документи през 2015 година!

Мнение от puhanka »

Благодаря, Dologni
Аватар
Zvezdichka
Мнения: 156
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 12:59 am
Местоположение: Montréal, QC

Re: Подаване на документи през 2015 година!

Мнение от Zvezdichka »

Здравей,

първо документите пристигнаха на името на жена ми а не на мое както обикновенно, и да на сертификатите не пише кой е водещия кандидат , но в т.10 за брой на хора при мен е празно , а на нейния е попълнено броя на членовете на семейството.......Незнам какво да правя ...сертификаите са налице, но за следвашият етап не знам как да процедирам и от кое име да пускам документите.....

Поздрави[/quote]

След като в нейния сертификат са записани всички от семейството ви, следователно вече тя е водещият кандидат.
Успех!
Док.Виена/досие- 23.11.2011/12.06.12г
TCFQ B2/C1, B2/C1- 27.09.2012
Изчакв.интервю- 26.11.12г
Покана/сертификати- 25.03.14/03.06.2014
Нова Скотия/Баркодове- 18.07.14/16.10.2014
Медиц.- 26.08.15/04.09.2015
Покана визи- 06.01.16/21.01.2016
Полет- 18.06.2016
Dologni
Мнения: 120
Регистриран на: Вто Фев 24, 2015 12:09 pm

Re: Подаване на документи през 2015 година!

Мнение от Dologni »

NickyM написа:
Dologni написа:
NickyM написа:Здравейте,

за статистиката и нашите сертификати дойдоха преди четири дни, но малко се пообърках , според мен са променили водещия кандидат от мен на жена ми?!? Не смятам че е проблем щом имаме сертификати, вие как смятате? Освен сертификатите и писмото получихте ли други документи?.. Ще ви бъда благодарен за яснотата ако някой сподели....

Поздрави
Честито!!!
По какво съдиш, че са ви объркали? При нас не виждам никаква разлика между двата сертификата?
Иначе, освен тях получихме писмо, както и няколко листа с информация (за работата в Квебек и тн).

Здравей,

първо документите пристигнаха на името на жена ми а не на мое както обикновенно, и да на сертификатите не пише кой е водещия кандидат , но в т.10 за брой на хора при мен е празно , а на нейния е попълнено броя на членовете на семейството.......Незнам какво да правя ...сертификаите са налице, но за следвашият етап не знам как да процедирам и от кое име да пускам документите.....

Поздрави
Привет,
Ами мисля, че ако им се обадиш ще е най-сигурно. Не ми се струва да е някакъв сериозен проблем, но знае ли човек. Успех!
nelkata23
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Яну 13, 2016 12:39 pm

Re: Подаване на документи през 2015 година!

Мнение от nelkata23 »

Здравейте на групата! Честито на всички с повод за радост! :clap:
На 13-ти ще подаваме нашите молби за Сертификат, но имам един въпрос за плащането - Пише, че става с кредитна карта, а дали не може и с дебитна ВИЗА?
MilenaNaydenova
Мнения: 41
Регистриран на: Сря Фев 11, 2015 1:54 pm

Re: Подаване на документи през 2015 година!

Мнение от MilenaNaydenova »

nelkata23 написа:Здравейте на групата! Честито на всички с повод за радост! :clap:
На 13-ти ще подаваме нашите молби за Сертификат, но имам един въпрос за плащането - Пише, че става с кредитна карта, а дали не може и с дебитна ВИЗА?
Може и ние така ще плащаме.
MilenaNaydenova
Мнения: 41
Регистриран на: Сря Фев 11, 2015 1:54 pm

Re: Подаване на документи през 2015 година!

Мнение от MilenaNaydenova »

puhanka написа:Здравейте,
Имам въпрос относно ТЕФ и резултатите. Как точно се изписват в документите за кандидатстване - с получените точки, напр. 350 или В2?
Питам, защото моят резултат за четене е В2, но по таблиците за експрес ентри-то ми го сметнаха В1.
И сега се чудя дали изобщо ще имам шанс за Квебек или не.

