Сесия 2014......

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: Сесия 2014......

Мнение от borkoo »

Разбира се,че нямам лоши чувства към никого.Най-вече пък към тия които обиждат.Благодаря и на Misirosi за забележката.Въпреки,че я връщаха от интервюта и я влачиха 4 години до Канада тя все пак знае българския правопис който тук в Кебек е много ценен :D.Благодарен съм и на ванкувърския корифей,който незнайно защо ме недолюбва,но пък на мен ми е през левию крачол ;) .Идеята ми беше да кажа в прав текст това с което ще се сблъскат новодошлите ни сънародници.Просто представата за Кебек е често изкривявана в съзнанието на кандидатстващите и те си мислят,че наистина на някой тук му пука за техния "безценен" български опит и магистърските степени от бг университетите.Е няма такъв филм и продължавам да го твърдя.А на оня,че му забравих името дето ми викаше "мишок" ще му кажа,че се гордея,че не съм бил социалджия.Дойдох,намерих си работа,евалюирах си дипломите,сега уча,нищо че и аз съм магистър от БГ и продължавам да работя.Да по фабриките съм,но си изкарвам парите с честен труд и давам пример да детето си.Не бих допуснал да съм социалджия за мен това е срамно.Извинявам се на хората които ползват социал,не ги обвинявам,всеки си преценява сам.Това е положението.Няма да спра да го повтарям,Кебек не е мандра и не е чудото на чудесата,но с много упорство се успява и тук.Сега може да продължите да обиждате.Лек ви ден!
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Сесия 2014......

Мнение от the_coach »

Борко-мърморко, това с което ти се сблъскваш, не означава, че всички новодошли ще сблъскат със същите неволи и проблеми. Разбери, че пътя по който вървиш си е твоят път и той не е единствения възможен. Замисляш ли се, че с незнанието си можеш да подведеш някого?
Инъче ти пожелавам успех в ученето и по-нататъшната реализация!
mr_koichi
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 1:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Сесия 2014......

Мнение от mr_koichi »

Здравейте,
Аз съм съпругът на мисироси. По принцип нямам навика да пиша по форумите, но този път правя изключение специално за Боркоо. Скъпи ми Смехурко, когато пишеш във форума, бъди така добър да не плискаш помия по семействата на другите, които пишат. Вярно е, че на нас процедурата ни отне 5 /пет/ години, но това беше по моя вина, а не на съпругата ми. Проблема беше моята възраст и по тази причина изгубихме ценни точки, които жена ми навакса с учене. Явно ти не разполагаш с информация, иначе не би писал глупости. Не те знам какъв си, що си, но като ти чета писанията, явно не си това, за което се представяш. Всеки, който има претенциите да бъде нещо повече от бачкадор и социалджия първо научава родния си език и след това учи чуждите. И това още преди да имигрира. За теб вече е късно, така че остани си с досегашните познания по родна реч. Относно глупостите ти за дипломите, евалюация /приравняване/ и т.н. аз лично за времето, през което лежах на гърба на работническата класа /т.е. твоя/ и учих френски, се запознах с хора, които са се реализирали благодарение на българските си дипломи. Вярно, че преди това е трябвало да покажат какво могат, но като гледам тази схема при теб не е сработила, щом още си бачкадор. Язък /турцизъм/ ти за магистратурата.
На кандидат имигрантите мога да им кажа следното: Тук на ръце няма да ви носят, но имате интелектуално предимство пред местните. Използвайте го. В Канада всеки сам си кове бъдещето, просто другите му помагат при решаване на дребните проблеми. Това е нормално, защото всички сме на един хал. И най-накрая, по-умните от нас са го казали: "Целта оправдава средствата". Целта е канадското гражданство, а с какви средства ще го постигнеш, няма значение, стига да са в рамките на закона.
Не всичко, което хвърчи, се яде, но го осъзнаваш едва когато останеш гладен
Klaiv
Мнения: 51
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 1:25 am

Re: Сесия 2014......

Мнение от Klaiv »

Здравейте,

Разписанието на интервютата за следващите 3 месеца (юли-август-септември) излезна. За съжаление София не е в списъка ;(
Остава надеждата и вярата, че все пак в последното тримесечие ще ни включат в графика...

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... s-lieu.pdf"
Изпратени документи:23-05-2012
Върнат пакет с документи: 10-2012
Изпратени документи отново: 06-12-2012
Акюзе: 25-03-2013
Искане за доп. документи: 26-09-2014
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Re: Сесия 2014......

