Подаване на документи през 2015 година!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
NickyM
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Апр 02, 2013 3:09 pm

Re: Подаване на документи през 2015 година!

Мнение от NickyM »

Dologni написа:
NickyM написа:
Dologni написа:
NickyM написа:Здравейте,

за статистиката и нашите сертификати дойдоха преди четири дни, но малко се пообърках , според мен са променили водещия кандидат от мен на жена ми?!? Не смятам че е проблем щом имаме сертификати, вие как смятате? Освен сертификатите и писмото получихте ли други документи?.. Ще ви бъда благодарен за яснотата ако някой сподели....

Поздрави
Честито!!!
По какво съдиш, че са ви объркали? При нас не виждам никаква разлика между двата сертификата?
Иначе, освен тях получихме писмо, както и няколко листа с информация (за работата в Квебек и тн).

Здравей,

първо документите пристигнаха на името на жена ми а не на мое както обикновенно, и да на сертификатите не пише кой е водещия кандидат , но в т.10 за брой на хора при мен е празно , а на нейния е попълнено броя на членовете на семейството.......Незнам какво да правя ...сертификаите са налице, но за следвашият етап не знам как да процедирам и от кое име да пускам документите.....

Поздрави
Привет,
Ами мисля, че ако им се обадиш ще е най-сигурно. Не ми се струва да е някакъв сериозен проблем, но знае ли човек. Успех!




Здравей и от мен,

направо ще рискувам и ще пускам документите с нов водещ кандидат. Успех и на вас...
stm
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Май 26, 2014 6:44 am

Re: Подаване на документи през 2015 година!

Мнение от stm »

puhanka написа:
stm написа:Аз съм

Votre numéro de file d'attente: 99254
Le nombre des utilisateurs dans la file avant vous est: 91156

Не знам има ли смисъл ?

Така и не видях някъде упътване кое как се попълва .Формата за регистрация на френски или англииски е ? Сега първоначалния етап с попълването на регистрация има ли нужда от плащане ?


Нямам никаква идея дори и да ми дойде реда какво трябва да правя....
Аз не участвам на този кръг, но от това което знам, във виртуалната чакалня сега чакат хората, които имат вече регистрации от януари месец. Като ти дойде реда ще ти отвори формата за вход в профила ти. И тогава текат 10-те мин. за събмит. Всичко е на френски в мон проже.
Ти имаш ли регистриран профил вече?
Не , нямам нищо регистрирано ! И нямам представа кое как и кога се прави , затова толкова пъти питам за линк с по-подробни описания стъпка по стъпка какво се прави ...

Кога ще може пак да се регистрира профил ?
Аватар
billy_boy
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 3:17 am

Re: Подаване на документи през 2015 година!

Мнение от billy_boy »

Все още няма информация кога ще може, но в момента не може. И поне до 20ти ще е така.
13.06.16 - DCSQ reçu par le MIDI
14.06.16 - Ouverture du dossier
01.08.17 - Liste personnalisée reçu
28.08.17 - Envoie de documents
30.08.17 - Réception de documents - Mr Corbeil
31.08.17 - AR documents demandés
01.11.17 - Présence du bouton vert
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Подаване на документи през 2015 година!

Мнение от puhanka »

billy_boy написа:
Относно това кога и как съм влезнал, заредих сайта 15тина минути преди 8:30 Монреалско време. От няколко компютъра на няколко браузъра. Успях да хвана 3 сесии под 3000 номер и няколко около 25 000, 35 000, 40 000.


Успех на всички! Не се отказвайте! Обявиха, че има 40 000 регистрирани профила, а на опашката има 80 000 души, тоест поне половината са едни и същи хора.
Мерси за инфото, billy_boy.
Повечето хора изглежда ползват по няколко сесии наистина, затова според мен, до към 10 000 номер може би има шанс.. :) Успех на всички!
svetlakaf
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Апр 22, 2013 5:28 am

Re: Подаване на документи през 2015 година!

Мнение от svetlakaf »

Хич не се отказвам, въпреки че върша услуга на познати. Само ме е яд, че в 8 часа монреалско време се опитах да се конекте и ми каза да натисна бутона точно в 8и30. И аз чинно си изчаках. Щото съм дисциплинирана.
Ами дано тези, които са пред мен, се откажат скоро, та да дойде и моят ред. Пък каквото сабя покаже.
stm
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Май 26, 2014 6:44 am

Re: Подаване на документи през 2015 година!

Мнение от stm »

stm написа:
puhanka написа:
stm написа:Аз съм

Votre numéro de file d'attente: 99254
Le nombre des utilisateurs dans la file avant vous est: 91156

Не знам има ли смисъл ?

Така и не видях някъде упътване кое как се попълва .Формата за регистрация на френски или англииски е ? Сега първоначалния етап с попълването на регистрация има ли нужда от плащане ?


