Декларация за предучилищни, начални и учители в средния курс

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
wilma
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Юли 25, 2014 1:39 pm

Декларация за предучилищни, начални и учители в средния курс

Мнение от wilma »

Някой има ли представа каква е ролята на декларацията за учител? Защо държат да я има? Положително или отрицателно е притежанието на учителска професия?
Аватар
kram
Мнения: 79
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 6:48 am

Re: Декларация за предучилищни, начални и учители в средния

Мнение от kram »

С декларацията за учителската професия удостоверяваш , че си запознат с условията и начина на практикуването й в Канада.
В Канада повечето професии имат професионален ордер и трябва да си член , за да практикуваш. Не мисля,че може да ти навреди по някакъв начин. В самата декларация има посочен линк, който дава подробно инфо.
wilma
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Юли 25, 2014 1:39 pm

Re: Декларация за предучилищни, начални и учители в средния

Мнение от wilma »

Благодаря ти! Попитах, защото аз имам такава диплома и отскоро дори практикувам. Стори ми се странно,че точно за тези професии се попълва декларация и помислих, че може да се разглеждат под някакъв знаменател, какъвто и да е той. Но имам и друга диплома и стаж по финанси, които ще използвам основно в кандидатстването, защото педагогиката не е търсена в Канада, не и относно емигрантите.
Аватар
kram
Мнения: 79
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 6:48 am

Re: Декларация за предучилищни, начални и учители в средния

Мнение от kram »

Да разбира се, че ще заложите на дирломата, която носи повече точки. В такъв случай също трябва да се попълни декларация за
професия. Финансите по мой спомен попадаха в проф. ордер adminisrateur d'agree :up:
Публикувай отговор