В онлайн молбата в едната колона трябва да попълниш нивото, а в другата резултата - точките.
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Подаване на документи през 2015 година!

Мнение от puhanka »

MilenaNaydenova написа:
puhanka написа:Здравейте,
Имам въпрос относно ТЕФ и резултатите. Как точно се изписват в документите за кандидатстване - с получените точки, напр. 350 или В2?
Питам, защото моят резултат за четене е В2, но по таблиците за експрес ентри-то ми го сметнаха В1.
И сега се чудя дали изобщо ще имам шанс за Квебек или не.

В онлайн молбата в едната колона трябва да попълниш нивото, а в другата резултата - точките.
Мерси, MilenaNaydenova
stm
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Май 26, 2014 6:44 am

Re: Подаване на документи през 2015 година!

Мнение от stm »

H E L P

Помогнете , имам огромно желание да се пробваме и още по-голямо да натоваря семейството и да хванем натам

Единственото което знам е че трябва да се направи регистрация на този сайт

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html"

но доколкото знам сайта ще работи отново чак утре.....Нямам никаква идея , нито представа кое как и от къде трябва да се започне....

Искам да разбера има ли някакво "помагало" и обяснение как се кандидатства ?

Ако правилно съм разбрал от темата , първо трябва да си регистрираш някакъв акаунт и след това нещо друго се попълва ....

Ние живеем на семейни начала , аз съм на 38 , жената е на 35 и двамата сме транспортни инженери - магистри. Имаме две момичета на 9 и на 3 годинки . С английския да кажем сме на средно ниво , с френския малко по-ниско

Какви са ни шансовете ?Някакси ми се иска да осигуря по-добро бъдеще за децата ...В БГ от ден на ден все по-отчайващо ми се вижда положението....

Какво се плаща , кога и колко ?Както сме четирима 4 регистрации ли ми трябват ?От утре до кога ще е отворен тоя сайт и има ли значение кои под ред ще си от подалите документи ?

Ще ми помогнете ли ?Или поне обяснете кое как се започва , трябва ли да имам готови снимки , абе като цяло нищо не знам....
clairee
Мнения: 307
Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 12:13 pm

Re: Подаване на документи през 2015 година!

Мнение от clairee »

stm написа:H E L P

Помогнете , имам огромно желание да се пробваме и още по-голямо да натоваря семейството и да хванем натам

Единственото което знам е че трябва да се направи регистрация на този сайт

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html"

но доколкото знам сайта ще работи отново чак утре.....Нямам никаква идея , нито представа кое как и от къде трябва да се започне....

Искам да разбера има ли някакво "помагало" и обяснение как се кандидатства ?

Ако правилно съм разбрал от темата , първо трябва да си регистрираш някакъв акаунт и след това нещо друго се попълва ....

Ние живеем на семейни начала , аз съм на 38 , жената е на 35 и двамата сме транспортни инженери - магистри. Имаме две момичета на 9 и на 3 годинки . С английския да кажем сме на средно ниво , с френския малко по-ниско

Какви са ни шансовете ?Някакси ми се иска да осигуря по-добро бъдеще за децата ...В БГ от ден на ден все по-отчайващо ми се вижда положението....

Какво се плаща , кога и колко ?Както сме четирима 4 регистрации ли ми трябват ?От утре до кога ще е отворен тоя сайт и има ли значение кои под ред ще си от подалите документи ?

Ще ми помогнете ли ?Или поне обяснете кое как се започва , трябва ли да имам готови снимки , абе като цяло нищо не знам....
If you do not have an account at the time of the first intake period, you will be able to create one after this period. You will then have an opportunity to submit an application during a second intake period, the dates of which will be announced shortly. During this period, 5,000 applications will be received.
Това е цитат от линка, който си посочил и означава, че от утре ще могат да подават само хора, които вече имат създаден акаунт. Нови акаунти ще могат да се създават след 20 юни и да се подават в допълнително посочен период по-късно, вероятно към края на годината. Имай предвид, че много хора, които не са успели да създадат акаунт чакат да започне новия период и вероятно ще бъде много натоварено. За следващия период ще бъде определена квота от 5000 човека. Засега все още действа принципът за първия по време, но са приети изменения в правилата, които се очаква да влязат в сила в началото на 2017 г, освен ако не им хрумне нещо друго. Снимките са ти последна грижа на този етап. Най-трудно е да се включиш в квотите.

