Сесия 2014......

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
margaret
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 9:17 pm
Местоположение: Монреал

Re: Сесия 2014......

Мнение от margaret »

ianu6ka_vn написа:Дойде и нашия ред да се похвалим с инетрвуто. Днес бяхме преди обяд. Мадам ни покани 1 час по-рано явно никой преди нас не се беше явил. Покани ни с усмивка и каза че ако нямаме нищо против може да заповчдаме след 2 мин. Така и стана. През цялото време мадам се усмихваше и ни предразполагаше. При нас нещата ги разлеждаше и на двамата (ние сме с еднакви професии) Много се зарадва на факта, че водещия кандидат има степен доктор и че не си е сменял работата откакто е завършил висшето си образование ( тя ми сподери че и тя има докторска степен). Каза, че в Квебек малко са хората с такава образователна степен и че сме много търсена професия и високо квалифицирани млади хора. Придружавашия кандидат е учил тази професия 10 години (средно и висше-магистър). Него не го е питала нищо. Помоли го да си даде дипломата, атестация от последната работа и справката от НАП. Направими впечатление , че не чете преводите, а моли преводачката да и ги превежда. За плановете ни каза, че много ниско съм се оценила и трябва да си завиша критериите, че ордера веднага ще ни признае дипломите и с моя френски ще започна веднага работа. Представила съм сертификат за език и ми каза, че ми е от 2012. Това е така изтекъл е само преди 6 дни и леко се засмя и каза че няма какво да ми проверява езика. Попитаме къде само съм учила френски и това беше. На 35 мин каза FELICITATIONS. и че сме много добрее образовани и квалифицирани хора. След това обясни колко точки е мин, колко ние сме събрали и че принтера не работи и да си чакаме сертификатите по пощата. Каза че може спокойно да контактуваме с ордера, за по-бързо предвиждане и адаптация.
Исказвам благодарност на всички които ни помогнаха с изчерпателните обснения за интервюто.Ако някои иска допълнителна информация може да ми пише на личния.
Здравейте,
Не знам какви са ви специалностите ,но добре си проучете нещата преди да пристигнете в Квебек ,за да не се окажете подведени...Това направо да ви вземат в ордер без да доучвате и да се явявате на никакви изпити...малко фантастично ми звучи, но както и да е да не ви спам-я в темата...
Успех в Канада!
10/10/2011 - Vienne
02/11/2011 - Accusé
09/10/2012 - Интервю
06/08/2013 - документи Сидни
21/10/2013 - получени формуляри за медицински
30/10/2013 - направени медицински
06/11/2013 - покана за визи
07/12/2013 - получени визи
-----------
2 години и 59 дни
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Сесия 2014......

Мнение от milly »

Ianu6kaaaaaaaa, :party: :party: :party: и на icoman, и на останалите, които пропускам
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Montre
Мнения: 321
Регистриран на: Пет Дек 09, 2011 2:38 pm

Re: Сесия 2014......

Мнение от Montre »

Честито на последните интервюирани и от мен :) Успех в процедурата и стискам палци на чакащите сертификати да си ги получат още този месец :y: А на чакащите решение по кандидатурата, добри новини.
Виена : 25.10.2011
Интервю : 04.11.2013 - CSQ
Нова Скотия: 04.12.2013
Баркодове : 30.01.2014
Покана за медицински : 24.04.2014/28.04.2014
Втора покана за медицински : 13.03.2015/17.03.2015
Покана за визи: 25.05.2015
megamo6
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Апр 19, 2012 11:02 am

Re: Сесия 2014......

Мнение от megamo6 »

Честито на всички получили сертификати! Бърза процедура и занапред! :y:
plamenista
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Фев 09, 2014 2:38 am

Re: Сесия 2014......

Мнение от plamenista »

Здравейте и от мен, за статистиката ние не получихме сертификат, ще чакаме писмо от мадам.
Интервюто се състоя на 02.06.2014.Направихме страхотна издънка с важни документи които нямаха превод на френски и най важното нямахме актуална бележка от НАП за 2014.Мадам се ядоса страшно и почти 2ч.30м.се заяжда с нас за всичко.
Общо взето беше доста неприятно.
Честито на всички получили сертификат и успех!!!!
Преводачката наистина е страхотна жена -да е жива и здрава и все така благородна!!!
Аватар
milla
Модератор
Мнения: 1115
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:09 pm
Местоположение: BG, Пловдив, вече в Монреал

Re: Сесия 2014......

