Сесия 2014......

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
kristian31
Мнения: 297
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 3:41 am

Re: Сесия 2014......

Мнение от kristian31 »

Icoman написа:
milly написа:Anne Bernard
Късмееееет ;)
Ето това успях да изровя от Молдовският форум за тази "женштина":
http://www.razgovory.com/ru/forum/viewt ... tart=19170
http://www.razgovory.com/ru/forum/viewt ... tart=19110
Тези които са първата седмица от 26.05 ,драснете някой ред ако можете,как минава интервютата с тази госпожа.
DCS 17-11-2011
VIENNE 22-11-2011
Ouverture de votre dossier-05.06.2012
TCFQ-B2,B2
Писмо за вкл.в лист за интервю-09.07.2013
Интервю-02.06.2014г-Успешно
Документи Нова Скотия-02,07,2014г.
Баркодове получени-15,09,2014г.
IvelinJ
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 1:23 pm

Re: Сесия 2014......

Мнение от IvelinJ »

А как разбрахме, че тази жена ще дойде в София?
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Сесия 2014......

Мнение от milly »

По резервацията
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Аватар
Icoman
Мнения: 265
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 3:05 pm

Re: Сесия 2014......

Мнение от Icoman »

milly написа:По резервацията
:y:
Документи Виена - 16.12.2011
Accusse - 20.04.2012
Вкл.в листа на чакащи интервю-11.09.2013
Интервю 05.06.2014- Успешно !!!Счупен принтер...Очакване на сертификати по пощата.
Получени!!!
Документи NS-09.07.2014
Медицински- 09.09.2015/25.09.2015
boryanageo
Мнения: 68
Регистриран на: Съб Юли 07, 2012 4:41 pm
Местоположение: Gatineau, QC

Re: Сесия 2014......

Мнение от boryanageo »

Представям си как се вълнувате всички, на които ви предстои интервю!
От написаното по форумите звучи, че ще ви интервюира спокойна и приятна жена, която не стресира излишно кандидатите.
Бъдете спокойни и позитивни и не забравяйте, че госпожата е тук, за да ви одобри, а не за да ви откаже!
Пожелавам ви успех и една успешна на 100% сесия, като септемврийската! :y:
06.09.2013 - интервю - УСПЕШНО!
30.10.2013 - втори пакет документи до Сидни
17.12.2013 - баркодове
19.02.2014 - покана за медицински
20.03.2014 - изискано свидетелство за съдимост от ФБР
24.03.2014 - покани за визи
23.06.2014 - полет до Монреал
IvelinJ
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 1:23 pm

Re: Сесия 2014......

Мнение от IvelinJ »

milly написа:По резервацията
:) Благодаря.
plamen04
Мнения: 61
Регистриран на: Нед Окт 16, 2011 2:27 am

Re: Сесия 2014......

Мнение от plamen04 »

Страхотно пожелание boryanageo ! Благодарим :)
Док.Виена-09.12.11
Акюзе и TCFQ-26.03.12
Изт. $-03.04.12
Мейл за предст. покана-09.11.12
Интервю-04.06.2014-УСПЕШНО
Док.Сидни-12.06.14
Сума от кр.карта-16.08.14
Покана за мед./мед.-13.08.15/21.08.15
Покани за визи/визи03.09/24.09.15
Полет 19.10.15
Аватар
milla
Модератор
Мнения: 1115
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:09 pm
Местоположение: BG, Пловдив, вече в Монреал

Re: Сесия 2014......

Мнение от milla »

Успех на предстоящите интервюта и от мен! :y: :)

По молба на наш съфорумец поставих таблица за статистиката за 2014 г. За някои от вас това може да не е нещо значително, но за други тази информация за статистиката е нужен ориентир в хода на процедурата. Понякога не се знае коя точно информация ще е от полза дори и на вас или за другите, които преминават през същата процедура за емиграция на този или на по-късен етап. Затова ви моля да дадете вашите "5 цента" чрез попълването на данните свързани с вашата процедурата по емиграция.

Ако искате нещо да променя в таблицата, независимо дали да отмахна или добавя някаква още колона примерно, не се притеснявайте да ми пишете. Чувствайте се свободни и вие също да редактирате както счетете, че ще бъде по-добре оформена таблицата или информацията в нея.

Ако се затруднявате с вписването и попълването на вашите данни в таблицата, можете да ги напишите тук в темата и аз ще го направя вместо вас, но моля ви информацията ви да следва хронологичния ред на таблицата в Уикипедията на форума.