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... nthese.pdf"
От тук можеш междувременно да се ориентираш какви са ви шансовете да покриете изискванията. За да получите точки за френски, без който трудно се достигат праговете, е необходимо минимум В2 ниво. Докато чакате новия период, можете да си повишите нивата на френски.
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html" - това относно таксите.
Като цяло, трябва много внимателно да изчетеш информацията на сайта, която не е никак малко и след това да си зададеш конкретните въпроси, за да можем да ти помогнем.
Успех!
06.11.2015 - DCSQ reçu
02.12.2015 - ouverture du dossier
08.04.2016 - adresse modifiée
28.04.2016 - CSQ émis
09.05.2016 - accusé de réception
18.05.2016 - CSQ reçu
13.06.2016 - dossier fédéral
21.10.2016 - IUC
22.11.2016 - IVM
29.11.2016 - VM
nelkata23
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Яну 13, 2016 12:39 pm

Re: Подаване на документи през 2015 година!

Мнение от nelkata23 »

MilenaNaydenova написа:
puhanka написа:Здравейте,
Имам въпрос относно ТЕФ и резултатите. Как точно се изписват в документите за кандидатстване - с получените точки, напр. 350 или В2?
Питам, защото моят резултат за четене е В2, но по таблиците за експрес ентри-то ми го сметнаха В1.
И сега се чудя дали изобщо ще имам шанс за Квебек или не.

В онлайн молбата в едната колона трябва да попълниш нивото, а в другата резултата - точките.
Благодаря, MilenaNaydenova! Успех Ви желая! ;)
nelkata23
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Яну 13, 2016 12:39 pm

Re: Подаване на документи през 2015 година!

Мнение от nelkata23 »

Благодаря, MilenaNaydenova! Успех Ви желая! ;)
meriander
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Мар 07, 2014 2:31 am

Re: Подаване на документи през 2015 година!

Мнение от meriander »

Здравейте, някой успя ли да се регистрира и плати?
Аватар
billy_boy
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 3:17 am

Re: Подаване на документи през 2015 година!

Мнение от billy_boy »

Имам линк в чакалнята, който ще излезе след 10 минути! Ако някой не е успял да ми пише бързо! или да звънне на


П.С Линка изтече, успях да помогна на колежка от Бургас! Успех на всички.

Ние събмитнахме.
13.06.16 - DCSQ reçu par le MIDI
14.06.16 - Ouverture du dossier
01.08.17 - Liste personnalisée reçu
28.08.17 - Envoie de documents
30.08.17 - Réception de documents - Mr Corbeil
31.08.17 - AR documents demandés
01.11.17 - Présence du bouton vert
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Подаване на документи през 2015 година!

Мнение от puhanka »

billy_boy написа:Имам линк в чакалнята, който ще излезе след 10 минути! Ако някой не е успял да ми пише бързо! или да звънне на


П.С Линка изтече, успях да помогна на колежка от Бургас! Успех на всички.

Ние събмитнахме.
Браво!
А можеш ли да ни кажеш в колко часа точно цъкна на 'се конектер' ?
Кой номер ти даде?
Аватар
billy_boy
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 3:17 am

Re: Подаване на документи през 2015 година!

Мнение от billy_boy »

Досието ни е около номер 2000 или малко преди това. Не успях да го отворя, защото опитах да платя.

Изображение

По-това време минаваха около 50 номера на минута, може да се ориентираш. 16:20 наше време съм събмитнал.
13.06.16 - DCSQ reçu par le MIDI
14.06.16 - Ouverture du dossier
01.08.17 - Liste personnalisée reçu
28.08.17 - Envoie de documents
30.08.17 - Réception de documents - Mr Corbeil
31.08.17 - AR documents demandés
01.11.17 - Présence du bouton vert
Публикувай отговор