Мнение от martin_1 »

Поправете ме, ако греша, но като излезе списъка в началото на годината България липсваше. След известно време я добавиха.
Аватар
Icoman
Мнения: 265
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 3:05 pm

Re: Сесия 2014......

Мнение от Icoman »

Да се похвалим - получихме си сертификатите по пощата :D :D :D !
Припомням - интервю 5 Юни 2014 г., успешно, счупен принтер (кофти ситуация за нас), обещание, че ще ги получим по пощата! Спазено обещание - получени един месец по-късно.
Успех на всички чакащи!
Документи Виена - 16.12.2011
Accusse - 20.04.2012
Вкл.в листа на чакащи интервю-11.09.2013
Интервю 05.06.2014- Успешно !!!Счупен принтер...Очакване на сертификати по пощата.
Получени!!!
Документи NS-09.07.2014
Медицински- 09.09.2015/25.09.2015
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Re: Сесия 2014......

Мнение от martin_1 »

Какво ти казах онзи ден, а? Хихихиии

Да вие е честит и пълен напред ;)
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Сесия 2014......

Мнение от Feel_free »

Icoman написа:Да се похвалим - получихме си сертификатите по пощата :D :D :D !
Припомням - интервю 5 Юни 2014 г., успешно, счупен принтер (кофти ситуация за нас), обещание, че ще ги получим по пощата! Спазено обещание - получени един месец по-късно.
Успех на всички чакащи!
:party: :party: Поздравления! :clap: Много се радвам, че най-после пристигна така чакания сертификат. Дерзайте напред и дано всичко вече минава по мед и масло :)
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
Klaiv
Мнения: 51
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 1:25 am

Re: Сесия 2014......

Мнение от Klaiv »

martin_1 написа:Поправете ме, ако греша, но като излезе списъка в началото на годината България липсваше. След известно време я добавиха.
А дано! :y:
Изпратени документи:23-05-2012
Върнат пакет с документи: 10-2012
Изпратени документи отново: 06-12-2012
Акюзе: 25-03-2013
Искане за доп. документи: 26-09-2014
GePePe
Мнения: 25
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 6:31 am

Re: Сесия 2014......

Мнение от GePePe »

Здравейте на всички получили полужителен или ЗА СЪЖЕЛЕНИЕ-отрицателен отговор на последната сесия- месец май-юни 2014!
Имам въпрос към тези КОЛЕГИ (както мен самия),на които не им стана ОСОБЕНО ЯСНО-ДА ИЛИ НЕ??/Ще чакате до края на ЮЛИ ЗА ОФИЦИАЛЕН ОТГОВОР!!!/
Получихте ли някакъв ХАБЕР,защото месеца почти се изтъркули,а само малцина се отбелязаха!
Благодаря и дано не наруша ваканцията на някой!
С П О Д Е Л Я Й Т Е!
Lives in Canada!
IvelinJ
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 1:23 pm

Re: Сесия 2014......

Мнение от IvelinJ »

Аз нямам отговор.
GePePe
Мнения: 25
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 6:31 am

Re: Сесия 2014......

Мнение от GePePe »

Получихме отговор! Разяснения и обяснения от самото интервю-кое ,как,защо и тн.
Сертификати -НЯМА! Точки- 69(хубава цифра)
Искат ни нов контракт за финансова независимост-не знам защо на интервюто не ни поискаха-имахме приготвени.Както и да е пратихме желаното и отново на въртележката!
Чакаме!
Успех на всички!
Lives in Canada!
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Re: Сесия 2014......

Мнение от martin_1 »

Това са хубави новини за вас си мисля аз :) очаквайте документа с голямото " С "
GePePe
Мнения: 25
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 6:31 am

Re: Сесия 2014......

Мнение от GePePe »

Здравейте,

На 08.09.2014,след почти 3 години получихме СЕРТИФИКАТИ за селекция и продължаваме напред! :clap:
Благодаря на всички които споделят тук!
Lives in Canada!
emis
Мнения: 119
Регистриран на: Пет Окт 15, 2010 3:09 pm
Местоположение: BG-to

Re: Сесия 2014......

Мнение от emis »

GePePe,честита Ви добра новина.Давайте втория пакет докс. и напред.
DCS Vienna-10/08/2011
интервю 05.04.2013-10:30h
сертификати-17.02.2014
документи до Нова Скотия-25.02.2014
покани за медицински-17.08.2015
Медицински изследвания-04.09.2015
Покани за визи-22.09.2015
Полет 04.06.2016
Публикувай отговор