Сесия 2014......

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
IvelinJ
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 1:23 pm

Re: Сесия 2014......

Мнение от IvelinJ »

Естествено, че има поканени извън форума. Освен това съм сигурен, че ако разгледаш акаунтите от статистиката, ще намериш такива в които не е влизано от много време. Мой приятел например е регистриран, но отдавна не си помни паролата. Чакането беше дълго.
IvelinJ
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 1:23 pm

Re: Сесия 2014......

Мнение от IvelinJ »

Аз няма да се изненадам, ако извиканите първите дни са от съседни държави.
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Re: Сесия 2014......

Мнение от martin_1 »

В България от кои други държави идват на интервюта знаете ли?
IvelinJ
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 1:23 pm

Re: Сесия 2014......

Мнение от IvelinJ »

Някой знае ли дали е нужно дубликатите на акта за раждане и свидетелството за брак да са заверени за чужбина?
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Сесия 2014......

Мнение от milly »

Не е необходимо. Нашите никога не са имали тези допълнителни печати. Всъщност, на мъжа ми и на детето не сме вадили дубликати дори, оригиналите ползвахме.
А каква ти е идеята всъщност, вие ще вадите нови дубликати за интервюто ли?
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Сесия 2014......

Мнение от sofia_shi82 »

IvelinJ написа:Някой знае ли дали е нужно дубликатите на акта за раждане и свидетелството за брак да са заверени за чужбина?
Ние за интервюто вадихме БЕЗ печат за чужбина. А после за втория пакет с документи трябваше да вадя С печат. Ако първия път си бях изкарала за чужбина щях да си спестя пари , разкарване, време и излишни нерви.
Сам си прецени , но имай предвид, че валидността на актовете за чужбина е 6 мес.
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Сесия 2014......

Мнение от milly »

А защо сте вадили за втория пакет, това не се изисква? Понякога имам чувството, че сме в различни процедури. За федералната се изискат копия на актовете за раждане/брак. И не съм съгласна, че важат 6 месеца. Това къде го пише. Дори логиката не хващам. Съществува вероятност да се родя втори път през този период ли?
Не мога да разбера защо ги правите още по-сложни нещата... :angel:
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Сесия 2014......

Мнение от sofia_shi82 »

milly написа:А защо сте вадили за втория пакет, това не се изисква? Понякога имам чувството, че сме в различни процедури. За федералната се изискат копия на актовете за раждане/брак. И не съм съгласна, че важат 6 месеца. Това къде го пише. Дори логиката не хващам. Съществува вероятност да се родя втори път през този период ли?
Не мога да разбера защо ги правите още по-сложни нещата... :angel:
За 6-те месеца го знам от ГРАО- там го казват.
За втория пакет документи го пише в листа с документите , в който се отмятат с чавки документите.
Аз не съм се занимавала сама с документите. Преводачката, която се занимава с процедурата от 20 години пред мен чете листа и по реда там сме слагали всичко. Разбира се , че там ги пишеше актовете за раждане.
Аватар
fenomeno
Мнения: 97
Регистриран на: Нед Яну 23, 2011 5:42 pm
Местоположение: Montréal

Re: Сесия 2014......

Мнение от fenomeno »

sofia_shi82 написа:
milly написа:А защо сте вадили за втория пакет, това не се изисква? Понякога имам чувството, че сме в различни процедури. За федералната се изискат копия на актовете за раждане/брак. И не съм съгласна, че важат 6 месеца. Това къде го пише. Дори логиката не хващам. Съществува вероятност да се родя втори път през този период ли?
Не мога да разбера защо ги правите още по-сложни нещата... :angel:
За 6-те месеца го знам от ГРАО- там го казват.
За втория пакет документи го пише в листа с документите , в който се отмятат с чавки документите.
Аз не съм се занимавала сама с документите. Преводачката, която се занимава с процедурата от 20 години пред мен чете листа и по реда там сме слагали всичко. Разбира се , че там ги пишеше актовете за раждане.
Но няма изискване да са специално за чужбина.
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Сесия 2014......

Мнение от sofia_shi82 »

Аз споделям опит и няма да споря за неща, които вече са минали и заминали.Факт е, че до сега по начина по който съм споделила ,че съм си подготвила документите и НИКОЙ нищо не ми е върнал или забавил като документ, значи са ми приети документите и са коректни спрямо критериите. Ако някой иска и му се експериментира да си ги прави обикновени. Това си е личен избор на всеки. Достатъчно се проточва всичко във времето за да не се вслушам в съветите на хората , които се занимават с това толкова много години и са пратили в Квебек не един и двама .........