Нямам никаква идея дори и да ми дойде реда какво трябва да правя....
Аз не участвам на този кръг, но от това което знам, във виртуалната чакалня сега чакат хората, които имат вече регистрации от януари месец. Като ти дойде реда ще ти отвори формата за вход в профила ти. И тогава текат 10-те мин. за събмит. Всичко е на френски в мон проже.
Ти имаш ли регистриран профил вече?
Не , нямам нищо регистрирано ! И нямам представа кое как и кога се прави , затова толкова пъти питам за линк с по-подробни описания стъпка по стъпка какво се прави ...

Кога ще може пак да се регистрира профил ?

Има ли надеждни фирми или организации които могат да свършат тази услуга срещу заплащане ?

Научих за това буквално преди дни и нямам как да знам реда и всичко останало . а и 20.06.(в един пост пише че евентуално тогава ще може да се прави профил отново ) е прекалено близо за да имам време да го разузная
svetlakaf
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Апр 22, 2013 5:28 am

Re: Подаване на документи през 2015 година!

Мнение от svetlakaf »

Ето ти го линка. Влизаш и четеш. всичко си е написано.
Аз лично не знам надеждна фирма, която да ти свърши тази работа.
А и защо да си даваш парите за нещо, което можеш и сам да свършиш ... че те за тая работа не само подаване на досие трябва, ами и парички.

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... cueil.html"

Срокът за попълване на тези досиета изтече преди мноооого време. Спряха регистрацията на нови и можеше да се редактират само съществуващи вече профили. Но пак ще отворят портала и тогава ще можеш да си направиш профил. А, и всичко е на френски.
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Подаване на документи през 2015 година!

Мнение от puhanka »

stm написа: Не , нямам нищо регистрирано ! И нямам представа кое как и кога се прави , затова толкова пъти питам за линк с по-подробни описания стъпка по стъпка какво се прави ...
Кога ще може пак да се регистрира профил ?
Щом нямаш предварително регистриран профил (а имено регистриран януари тази год. когато беше отворен сайта за регистрации), сегашната надпревара не е за теб :)

Като изтеглят 5хил кандидата, ще обявят на сайта, че може да се правят нови регистрации. И тогава всеки, който иска ще може да влезе, да си създаде профил и да си попълне документите в досието.

После, по-късно тази година, ще обявят кога ще е следващото такова упражнение - надпревара за събмитване на апликейшъна. Очаква се да е към края на годината, но докато не кажат официално - си остават само догатки.

Аз нямам профил в мон проже и мога само да ти дам линковете към предишните форми. Предполагам, че като данни и инфо е същото, с тази разлика че вече всичко е електронно.

От тук може да видиш какви са формите в хартиен вариант и може да започнеш да си ги подготвяш:
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html"
Аватар
billy_boy
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 3:17 am

Re: Подаване на документи през 2015 година!

Мнение от billy_boy »

Posted 1 hour ago (edited) · Report post
numero 5787 = dossier 3603
13.06.16 - DCSQ reçu par le MIDI
14.06.16 - Ouverture du dossier
01.08.17 - Liste personnalisée reçu
28.08.17 - Envoie de documents
30.08.17 - Réception de documents - Mr Corbeil
31.08.17 - AR documents demandés
01.11.17 - Présence du bouton vert
lazarina
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Ное 10, 2015 3:24 pm

Re: Подаване на документи през 2015 година!

Мнение от lazarina »

здравейте на мене ми показа пауза?
при вас има ли го
svetlakaf
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Апр 22, 2013 5:28 am

Re: Подаване на документи през 2015 година!

Мнение от svetlakaf »

Да, пауза ...
Аватар
billy_boy
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 3:17 am

Re: Подаване на документи през 2015 година!

Мнение от billy_boy »

Квотата е изпълнена

Изображение
13.06.16 - DCSQ reçu par le MIDI
14.06.16 - Ouverture du dossier
01.08.17 - Liste personnalisée reçu
28.08.17 - Envoie de documents
30.08.17 - Réception de documents - Mr Corbeil
31.08.17 - AR documents demandés
01.11.17 - Présence du bouton vert
sonisoni
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Окт 07, 2015 1:50 pm

Re: Подаване на документи през 2015 година!

Мнение от sonisoni »

и след паузата дойде края
това беше
MilenaNaydenova
Мнения: 41
Регистриран на: Сря Фев 11, 2015 1:54 pm

Re: Подаване на документи през 2015 година!

Мнение от MilenaNaydenova »

Браво! Аз бях с номер 16358 и като се запълни бройката пред мен оставаха още 2000 души. Може ли да ми кажеш към колко часа са включи?
sonisoni
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Окт 07, 2015 1:50 pm

Re: Подаване на документи през 2015 година!

Мнение от sonisoni »

аз се включих в 8,30 монреалско време и бях със номер 57000
Публикувай отговор