Повторно кандидатстване!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
solaris
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 3:03 am

Повторно кандидатстване!

Мнение от solaris »

Здравейте на всички!
Имам един въпрос който ме вълнува от известно време.Преди 6 години бях със семейството ми Монреал в продължение на една година и цялата процедура по кандидатстване сме я минали от А до Я.Но поради куп причини се върнахме в България.Сега дойде времето да се заминава отново...Та въпроса ми е:Трябва ли да минавам пак цялата процедура отначало до край или има някакви "отстъпки"?Ако има някой който е заминал повторно и знае как става да си каже мнението.Благодаря Ви предварително!
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Re: Повторно кандидатстване!

Мнение от martin_1 »

Пребиваването нали е безсрочно, ако не се лъжа което сте получили :)
solaris
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 3:03 am

Re: Повторно кандидатстване!

Мнение от solaris »

Мисля,че след петата година се губят всички права и документи.
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Re: Повторно кандидатстване!

Мнение от martin_1 »

Това найстина трябва някой от другата страна да ти отговори на този въпрос. Аз имам някакви спомени, че получаваш неограничено пребиваване и направиш ли необходимите години престой в Канада когато и да е то може да кандидастваш вече за канадско гражданство, но не съм сигурен. Нека по запознатите да пишат.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Повторно кандидатстване!

Мнение от Koko »

solaris написа:Здравейте на всички!
Имам един въпрос който ме вълнува от известно време.Преди 6 години бях със семейството ми Монреал в продължение на една година и цялата процедура по кандидатстване сме я минали от А до Я.Но поради куп причини се върнахме в България.Сега дойде времето да се заминава отново...Та въпроса ми е:Трябва ли да минавам пак цялата процедура отначало до край или има някакви "отстъпки"?Ако има някой който е заминал повторно и знае как става да си каже мнението.Благодаря Ви предварително!
Условието за да не си загубиш статута на Постоянно Пребиваващ в Канада е да имаш престой 2 от всеки 5 години, т.е. излиза че във вашият случай след като сте били извън доста време вече нямате статут и трябва да кандидаствате отначало по сега действащите процедури.
Това че вече веднъж сте минали процедурата, имали сте статут и след това сте го загубил може да бъде като нож с две остриета - от една страна може да бъде третирано като това че сте силно мотивирани все пак да имигрирате и да се установите в Канада, но от друга страна ще трябва да намерите достатъчно сериозни аргументи за да обясните защо сте допуснали да си загубите статута. За самата ви нова процедура обаче предишния ви престой в Канада едва ли ще помогне.
Все пак, може би не е лошо да опитате да се свържете с имиграционните, да им обясните каква ви е ситуацията и нека те да ви отговорят как точно да постъпите при тези обстоятелства.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
uncontrollable
Мнения: 167
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 9:41 am

Re: Повторно кандидатстване!

Мнение от uncontrollable »

Koko,
а тези две години престой как трябва да са - 2 години без прекъсване или 2 години сумарно (по няколко месеца в годината) за всеки 5 години? Предполагам, че е второто, но никъде не успях да намеря потвърждение. Благодаря предварително.
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: Повторно кандидатстване!

Мнение от dzverum »

Второто, инфо има във формуляра за PR карта, при подновяване има въпроси - къде си бил и какво си правил, като никъде не пише да е нужно 2 години да си седял там без прекъсване. Интересува ги да събираш 730 дни престои в Канада.
F*ck Google, ask me!
uncontrollable
Мнения: 167
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 9:41 am

Re: Повторно кандидатстване!

Мнение от uncontrollable »

Благодаря, dzverum.
Аватар
milla
Модератор
Мнения: 1115
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:09 pm
Местоположение: BG, Пловдив, вече в Монреал

Re: Повторно кандидатстване!

Мнение от milla »

Не е нужно тези две години да са непрекъснити. Условието е като върнеш 5 години назад от дадата, в която ти се раглеждат документите, да имаш събрани минимум 2 години престой, за да ти подновят всички нужни документи за легално пребиваване в Канада. Ако не отговаряш на това условие, означава, че си загубил статута си като постоянно пребиваващ и е нужно да се започне процедурата от начало. В този случай трябва да се подадът всички изисквани документи и да се отговаря на всички изисквания, които са към момента на започване на процедурата, за да се съберат мининум точки.

Но както е казал Коко, обадете се на емиграционните, за да разберете информация от източника. Те биха ви разяснили дали има изключения от горното правило и при какви условия може да се приложи то.

И след това, ако нямате нищо против, напишете тук във форума какво са ви обяснили.
Мечтите се постигат, когато се потрудиш за тях, така както вятърът гони облаците, докато се покаже слънцето!
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Повторно кандидатстване!

Мнение от klisurov »

solaris написа:... Преди 6 години бях със семейството ми Монреал ... Но поради куп причини се върнахме в България.
На ваше място бих започнал с попълване на формуляра за подновяване на PR card.
Ако не отговарям на изискванията, бих разгледал опциите на сайта на Immigration Appeal Division (Canada).
Успех!
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
solaris
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 3:03 am

Re: Повторно кандидатстване!

Мнение от solaris »

Благодаря за сега за мненията ,но и аз разпитах тук там и стигнах до извода ,че трябва да се започне отначало.Изглежда ,че аз съм първия случай.Но има време ,ще изчакам и може някой да е преживял същото и да сподели премеждията си!Пишете!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Повторно кандидатстване!

Мнение от Koko »

solaris написа:Благодаря за сега за мненията ,но и аз разпитах тук там и стигнах до извода ,че трябва да се започне отначало.Изглежда ,че аз съм първия случай.Но има време ,ще изчакам и може някой да е преживял същото и да сподели премеждията си!Пишете!
Не, не си първи подобен случай - и преди е имало подобни въпроси, но хората в подобна ситуация рядко се задържат за постоянно във форума.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Публикувай отговор