Мнение от milla »

GePePe, благодаря за включването. Вписах подробностите в статистиката. Постарайте се по-скоро да изпратите исканите документи. Това ще покаже, че наистина сте мотивиране в процедурата, което ще ви бъде само от плюс за вас. :y:

plamenista, благодаря за искреността. :*: Може ли да ми напишете датата на подаване на първите документи и датата на акюзето си, за да ги попълня в първите графи на таблицата. Също това ще ми помогне да зная в статистиката на коя година да ви включа.
Да разбирам ли, че чакате отговор по-късно за Сертификатите, или на интервюто ви е казано, че няма да получите такива?

Знае ли някой за Dimazavar как е преминало интервюто? Все още никой не ми е писал информация за статистиката за този потребител. :wasntme:
Мечтите се постигат, когато се потрудиш за тях, така както вятърът гони облаците, докато се покаже слънцето!
velkov
Мнения: 171
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 9:44 am
Местоположение: Sofiq

Re: Сесия 2014......

Мнение от velkov »

Честито на всички взели сертификати, а на чакащите по бързо да си ги получат. Не видях majedi от подалите 2012 да се е похвалила ?? Дано новините са добри. :)
01.02.2013 - DCSQ Монреал
05.03.2013 - Върнати документи
25.07.2013 - Изпратени документи
18.12.2013 - Получено акюзе
27.01.2015 - Искане на доп.документи
11.03.2015 - Доп.докс
plamenista
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Фев 09, 2014 2:38 am

Re: Сесия 2014......

Мнение от plamenista »

Подадени документи 17.11.2011г.
Акюзе-08.2012
Допълнителни документи-02.2013
TCF-към ИЧС -06.2013
ИНТЕРВЮ --02.06.2014
ЧАКАМЕ писмо за отказ-но след това ще поискаме ревизия
10xalot
Мнения: 155
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 4:52 pm

Re: Сесия 2014......

Мнение от 10xalot »

Честито и от мен на новополучилите така жадуваните сертификати !!!
Наистина без да Ви познавам ( с изключение на Zvezdichka :claps: ) се радвам за вас, защото си спомням какво е чувството когато вземеш сертификатите! За мен беше все едно, че се рея в облаците :D
Желая на всички много успехи и да не забравят, че трудното тепърва предстои :y:
Документи Виена : 14.10.2011
Интервю : 15.11.2013
Документи Нова Скотия : 17.12.2013
Баркодове : 04.04.2014
Медицински : 12.05.2014
Повторни медицински :27.08.2015/ Направени - 01.09.2015
Покани за визи : 29.09.2015
Визи !: 27.10.2015
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: Сесия 2014......

Мнение от borkoo »

ianu6ka_vn

Първо да ви честитя така жадуваните сертификати!Знам какво е чувството,изживейте го сега,че после зора ще е голям.Маргарет ти го е написала правилно,но много леко ви го е поднесла.Аз ще бъда "по-брутален".Значи тва с докторските степени и търсените образования бяхте до интервюто.Тук тоя филм не го прожектират.Тука имигрантите като вас с докторски титли бачкат по заводите за 11-15$ на час.Аз до тук съм бачкал с трима такива с докторски степени,повярвай ми.Но тва калява характера и въобще не е лошо.Елате тук,не е лошо и няма да съжалявате ако се научите да разсъждавате като тукашните люде.Тук доктори и магистри не им трябват,трябват им бачкадори!Ние българите обаче сме интелигентно племе и тук успяваме.Тук никой ордер няма да ти признае дипломата пък ако ще да е за космонафт.Ще трябва да приравнявате,доучвате,работите хамалска работа докато накрая с много упорство успеете да се доберете до заветната цел.Добрата новина е,че тук с много постоянство и повторения нещата се случват.Ами...какво друго да ви разочаровам не се сещам.От мен успех и вярвайте в успеха си който ще дойде трудно,но неизбежно!
margaret
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 9:17 pm
Местоположение: Монреал

Re: Сесия 2014......

