Подаване на документи 2014

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
harimaska
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Дек 27, 2013 2:08 pm

Подаване на документи 2014

Мнение от harimaska »

Здравейте,
реших да създам тази тема, за хора които смятат да подават документи 2014. Да следим заедно промените след 31 март, да се съветваме, да си помагаме и подкрепяме. А тези от вас, които вече са напред в процедурата могат да ни помагат с съвети и мнения. Надявам се да бъде полезна темата, за начинаещите като нас... :)
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Подаване на документи 2014

Мнение от Leda78 »

Здравейте,

Имам един въпрос - къде точно пише, че на 31ви март ще има промени. Нали последните бяха през август - да си призная, аз лично мислех, че след като последните промени са от август, 2013, процедурата при тези си условия важи до август, 2014 (както стана при Федералната - процедурата важи от промените нататък 1 календарна година).

Попаднах на тази статия - http://www.cicnews.com/2014/02/deadline ... 23224.html" , но не приемам източника за официален. Търсих в официалния сайт, но никъде не го намерих - може би не съм търсила достатъчно.

Редактирам, тъй като го намерих - http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... dures.html" . Като гледам от обявените 20 000 , които приемат, само 6 245 апликейшъна са получили към момента. Може пък да направят условията по-поносими... Ако таргетът е 20 000, не мисля, че ще се справят особено добре...
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Подаване на документи 2014

Мнение от Feel_free »

Leda78 написа:Здравейте,

Имам един въпрос - къде точно пише, че на 31ви март ще има промени. Нали последните бяха през август - да си призная, аз лично мислех, че след като последните промени са от август, 2013, процедурата при тези си условия важи до август, 2014 (както стана при Федералната - процедурата важи от промените нататък 1 календарна година).

Попаднах на тази статия - http://www.cicnews.com/2014/02/deadline ... 23224.html" , но не приемам източника за официален. Търсих в официалния сайт, но никъде не го намерих - може би не съм търсила достатъчно.

Редактирам, тъй като го намерих - http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... dures.html" . Като гледам от обявените 20 000 , които приемат, само 6 245 апликейшъна са получили към момента. Може пък да направят условията по-поносими... Ако таргетът е 20 000, не мисля, че ще се справят особено добре...
Заповядай и от официалния източник => http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... dures.html" където пише, че "Ces nouvelles règles sont en vigueur du 1er août 2013 au 31 mars 2014 "
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Подаване на документи 2014

Мнение от Leda78 »

Благодаря! И аз го намерих и сега съм в чуденка какво да правя... Имам изпит по TCFQ на 1 април, но ако го държа тогава и те спрат процедурата, ще ми тече давността на сертификата, докато решат да я пуснат. Така ми изтече половината давност на IELTS - докато бяха спряли Федералната и не искам да направя същата грешка... МОже би ще се явя на TCFQ през май, за да съм сигурна какво се случва...
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
harimaska
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Дек 27, 2013 2:08 pm

Re: Подаване на документи 2014

Мнение от harimaska »

Здравейте, някой има ли подозрения какви ще са промените? Според мен за език повече няма да вдигнат летвата, мисля си че най вероятно ще сменят професиите, и че ще те задължат да останеш в Квебек поне няколко години, тъй като сега по мои наблюдения, повечето отиват в англоговорящата част? Вие на какво мнение сте?
harimaska
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Дек 27, 2013 2:08 pm

Re: Подаване на документи 2014

Мнение от harimaska »

Пропуснах да попитам, защо мислите че ще спрат процедурата? Не мислите ли, че промените са с цел по бързото й протичане и евентуално заминаване?
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Подаване на документи 2014

Мнение от balbi »

harimaska написа:Пропуснах да попитам, защо мислите че ще спрат процедурата? Не мислите ли, че промените са с цел по бързото й протичане и евентуално заминаване?
Не! Критериите не се правят за улеснение на кандидат имигрантите. Новите условия се приемат според нуждите на Кебек. Може би затова се говори за прекратяване на потока ... - не съм чел в подробности наскоро.
Късмет!
harimaska
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Дек 27, 2013 2:08 pm

Re: Подаване на документи 2014

Мнение от harimaska »

Дано не си прав! Аз по принцип имах впредвид самата процедура да отнема по малко време както преди, да не отнема три години и повече, ами около година. Не съм си й помисляла, че ще бъде по лесна... ;)
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Подаване на документи 2014

Мнение от tonich »

harimaska написа:Здравейте, някой има ли подозрения какви ще са промените?
Ох!... Хайде да не обсъждаме подозрения! Нека да са факти.
Късмет!
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Подаване на документи 2014

Мнение от Leda78 »

harimaska, съжалявам, ако съм те подвела - никой не е казвал, че ще спират процедурата. Всъщност като се замисля, никой нищо не е казвал :lol: няма никаква официална информация - т.е. тонич е прав - ако искаш да говорим за факти, няма какво да се каже - чакаме до 31ви март и толкоз.

Но ако искаш да обсъждаме хипотези - аз лично нямам против. :y: Аз смятам, че е полезно. Някак имаш подготвена стратегия, ако уцелиш някое от обсъдените развития на нещата. А пък ако не уцелиш - все пак не пречи. А и в самото обсъждане излиза често любопитна информация. Но мисля, че излизаме оф топик на обявената тема. Все пак ще кажа какво мисля, а модераторите, ако смятат, че е за друга тема, ще преместят мнението и темата...