За да видите таблицата за статистиката за 2014 г. кликнете тук.
Мечтите се постигат, когато се потрудиш за тях, така както вятърът гони облаците, докато се покаже слънцето!
Аватар
milla
Модератор
Мнения: 1115
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:09 pm
Местоположение: BG, Пловдив, вече в Монреал

Re: Сесия 2014......

Мнение от milla »

За по-голямо улеснение ще се опитам да обясня в резюме стъпките за вписване в таблицата за статистика. Благодаря ви от името на всички съфорумци, които това ще им е от полза за отделеното време да попълните информацията, свързана с вашата процедура. :handshake:


1. Отваряте страницата на Уикипедията - тук

2. Най-горе вдясно кликвате върху "Влизане" и се логвате с вашето потребителско име и парола, с което сте се регистрирали в Уикипедията (а не във Форума http://www.bgcanada.com" ). Ако нямате акаунт във Уикипедията на форума е нужно да кликнете първо горе вдясно на страницата върху "Регистриране" и ако желаете e добре да опитате да имате същото потребителско име и/или парола като тези във форума тук, ако все още са свободни, за да може да се вижда за кой потребител от форума става дума.

3. Кликвате върху хипертекста "Интервю за селекция"

4. Кликвате върху хипертекста "Статистика"

5. Кликвате върху "Редактиране", което се намира отдясно на заглавието "Сесия 2014"

6. Веднага след последния записан, в случая примерно е

|-
||2||Icoman||16-12-2011||-||-||-||-||-||-||-||-||-||
|-

чрез копи-пейст същият код като примерния на Icoman (който съм показала по-горе) вмъквате ред в таблцита за вашите данни след последния записан и променяте новосъздадения ред с вашите данни.
Двете вертикални черти оформят таблицата, а хоризонталните между тях заменяте с данните от вашата процедура.
Преди и след вашият ред с данни трябва да има само една вертикална и една хоризонтална черта както съм показала по-горе |- , за да се оформи таблицата.

Например:

|-
||1||kristian31||22-11-2012||-||-||-||-||-||-||-||-||-||
|-
||2||Icoman||16-12-2011||-||-||-||-||-||-||-||-||-||
|-
||3||milla||Пишете датата на док до Монреал||Дата на Accusé de réception||Датата на добавяне в списък за интервю||Датата на интервюто||Да или Не при получени или неполучени Сертификати||Дата на подадените документи до Сидни||Кога сте получили ок от Сидни||Дата на която сте получили покана за медицински ||Дата на направените медицински||Покана за виза||След тези две вертикални черти пишите други особености като например:

- че това ви е втора кандидатура,
- или че имате върнати документи от Монреал и кога повторно са комплектовани и пратени,
- че ви е искано допълнителни документи за какво конкретно обяснете,
- че интервюто ви се е провело на различно от това на съфорумците място,
- че има раждане на бебе или друго, което влияе по време на кандидатурата ви,
- че водещия е примерно с специфична професия например военен, доктор, компютърен специалист и т.н. или например с френска или английска филология,
- че е искано допълнително нещо - например подписване на декларация от партньора, с който не сте разделени, но не желае да имигрира с вас, или от бивш партньор, документи за доказване на стаж......
- че сте сам кандидат или семейство
- че сте отложили интерювото си за друга по-късна дата или за следваща сесия
- че е прекратена процедурата по желание на кандидата

и т.н. Накратко в последната графа всичко, което може да помогне на другите да видят с какво вашата кандидатура се е отличавала. Не се притеснявайте, че може да се разшери колоната или реда заради повече текст в тази последна графа.

Разбира се някои от графите ще можете да ги попълните сега (като например тези до графата "Дата за интервю"), а останалите - на по-късен етап, когато вече преминете следващите стъпки след интервюто.

Ако след това обяснение срещате затруднения или има все още нещо неясно, не се притеснявайте да пишите тук в темата и аз ще се опитам да отговоря на въпросите.
Мечтите се постигат, когато се потрудиш за тях, така както вятърът гони облаците, докато се покаже слънцето!
silenn
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Фев 29, 2012 4:10 pm

Re: Сесия 2014......

Мнение от silenn »

попълването на статистика (как да използваме този форум ) поне да имаше някаква връзка със сесия 2014 г щеше да е по- добре .
Аватар
milla
Модератор
Мнения: 1115
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:09 pm
Местоположение: BG, Пловдив, вече в Монреал

Re: Сесия 2014......