Мнение от margaret »

velkov написа:Честито на всички взели сертификати, а на чакащите по бързо да си ги получат. Не видях majedi от подалите 2012 да се е похвалила ?? Дано новините са добри. :)
Дано majedi няма нищо против ,но по добре я отпишете от статистиката...те вече са в USA...
10/10/2011 - Vienne
02/11/2011 - Accusé
09/10/2012 - Интервю
06/08/2013 - документи Сидни
21/10/2013 - получени формуляри за медицински
30/10/2013 - направени медицински
06/11/2013 - покана за визи
07/12/2013 - получени визи
-----------
2 години и 59 дни
silenn
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Фев 29, 2012 4:10 pm

Re: Сесия 2014......

Мнение от silenn »

Първо да ви честитя така жадуваните сертификати!Знам какво е чувството,изживейте го сега,че после зора ще е голям.Маргарет ти го е написала правилно,но много леко ви го е поднесла.Аз ще бъда "по-брутален".Значи тва с докторските степени и търсените образования бяхте до интервюто.Тук тоя филм не го прожектират.Тука имигрантите като вас с докторски титли бачкат по заводите за 11-15$ на час.Аз до тук съм бачкал с трима такива с докторски степени,повярвай ми.Но тва калява характера и въобще не е лошо.Елате тук,не е лошо и няма да съжалявате ако се научите да разсъждавате като тукашните люде.Тук доктори и магистри не им трябват,трябват им бачкадори!Ние българите обаче сме интелигентно племе и тук успяваме.Тук никой ордер няма да ти признае дипломата пък ако ще да е за космонафт.Ще трябва да приравнявате,доучвате,работите хамалска работа докато накрая с много упорство успеете да се доберете до заветната цел.Добрата новина е,че тук с много постоянство и повторения нещата се случват.Ами...какво друго да ви разочаровам не се сещам.От мен успех и вярвайте в успеха си който ще дойде трудно,но неизбежно!



Много си добър, как си пролича дребната завистлива българска душица .Страхотен смешник си заради такива като теб хората не споделят нито мнения за интервю , нито подготовка за документи. Работи си в заводите и се опитаи да се интегрираш и живееш живота . Когато станеш консултант и изискват от теб мнение тогава изпъкни с провианциализма си . И на космоса да отидеш пак си си същия .
Аватар
Icoman
Мнения: 265
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 3:05 pm

Re: Сесия 2014......

Мнение от Icoman »

Мисля, че не трябва да се сърдим на borkoo за болезнената му откровеност. Сигурен съм, че няма лоши чувства към никого.
Не че го защитавам, но съм съгласен с него че трудното тепърва предстои. Успех на всички и за напред !
Документи Виена - 16.12.2011
Accusse - 20.04.2012
Вкл.в листа на чакащи интервю-11.09.2013
Интервю 05.06.2014- Успешно !!!Счупен принтер...Очакване на сертификати по пощата.
Получени!!!
Документи NS-09.07.2014
Медицински- 09.09.2015/25.09.2015
Аватар
misirosi
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 12:25 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Сесия 2014......

Мнение от misirosi »

"...Тук никой ордер няма да ти признае дипломата пък ако ще да е за космонафт..."

Не можах да се стърпя...Дори и да си забравил как се пише една дума ( примерно), като напишеш думата, имаш редактор и той ти я подчертава с червена линия. Тона, няма да коментирам.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Сесия 2014......

Мнение от the_coach »

Icoman написа:Мисля, че не трябва да се сърдим на borkoo за болезнената му откровеност. Сигурен съм, че няма лоши чувства към никого.
Не че го защитавам, но съм съгласен с него че трудното тепърва предстои. Успех на всички и за напред !
При него има само една истина и тя е неговата ;)
Всичко, което е различно от неговите виждания и неволи, бива отхвърляно като възможен вариант. Ако тепърва ми предстоеше да идвам в Канада, изобщо не бих обръщал внимание на борко-морко :)
Публикувай отговор