СПОРЕД МЕН (а НЕ според факти и официална иформация) - по принцип вариантите към момента са 3:
1. да я паузират процедурата, ако не са готови с промените - така направиха при Федералната, но пък от друга страна Квебек, като не бяха готови с новите промени миналата година март месец, просто си удължиха настоящата процедура до август, когато обявиха нови условия. Така че никой не знае как ще постъпят, ако не са готови.
2. да оставят нещата, както са към момента - все пак последните им промени бяха доста скоро - август месец...
3. да направят нови промени - това също е доста възможно - от една страна, за да забързат нещата и да премахнат backlog-a, а от друга страна - не мисля, че тяхната процедура върви в тяхна полза. А защо така мисля? - ето защо:
1. успаеваамеост и постигане на таргетите им - някъде бях чела статистика, че в Онтарио имигрантите сав пъти повече от в Квебек, при положение, че имаш процедура и политика за привличане на имигранти. И тъй като в някаква друга тема гледах таргетите за годината по различните процедури (някъде във форума за Федералната беше) - таргетът по Федералната беше в много пъти по-малък от този за Квебек... На линка, който пуснах има успеваемост към момента - ами от отворени 20 000, подали 6250... не е добре за процедурата, т.е. малка част от заминаващите покриват критериите - аз така си го обяснявам. Това, предполагам, е поради високото ниво на езика, което изискват, за да получиш каквито и да е точки. НО аз лично не мисля, че ще намалят изискванията по езика. Може би ще променят тежестта на различните критерии, за да осигурят по-голяма достъпност за процедурата, но не мисля, че ще отстъпят от езика, тъй като той е ключов за адаптацията.
2. Тези, които все пак заминават - не се заселват в Квебек реално... Т.е. процедурата продължава да е неуспешна в това отношение. НО не мисля, че могат да задължат хората да се заселват в Квебек - все пак Канада е една, въпреки различните си провинции.

Та именно заради горните два основни проблема, според мен промени пак ще има, но какви... никой не може да каже. Аз залагам на удължаване на срока на настоящите условия + незначителни промени след още няколко месеца.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
harimaska
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Дек 27, 2013 2:08 pm

Re: Подаване на документи 2014

Мнение от harimaska »

Благодаря за хипотезите Leda78! :) "Подвела" не е точната дума, прочетох твоето мнение и ми стана любопитно, защо така мислиш? С последните промени знам, че се позабави процедурата. Наясно съм, че няма как да те задължат да останеш в Квебек, но пък продължавам да мисля, че все ще измислят нещо в тази посока. Ще видим... Скоро нали ще има инфо сесии... Късмет на всички!
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Подаване на документи 2014

Мнение от Leda78 »

Нещо ново, поне за мен - наясно съм, че източникът не е официален, но все пак съм забелязала, че отразява реални тенденции ... - http://www.canadavisa.com/news/entry/qu ... 92014.html"
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Подаване на документи 2014

Мнение от balbi »

Leda78 написа: НО не мисля, че могат да задължат хората да се заселват в Квебек - все пак Канада е една, въпреки различните си провинции.

Могат! Но или не им е хрумнало или не искат да го направят. Още с подаването на документите могат да въведат декларация, която подписваш и в която се съгласяваш да се установиш, живееш и работиш в града, който си писал в първите докз, които подаваш. Ако се наруши това дължиш неустойки на министерството на имиграцията. Това е, което ми хрумва на първо четене - реално си свободен да се изнесеш, но те държи финансовия фактор. Ако не си съгласен просто не подписваш и търсиш федералната процедура.
lada2107
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Окт 20, 2013 11:18 am

Re: Подаване на документи 2014

Мнение от lada2107 »

Не съм сигурна, че точно за това става въпрос но мисля, че част от информацията за промените вече е налична в сайта
Application management methods effective April 1, 2014

Candidates who wish to submit an application for a Certificat de sélection du Québec can continue to do so after March 31, 2014, according to new rules effective April 1, 2014. These new rules pertain to the maximum number of applications that will be accepted over the next year under the various economic immigration programs.
Намерих го тук:
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... ation.html"
и още инфо тук:
http://www.micc.gouv.qc.ca/publications ... n-2014.pdf"

Явно ще се намали бройката :|
Може би ще има и други промени :?:
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Подаване на документи 2014

Мнение от Koko »

balbi написа:Могат! Но или не им е хрумнало или не искат да го направят. Още с подаването на документите могат да въведат декларация, която подписваш и в която се съгласяваш да се установиш, живееш и работиш в града, който си писал в първите докз, които подаваш. Ако се наруши това дължиш неустойки на министерството на имиграцията. Това е, което ми хрумва на първо четене - реално си свободен да се изнесеш, но те държи финансовия фактор. Ако не си съгласен просто не подписваш и търсиш федералната процедура.
Това ще е в нарушение на конституцията на Канада, освен ако не намерят някакъв много акробатичен начин да я прескочат.

Ако правилно видях - в новите правила за придобиване на канадско гражданство има нещо в този дух, че кандидата за гражданство трябва да декларира че има намерение да живее в Канада, но дори и това не виждам как биха могли да го направят задължително, защото иначе излиза че ако човек напусне за постоянно Канада, то тогава би трябвало да му отнемат и гражданството.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Публикувай отговор