Мнение от milla »

silenn написа:попълването на статистика (как да използваме този форум ) поне да имаше някаква връзка със сесия 2014 г щеше да е по- добре .
Надявам се сега след направените промени в текста за "Сесия 2014" и "Интервюта през 2014 г." вече връзката да е направена.
Мечтите се постигат, когато се потрудиш за тях, така както вятърът гони облаците, докато се покаже слънцето!
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Сесия 2014......

Мнение от milly »

Страхотна работа, milla!
Предлагам да се махне графа баркодове и ОК на медицински, вече не са релевантни и да заковем последния ти пост в упътване за писане (Изв, не съм проверила, може вече да е направено)
:clap:
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Аватар
milla
Модератор
Мнения: 1115
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:09 pm
Местоположение: BG, Пловдив, вече в Монреал

Re: Сесия 2014......

Мнение от milla »

milly написа:Страхотна работа, milla!
Предлагам да се махне графа баркодове и ОК на медицински, вече не са релевантни и да заковем последния ти пост в упътване за писане (Изв, не съм проверила, може вече да е направено)
:clap:

milly, благодаря! В таблицата, която поставих не виждам да има графа "Баркодове" и "Ок на медицинските". Моля да видиш отново графите от таблицата, изброени по-долу и да ми потвърдиш дали така е добре (ако трябва няма проблем ще добавя или отмахна каквото е нужно):

- Потребител
- Документи до Монреал, Квебек
- Accusé de réception
- Добавяне в списък за интервю
- Интервю
- Сертификати
- Документи до Сидни, Нова Скотия
- ОК от Нова Скотия, Баркодове
- Покана за медицински
- Направени медицински
- Покана за виза
- Други особености


Нямам нищо против да поставя обясненията в която тема има предпочитание, но не разбрах какво имаш в предвид под "да заковем последния ти пост в упътване за писане" ? Имаш впредвид да добавя обясненията в темата "Упътване за писане във форума" след посления постинг в подфорум Администратор? Или като ново мнение в темата "Упътване за писане във форума" не в подфорум "Администратор", а в "Упътване за писане във форума" само тук в подфорум "Имиграция в Квебек" ? Или или нещо друго имаш предвид? Моля те доуточни ми и ще бъде направено. :)

Междувременно докато ми отговориш, включих обясненията от постинга ми тук - последното заглавие на страницата - Как да се впиша в статистиката.
Мечтите се постигат, когато се потрудиш за тях, така както вятърът гони облаците, докато се покаже слънцето!
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Сесия 2014......

Мнение от milly »

в този вид таблицата е ок.
аз се подведох по този цитат и по-точно текста в синьо, тъй като баркодове не се получават вече, а по-скоро AR от Сидни. И потвърждение за преминати медицински също не ми е известно да се плоучават.
||3||milla||Пишете датата на док до Монреал||Дата на Accusé de réception||Датата на добавяне в списък за интервю||Датата на интервюто||Да или Не при получени или неполучени Сертификати||Дата на подадените документи до Сидни||Кога сте получили баркодове||Дата на която сте получили медицински ||Кога сте получили потвърждение за успено преминали медицински||Покана за виза||
а по другия въпрос, ти предлагам да добавиш/преместиш поста си тук
Но и така както си го направила е перфектно. Идеята ми беше по-скоро, че когато някой желае да узнае как да се добави сам в статистиката, едва ли би търсил това в тема Сесия 2014 :)
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Аватар
milla
Модератор
Мнения: 1115
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:09 pm
Местоположение: BG, Пловдив, вече в Монреал

Re: Сесия 2014......

Мнение от milla »

Благодаря, milly, че ми го показа. В самите графи внимавах да не го включвам, а после и аз не зная защо съм се подвела и пак съм ги написала тия две вече неактуални стъпки. Поправих го в постинга си по-горе.
Ако нещо още забележиш, което е добре да се отмахне или добави, не се притеснявай да пишеш.

Напълно си права за обяснението за вписване в статистиката. Готово, поставено е в закачената тема най-горе в Упътване във форума тук в подфорум "Имиграция в Квебек".

Ако нещо още мога да направя, свързано с форума, което е по силите ми, чувствайте се свободни да пишете тук в темата.

Сега вие сте на ход да се впишите в таблицата, а аз ще помагам където има нужда.

Ако желаете можете да си напишите данните тук в темата по реда на графите в таблицата и аз ще ги впиша в Уикипедията.
Мечтите се постигат, когато се потрудиш за тях, така както вятърът гони облаците, докато се покаже слънцето!
Публикувай отговор