ПП: Порових малко и попаднах на това :
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... =1&t=28422"
Значи и по другите градове източника , кодето го казват е самата община.
Там питайте в кой държавен вестник е публикувано.
НЕ СЕ заяжвам , само отразявам това, което ми е казано. Щом така казват , приемам го за даденост и не ме интересува защо е така.
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Сесия 2014......

Мнение от Feel_free »

sofia_shi82 написа:Аз споделям опит и няма да споря за неща, които вече са минали и заминали.Факт е, че до сега по начина по който съм споделила ,че съм си подготвила документите и НИКОЙ нищо не ми е върнал или забавил като документ, значи са ми приети документите и са коректни спрямо критериите. Ако някой иска и му се експериментира да си ги прави обикновени. Това си е личен избор на всеки. Достатъчно се проточва всичко във времето за да не се вслушам в съветите на хората , които се занимават с това толкова много години и са пратили в Квебек не един и двама .........

ПП: Порових малко и попаднах на това :
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... =1&t=28422"
Значи и по другите градове източника , кодето го казват е самата община.
Там питайте в кой държавен вестник е публикувано.
НЕ СЕ заяжвам , само отразявам това, което ми е казано. Щом така казват , приемам го за даденост и не ме интересува защо е така.
В дубликатите на актовете за раждане, които се вадят от общината, никъде не пише, че са валидни за срок от 6 месеца (както например това се вижда в свидетество за съдимост). Дори това да е публикувано в някой държавен вестник, никъде на самия дубликат това не е упоменато.
Респективно при превод на документа, този срок няма как да бъде видим и от имиграционните.
Факт е обаче, че от общината ти искат едни 25 лв за правоъгълен печат за чужбина, който пак по никакъв начин не показва, че е за чужбина... и текстовете в 2та вида печати не се различават.
В крайна сметка канадските власти искат всеки документ да е с подпис и печат от институцията, издадтел на дадения документ. В нормалния дубликат с кръгъл печат, всички данни, които се искат от имиграционните, са налични (т.е. има си печат, името на длъжностното лице, дата на издаване на дубликата). Разликата е, че е 4 пъти по-евтино.
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Сесия 2014......

Мнение от sofia_shi82 »

Не искам да споря и да анализирам това, което си пеят в ГРАО и къде ли още не. Идеята ми е, че колкото по- малко се разсъждава и вкарва във филми, толкова по- добре. Не дай си Боже от килешлък не прати човек , ами чакай да го направя по друг начин и какво правим АКО ни върнат документите или кажат прати ни го както е при другите хора. С времето си назад в тази и без друго удължена и тромава процедура и с парите за куриер с едни стотина лева , а нервите и чакането след това - те за на промоция гратис. Прав път на всеки , който е решил да го прави както си иска. Който иска да се вслушва в думите и постъпките на , който си иска. Ние до сега по този начин нямаме спънки с никои документи , така че фактите говорят сами за себе си
silenn
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Фев 29, 2012 4:10 pm

Re: Сесия 2014......

Мнение от silenn »

Ако може да не пълните темата с глупости и безмислици. Някой ако може да каже кой ще е интервюиращия офицер ще е 43265 пъти по-полезно .
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Сесия 2014......

Мнение от sofia_shi82 »

silenn написа:Ако може да не пълните темата с глупости и безмислици. Някой ако може да каже кой ще е интервюиращия офицер ще е 43265 пъти по-полезно .
Иво Якимов напусна форума, така че НЯМА кой да ви осветли кой ще е.
kristian31
Мнения: 297
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 3:41 am

Re: Сесия 2014......

Мнение от kristian31 »

silenn написа:Ако може да не пълните темата с глупости и безмислици. Някой ако може да каже кой ще е интервюиращия офицер ще е 43265 пъти по-полезно .
Аз мисля,че ще дойде госпожата която е в Молдова сега.
DCS 17-11-2011
VIENNE 22-11-2011
Ouverture de votre dossier-05.06.2012
TCFQ-B2,B2
Писмо за вкл.в лист за интервю-09.07.2013
Интервю-02.06.2014г-Успешно
Документи Нова Скотия-02,07,2014г.
Баркодове получени-15,09,2014г.
Публикувай отговор